امروز سه شنبه 01 اسفند 1396
ساعت 17:07:59
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 37204

تاریخ انتشار : 23/05/1396 - 20:48

در جلسه ساماندهی امور جوانان شهرستان جویبار مطرح شد

نرخ بیکاری در جویبار 11/6 درصد است/ ناهماهنگی در خدمات، بزرگ‌ترین نقض در حوزه ساماندهی امور جوانان است

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان جویبار اعلام کرد: 3هزار و 66 نفر بیکار در شهرستان جویبار وجود دارد.

نرخ بیکاری در جویبار 11/6 درصد است/ ناهماهنگی در خدمات، بزرگ‌ترین نقض در حوزه ساماندهی امور جوانان است

به گزارش خبرنگار  جویباران،خسرو طالبی معاون فرماندار جویبار در جلسه ساماندهی امور جوانان شهرستان گفت: نقش قشر جوانان در پویایی جامعه بی‌بدیل است و هرچه جوان شاداب‌تر و پویاتر باشد جامعه‌ای سالم و پیشرو خواهیم داشت.

وی افزود: باید برای رفع مشکلات جوانان باید راهکار ارائه شود و صرف برگزاری جلسات هیچ از مشکلات جوان را حل نمی‌کند.

معاون فرماندار تصریح کرد: باید حاکمیت برنامه اصلی خود را بر امور جوانان متمرکز کند زیرا مشکلات جوانان تبعاتش به جامعه برمی‌گردد.

طالبی اظهار کرد: باید در سطح کلان کاری انجام شود که جوان را به هویت اصلی خود برگرداند و الگوسازی مناسب شود و از هویت گریز جوانان جلوگیری کنیم.

علی سلیمانی رئیس اداره ورزش و جوانان جویبار گفت: مهم‌ترین هدف ستاد ساماندهی امور جوانان، ایجاد سازوکارهای اجرایی برنامه‌های ساماندهی جوانان در سطح استان و شهرستان، تقسیم‌کار استانی و شهرستانی با هماهنگی و همکاری همه دستگاه‌ها و اجرای مصوبات شورای عالی یا ستاد ملی جوانان در استان‌ها است.

وی افزود: پیگیری هویت دینی و ملی، اشتغال، ازدواج، مسکن، مشارکت اجتماعی و غنی‌سازی اوقات فراغت ازجمله وظایف این ستاد است.

 رئیس اداره ورزش و جوانان جویبار یکی از مشکلات اصلی جوانان را اشتغال دانست و اظهار کرد: ازجمله مشکلات دیگر جوانان بی‌اطلاع نسبت به بازار کار، ناهم‌خوانی آموزش‌های رسمی و ساختاری بودن مشکل بیکاری در کشور است.    

اسلامی رئیس اداره کار و رفاه اجتماعی شهرستان جویبار در جلسه ساماندهی امور جوانان شهرستان گفت: بخشی از وضعیت جوانان جامعه ما مثبت و بخشی منفی است.

وی به مشاوره ازدواج برای جوانان تأکید و اشاره کرد: مشاوره قبل از ازدواج می‌تواند نقش مؤثری در پایداری و موفقیت زندگی جوانان خواهد داشت.

رئیس اداره کار و رفاه اجتماعی شهرستان جویبار خاطرنشان کرد: بر اساس آمارهای عمومی نفوس و مسکن سال گذشته شهرستان جویبار 26 هزار نفر جمعیت فعال دارد.

اسلامی بابیان این‌که نرخ بیکاری در شهرستان  11/6 است افزود: 3هزار و 66 نفر بیکار در شهرستان جویبار وجود دارد و همچنین نرخ اشتغال 88درصد و نرخ مشارکت اقتصادی 39/7 درصد است.  

وی با اشاره به این‌که بیشتر بیکاران شهرستان را فارغ‌التحصیلان دربرمی گیرد گفت: 12 نفر در کاردانی، 91 نفر در کارشناسی، 35 نفر در کارشناسی ارشد و دکتری حرفه‌ای و 3نفر در کتری تخصصی جویای کار هستند.  

رئیس اداره کار و رفاه اجتماعی شهرستان جویبار بیان کرد: باید در حوزه اشتغال تلاش بیشتری انجام شود و تسهیلاتی را برای اشتغال‌زایی جوانان در نظر گرفت.

محمد فقیه بخشدار گیل خواران در این جلسه گفت: به جامعه‌ای سرمایه‌دار گفته می‌شود که دارای دانش، تکنولوژی، نیروی انسانی متخصص است.

وی افزود: دوران طلایی یک انسان دوران جوانی است.

بخشدار گیل خواران تصریح کرد: ادغام سازمان ملی جوانان و اداره ورزش جوانان اقدامی نامناسب بود درحالی‌که امروز بیشترین نیاز ما به سمت جوانان است.

فقیه به بزرگ‌ترین نقض در حوزه ساماندهی امور جوانان اشاره و عنوان کرد: خدماتی که در حال ارائه است هماهنگ نیست.

وی افزود:خلق آگاهی در جوانان ما نامتمرکز است براین اساس باید اطلاعات دسته‌بندی و نهادینه‌شده به جوانان داده شود تا ذهن جوان خلاق و بارور شود.

بخشدار گیل خواران بابیان این‌که امروز در جامعه ما برنامه‌های مسجد و کانون محور کم‌رنگ شده است گفت: سازمان‌هایی که متولی ارائه خدمات به جوانان هستند برنامه‌های هماهنگی با تبلیغات گسترده به جوانان ارائه کنند.

 

 

دیدگاه شما در مورد : نرخ بیکاری در جویبار 11/6 درصد است/ ناهماهنگی در خدمات، بزرگ‌ترین نقض در حوزه ساماندهی امور جوانان است

نرخ بیکاری در جویبار 11/6 درصد است/ ناهماهنگی در خدمات، بزرگ‌ترین نقض در حوزه ساماندهی امور جوانان است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS