امروز جمعه 04 اسفند 1396
ساعت 10:10:01
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 37155

تاریخ انتشار : 18/05/1396 - 13:53

آمریکا: کره‌شمالی کلاهک اتمی با قابلیت حمل موشکی ساخته است

مقام‌های اطلاعاتی آمریکا به این نتیجه رسیده‌اند که کره شمالی توانسته یک کلاهک اتمی کوچک و مینیاتوری با قابلیت سوار شدن بر موشک تولید کند.

به گزارش جویباران، به نقل از خبرگزاری فرانسه، روزنامه واشنگتن پست آمریکا در گزارشی به تحلیل انجام شده از سوی آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا استناد کرده که می‌گوید: جامعه اطلاعاتی آمریکا عقیده دارد کره شمالی دارای سلاح‌های هسته‌ای قابل سوار شدن بر موشک‌های بالستیک از جمله موشک‌های بالستیک قاره پیما است.

روزنامه واشنگتن پست گفت: ارزیابی جامعه اطلاعاتی از جانب دو مقام آمریکایی مطلع از این تحلیل اعلام شده است.

پنتاگون هنوز اظهارنظری درباره این گزارش نکرده است.

در گزارش روزنامه واشنگتن پست آمده است: هنوز مشخص نیست آیا کره شمالی با موفقیت این کلاهک کوچک‌تر هسته‌ای را آزمایش کرده یا خیر. هرچند که کره شمالی سال گذشته مدعی چنین آزمایشی شده بود.

این تحول به این معنی است که کره شمالی در مسیر دستیابی به یک موشک هسته‌ای کاربردی پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته است.

روزنامه واشنگتن پست در عین حال گزارش داد که یک ارزیابی اطلاعاتی دیگر برآورد کرده که کره شمالی اکنون نزدیک به 60 سلاح هسته‌ای دارد که بیش از چیزی است که گمان برده می‌شد.

کره شمالی طی ماه‌های اخیر به لحاظ سرعت و پیشرفت برنامه موشکی خود زنگ خطر را برای جامعه بین‌المللی به صدا درآورده است. در واکنش به این امر اخیرا تحریم‌های جدیدی از سوی سازمان ملل علیه این کشور اعمال شد.

در همین حال دولت ژاپن نیز در یک گزارش گفت که کره شمالی در برنامه تسلیحاتی خود بعد از آزمایش‌های موفقیت آمیز موشک‌های بالستیک قاره پیما در هفته‌های اخیر وارد "یک مرحله جدید" شده است.

در این گزارش آمده است: می‌توان نتیجه گیری کرد که برنامه تسلیحات هسته‌ای کره شمالی پیشرفت قابل ملاحظه‌ای تاکنون داشته و امکان دارد که این کشور به قابلیت مینیاتوری کردن بمب‌های هسته‌ای به منظور تولید کلاهک دست پیدا کرده و اکنون کلاهک‌های هسته‌ای دارد.

ژاپن طی هفته‌های اخیر چند مانور مقابله با حمله کره شمالی را تمرین کرده است.

دیدگاه شما در مورد : آمریکا: کره‌شمالی کلاهک اتمی با قابلیت حمل موشکی ساخته است

آمریکا: کره‌شمالی کلاهک اتمی با قابلیت حمل موشکی ساخته است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS