امروز یکشنبه 26 آذر 1396
ساعت 06:00:12
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 37136

تاریخ انتشار : 17/05/1396 - 12:41

بهره‌برداری از سامانه هوشمند توزین در حال حرکت در مازندران

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران از بهره‌برداری از سامانه هوشمند توزین کننده خودروهای در حال حرکت در محورهای هراز و سوادکوه خبر داد.

به گزارش جویباران، احمد دادآفرین محمدزاده در آئین آغاز به کار سامانه هوشمند توزین در حال حرکت مازندران در جاده هراز آمل اظهار کرد: یکی از دلایل اصلی تخریب راه‌ها اضافه‌ بار وسایل نقلیه سنگین است و کنترل و شناسایی وسایل نقلیه سنگینی که دارای اضافه‌ بار غیرمجاز هستند اهمیت فراوانی در حفظ راه و کاهش هزینه‌های نگهداری آن دارد.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین ویژگی سامانه توزین در حال حرکت کنترل وزن وسایل نقلیه در حال حرکت بدون نیاز به توقف است، تصریح کرد: این امر مزایایی چون جلوگیری از اتلاف زمان، صرفه‌جویی سوخت و حذف نیروی انسانی را به همراه دارد و استفاده از سنسورهای نصب شده در سطح جاده، وسایل نقلیه متخلف دارای اضافه تناژ را شناسایی کرده و به طور هوشمند به اطلاع پلیس راه می‌ رساند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران خاطرنشان کرد: در مرحله بعد در باسکول‌ های ثابت پلیس راه وسیله نقلیه متخلف به طور دقیق وزن شده و نسبت به اعمال مقررات اقدام می‌شود.

محمدزاده شناسایی تخلف سرعت وسایل نقلیه سنگین، شناسایی وسایل فاقد بارنامه، مجوز حمل بار و تشکیل پایگاه آماری جامع از حمل و نقل بار در مازندران برای برنامه‌ریزی و مدیریت را از دیگر مزایای این سامانه دانست و تاکید کرد: این سیستم با ارائه آمارهای دقیق از تردد تمامی خودروهای عبوری بر اساس کلاس‌بندی خودرو‌ها و نمایش اطلاعات وسایل نقلیه عبوری به صورت زمان ‌حقیقی، پلیس راهبر را در برنامه‌ ریزی و پیش‌بینی شرایط جاده یاری می کند.

وی تصریح کرد: سامانه نرم‌افزاری توزین در حال حرکت به ‌نحوی طراحی شده است که امکان دریافت اطلاعات از پردازنده و همچین تشخیص و خواندن پلاک خودروهای عبوری در آن فراهم شده و اطلاعات ابتدا از طریق لینک وایرلس به مرکز مدیریت راهها در مرکز استان محل نصب ارسال و سپس از آنجا به سیستم تجمیع اطلاعات تهران ارسال می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران با بیان اینکه، اولویت جدی این اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای مازندران، توجه به نکات ایمنی با کمک پلیس راه با افزایش سیستم های هوشمند کنترل تخلفات است، گفت: تاکنون 45 دستگاه دوربین های ثبت تخلفات و نظارت تصویری در جاده های ارتباطی مازندران استان نصب شده و تا مهرماه امسال نیز مرکز مدیریت راه مستقل نیز در جاده هراز راه اندازی می‌شود.

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : بهره‌برداری از سامانه هوشمند توزین در حال حرکت در مازندران

بهره‌برداری از سامانه هوشمند توزین در حال حرکت در مازندران

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS