امروز پنج شنبه 03 اسفند 1396
ساعت 02:29:06
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 37191

تاریخ انتشار : 23/05/1396 - 07:06

مدیر جهاد کشاورزی جویبار:

جویبار نیاز یک‌میلیون نفر از جمعیت کشور به برنج را نیز تأمین می‌کند/ طلب گندم کاران تا مهرماه پرداخت می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی جویبار در نشست با خبرنگاران اظهار کرد: 60 هزار تن شلتوک در شهرستان کشت می‌شود که بر اساس سرانه مصرف کشور علاوه بر تأمین مصرف داخلی، نیاز یک‌میلیون نفر از جمعیت کشور را نیز تأمین می‌کند.

جویبار نیاز یک‌میلیون نفر از جمعیت کشور به برنج را نیز تأمین می‌کند/ طلب گندم کاران تا مهرماه پرداخت می‌شود

به گزارش خبرنگار  جویباران،سلیمان حاتم نژاد در جمع خبرنگاران شهرستان جویبار بابیان این‌که مساحت گسترده‌ای شهرستان به بخش کشاورزی اختصاص دارد گفت: 85 درصد مساحت جغرافیایی شهرستان جویبار کاربری کشاورزی دارد.

وی با اشاره به این‌که 3 مرکز خدمات دهستان در این شهرستان فعال هستند اظهار کرد: سه شرکت خدمات فنی مهندسی نیز در این شهرستان فعال است که خدمات فنی به کشاورزان ارائه می‌کند.

مدیر جهاد کشاورزی جویبار از تولید 45 محصول کشاورزی در این شهرستان خبر داد و افزود: در سال 235 هزار تن تولیدات زراعی و باغی در اراضی کشاورزی شهرستان جویبار تولید می‌شود.

حاتم نژاد بابیان این‌که 9 هزار 700 هکتار از اراضی کشاورزی جویبار زیر کشت برنج رفته است گفت: 60 هزار تن شلتوک در شهرستان کشت می‌شود که بر اساس سرانه مصرف کشور علاوه بر تأمین مصرف داخلی، نیاز یک‌میلیون نفر از جمعیت کشور را نیز تأمین می‌کند.

وی به خرید تضمینی گندم اشاره و عنوان کرد: 8هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شد و 50 درصد پول گندم کاران پرداخت شد که مابقی نیز تا مهرماه پرداخت خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی جویبار تصریح کرد: 27 طرح از سال گذشته تاکنون از پرداخت تسهیلات بسته رونق تولید به میزان 13 میلیارد و 249میلیون تومان بهره‌مند شدند.

این مسئول افزود: در سال جاری نیز 5 طرح به بانک‌های عامل برای دریافت 1 میلیارد و 800میلیون تومان تسهیلات معرفی شدند.

حاتم نژاد همچنین به جذب اعتبار 13 میلیارد تومانی در بخش مکانیزاسیون اشاره و عنوان کرد: سال گذشته 257 نفر از تسهیلات مکانیزاسیون بهره‌مند شدند و در سال جاری نیز تاکنون 118 نفر برای دریافت تسهیلات به میزان 6میلیارد 153 میلیون تومان به بانک‌های عامل معرفی شدند.

وی بابیان این‌که 20 درصد محصولات کشاورزی شهرستان تحت پوشش بیمه هستند گفت: در سال گذشته به 433 نفر در سطح 577هکتار خسارت به باغداران وارد شد که تاکنون به 298 نفر خسارت پرداخت‌شده است.

مدیر جهاد کشاورزی جویبار با اشاره به سرمایه‌گذاری 12 میلیارد تومانی در صنعت دام و طیور در شهرستان خاطرنشان کرد: 2هزار دام‌پروری سنتی و صنعتی در شهرستان فعال است که 5 درصد گوشت قرمز و 10 درصد گوشت مرغ استان را تأمین می‌کنند.

حاتم نژاد از انجام مبارزه بیولوژیک در سطح 2هزار 700هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان خبر داد و گفت: هرساله 6هزار 500تن کود شیمیایی فسفات، اوره و پتاس در شهرستان استفاده می‌شود که با اجرا و گسترش طرح مبارزه بیولوژیک به دنبال محصولی سالم و ارگانیک هستیم.

وی در پایان اظهار کرد: پروژه پایانه محصولات کشاورزی تاکنون 30 درصد پیشرفت داشته که فاز اول این پایانه تا پایان سال 96 به اتمام خواهد رسید.

 گفتنی است در پایان جلسه از خبرنگاران شهرستان جویبار تجلیل شد. 

دیدگاه شما در مورد : جویبار نیاز یک‌میلیون نفر از جمعیت کشور به برنج را نیز تأمین می‌کند/ طلب گندم کاران تا مهرماه پرداخت می‌شود

جویبار نیاز یک‌میلیون نفر از جمعیت کشور به برنج را نیز تأمین می‌کند/ طلب گندم کاران تا مهرماه پرداخت می‌شود

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS