امروز پنج شنبه 03 اسفند 1396
ساعت 10:03:41
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 37158

تاریخ انتشار : 18/05/1396 - 21:10

در جلسه کارگروه اجتماعی شهرستان جویبار مطرح شد

وضعیت طلاق در شهرستان جویبار نگران‌کننده است/ زوج‌ها قبل ازدواج از مشاوره سبک زندگی نیز بهره‌مند شوند

جلسه کارگروه اجتماعی با رویکرد طلاق شهرستان جویبار در اجرای طرح محله محوری با حضور ائمه جماعت و ریش‌سفیدان محلات این شهرستان برگزار شد.

وضعیت طلاق در شهرستان جویبار نگران‌کننده است/ زوج‌ها قبل ازدواج از مشاوره سبک زندگی نیز بهره‌مند شوند

به گزارش خبرنگار جویباران،رجبعلی وهابی فرماندار جویبار در جلسه کارگروه اجتماعی شهرستان بابیان این‌که در مسئله  کاهش طلاق نتوانسته‌ایم موفق عمل کنیم گفت: آمار طلاق در این شهرستان زیبنده نیست.

وی به آمار طلاق در 4ماه نخست امسال اشاره و عنوان کرد: در 4ماه نخست سال جاری 204 مورد ازدواج و 47 مورد طلاق که در سال گذشته در همین مدت 247مورد ازدواج و 43 مورد طلاق  ثبت‌شده است.

فرماندار جویبار با ابراز نگرانی از وضعیت طلاق در شهرستان گفت: در آمارهای به ثبت رسیده جویبار نسبت به سال گذشته با کاهش ازدواج و افزایش طلاق روبرو بوده که این موقعیت نامناسبی را برای شهرستان در استان رقم‌زده است.

وهابی تصریح کرد: همه نهادها و افراد تأثیرگذار برای جلوگیری از پیشروی این پدیده شوم باید وارد میدان شوند.

محمد مدانلو بخشدار مرکزی جویبار در این جلسه اظهار کرد: باید از تمام ظرفیت‌های جامعه برای کاهش طلاق استفاده کرد.

وی طرح محله محور را در کاهش طلاق در این شهرستان مناسب دانست و افزود: ائمه جماعت و ریش‌سفیدان محل می‌توانند نقش بسزایی در جلوگیری از بروز پدیده طلاق داشته باشند.

بخشدار مرکزی با اشاره به این‌که طلاق بنیان خانواده را در معرض فرسایش و آسیب قرار می‌دهد گفت: با توجه به این‌که جامعه ما در حال گذار از مرحله سنتی به مدرنیته و پست‌مدرن قرار دارد ویژگی‌های خاص خود را دارد که تحولات فراوانی را در ابعاد مختلف به‌ویژه سبک زندگی ملت ما داشته است.

مدانلو تصریح کرد: مسئله طلاق و آسیب‌های اجتماعی از موضوعاتی است که رهبر معظم انقلاب بارها بر آن تأکید داشته است و اعتیاد یکی از اولین موضوعاتی بود که ایشان بر آن تأکید کردند.

وی طلاق را یک پدیده چندوجهی دانست و خاطرنشان کرد: 15 درصد طلاق‌ها به خاطر دخالت‌های خانواده‌ها است و در شهرستان جویبار خانواده‌ها باید دقت بیشتری در ازدواج دختران خود داشته باشند.

حجت‌الاسلام قنبرعلی بهرامی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان در این جلسه بابیان این‌که دشمن به دنبال فروپاشی بنیان خانواده‌های مسلمان است گفت: گسستگی خانواده، خاطره بد در ذهن خانواده، از بین رفتن اعتماد، برجا ماندن فرزندان طلاق در جامعه از آثار پدیده طلاق است.

وی بابیان این‌که امروز اعظم طلاق‌ها، طلاق عاطفی است تأکید کرد: باید همه‌کسانی که توانایی و مهارت دارند وارد عرصه بشوند و فرهنگ‌سازی کنند تا از فراگیر شدن این پدیده جلوگیری شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی جویبار تصریح کرد: برای پیشگیری از طلاق زوج‌ها قبل ازدواج در زمان آموزش‌های بهداشتی و جسمانی از مشاوره سبک زندگی نیز بهره‌مند شوند

رضا قاسمی رئیس شورای شهر کوهی خیل طلاق را یک پدیده جهانی دانست و گفت: امروز غرب نیز درگیر فروپاشی خانواده هستند.

وی افزود: مشکل امروز این است که به‌جای این‌که خانواده‌ها عرصه رفاقت باشد به عرصه رقابت تبدیل‌شده است.

رئیس شورای شهر کوهی خیل بابیان این‌که امروز طلاق به‌جای این‌که با تنبیه روبرو باشد با پاداش همراه است اظهار کرد: مهریه‌های سنگین و حضانت فرزندان توسط زوجین ازجمله پاداش‌هایی است که با بروز طلاق داده می‌شود و در مقابل الزامات تنبیهی برای آن وجود دارد.

حجت‌الاسلام ابوالحسن قلی پور مدير امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد واحد جویبار گفت: یکی از مشکلات فرهنگی ما عدم تشکیلات فرهنگی کشور است یعنی مشخص نیست که چه کسی متصدی امور فرهنگی نیست.

وی از نگاه‌های افراط‌وتفریطی به امور فرهنگی انتقاد کرد.

دیدگاه شما در مورد : وضعیت طلاق در شهرستان جویبار نگران‌کننده است/ زوج‌ها قبل ازدواج از مشاوره سبک زندگی نیز بهره‌مند شوند

وضعیت طلاق در شهرستان جویبار نگران‌کننده است/ زوج‌ها قبل ازدواج از مشاوره سبک زندگی نیز بهره‌مند شوند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS