امروز یکشنبه 26 آذر 1396
ساعت 19:10:01
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 37137

تاریخ انتشار : 17/05/1396 - 12:47

مراکز فنی و حرفه ای مشکل اشتغال را رفع می کند

مدیر آموزش و پرورش گلوگاه گفت: مراکز فنی و حرفه ای مشکل اشتغال را رفع می کند.

به گزارش جویباران، فریدون کلبادی نژاد در مراسم تجلیل از خبرنگاران در محل فرمانداری گلوگاه، ب ا بیان اینکه بحث هدایت تحصیلی چالش امروز جامعه ما است، خاطرنشان کرد: هدایت تحصیلی بر اساس 3 فاکتور استعداد، علاقه و ظرفیت صورت می گیرد.

مدیر آموزش و پرورش گلوگاه گفت: بدون برنامه به سمتی حرکت کردن بیماری که جامعه امروز ما را تهدید می کند زیرا گاهی اوقات تب تجربی و گاهی تب ریاضی و علوم انسانی کشور را فرا می گیرد در حالی که مشکل بیکاری جوانان از بی مهارتی است و امروز جامعه باید به سمت مهارت آموزی و رشته های فنی و حرفه ای برود.

کلبادی نژاد اظهار کرد: شاید برخی مواقع برعلیه آموزش و پرورش تخریب صورت گیرد و بگویند وزارت آموزش و پرورش بر مسئولیت های خود آگاهی ندارد و یا آموزش و پرورش برخی استان ها و شهرستان ها در انجام وظایف خود کم کاری می کنند در صورتی که اینگونه نیست و اگر برخی بخواهند بر مبنای برداشت ها و نگاه های تنگ نظرانه سیاسی در حوزه آموزش و پرورش حرکت کنند قطعا آسیب و خیانت بزرگی در حق آیندگان کردند.

وی افزود: در سال جاری بیش از 600 هزار دانش آموز در کنکور تجربی کشور شرکت کردند از طرفی جذب نیروی کار در دستگاه های دولتی محدود است و هر روز بر آمار فارغ التحصیلان بیکار افزوده می شود در حالی که اگر بتوانیم حوزه فنی و حرفه ای و بحث هر دانش آموز یک مهارت را تقویت کنیم می توانیم جامعه پویایی بسازیم.

کلبادی نژاد با بیان اینکه آموزش و پرورش گلوگاه در دولت یازدهم حدود 7 میلیارد تومان جذب منابع داشته است، افزود: احداث مدرسه 12 کلاسه شهید جوادی گلوگاه با اعتبار 2 میلیارد تومان و مدرسه امام خمینی روستای تیرتاش با اعتبار 700 میلیون تومان در هفته دولت سال جاری افتتاح می شود.

مدیر آموزش و پرورش گلوگاه گفت: امروزه آموزش و پرورش با وجود همه تنگناها در بخش های فرهنگی، هنری، قرآنی، پژوهش سرای دانش آموزی، فوق برنامه، راهیان نور، پرسش مهر، هسته مشاوره، المپیادهای درون مدرسه ای، حیاط پویا، طرح مصباح الهدی، جشن های عبادت، اردوی علوی، یادواره شهدا، کاهش آسیب های اجتماعی، بهداشت مدارس، تربیت بدنی، کانون فرهنگی، دارالقرآن و سازمان دانش آموزشی فعالیت می کند.

کلبادی نژاد یادآور شد: خانه معلم گلوگاه با 54 تخت و هزینه تجهیز 400 میلیون تومان در اسفند 95 افتتاح و بهره برداری شد.

وی با بیان اینکه شهرستان گلوگاه 62 مدرسه دارد که 27 مدرسه شهری و 35 مدرسه روستایی است، گفت: بر اساس آمار ثبت نام مدارس در سال گذشته شهرستان گلوگاه 5 هزار و 400 دانش آموز دارد که از این تعداد 2 هزار و 658 دختر و 2 هزار و 685 پسر است.

مدیر آموزش و پرورش گلوگاه با اشاره به اینکه هنرستان تخصصی در شهرستان گلوگاه وجود ندارد و این امر را در دستور کار قرار دادیم، تصریح کرد: در حوزه مدارس روستایی گلوگاه مشکلی نداریم اما مدارس حوزه شهری گلوگاه بسیار فرسوه، قدیمی و تخریبی است و اگر بتوانیم 3 مدرسه از حوزه مقاوم سازی، 3 مدرسه از محل طرح برکت و 2 مدرسه از محل تخریب در دولت دوازدهم در گلوگاه انجام دهیم تا 15 سال آینده این شهرستان نیاز به ساخت فضای آموزشی جدید ندارد.

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : مراکز فنی و حرفه ای مشکل اشتغال را رفع می کند

مراکز فنی و حرفه ای مشکل اشتغال را رفع می کند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS