امروز یکشنبه 01 بهمن 1396
ساعت 18:06:09
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 37112

تاریخ انتشار : 15/05/1396 - 17:19

در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید جویبار مطرح شد

ثبت‌نام 40 طرح در سامانه بهین یاب/ باید تولید را با تکنولوژی افزایش دهیم

تولیدکننده نمونه کشوری در ادوات کشاورزی در جلسه کارگروه اشتغال و رفع موانع تولید خاطرنشان کرد: تسهیلات باید در مسیر درست پرداخت شود و مسیر درست خرید تکنولوژی برای افزایش تولید است.

ثبت‌نام  40 طرح در سامانه بهین یاب/ باید تولید را با تکنولوژی افزایش دهیم

به گزارش خبرنگار جویباران،محمود فیروزجایی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت جویبار در کارگروه اشتغال و رفع موانع تولید گفت: از 28 خرداد که ثبت‌نام جدید در سامانه بهین یاب آغازشده تاکنون 40 طرح ثبت‌نام کردند که از این تعداد 5 طرح به‌ بانک‌ها معرفی و در حال تشکیل پرونده هستند.

وی افزود: در سال گذشته 19 طرح موفق به دریافت تسهیلات بسته رونق تولید شدند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت جویبار به تأثیر این تسهیلات در روند فعالیت واحدها اشاره و عنوان کرد: با همکاری بانک‌های عامل در پرداخت تسهیلات می‌تواند تأثیر بسزایی در گردش مالی و فعالیت بیشتر واحدهای صنعتی و تولیدی داشته باشد.

فیروجایی تصریح کرد: هیچ محدودیتی در پرداخت تسهیلات از سوی بانک وجود ندارد.

محمد چلنگری تولیدکننده و صادرکننده برتر کشوری در ادوات کشاورزی  در این جلسه بابیان این‌که صنایع قوی در کشور وجود ندار گفت: بیش از 70 درصد از صنایع کشور به روش سنتی اداره می‌شود و زمانی که ادعای این را داریم که واردات صورت نگیرد باید صنایع ما با تکنولوژی به‌روز شود.

وی با اشاره به این‌که تکنولوژی از یک هزینه تولید را کاهش و از سوی دیگر اشتغال سنتی را کاهش می‌دهد خاطرنشان کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که نه‌تنها باعث کاهش اشتغال نشویم بلکه تولید را با تکنولوژی افزایش دهیم.  

تولیدکننده نمونه ادوات کشاورزی تصریح کرد: تسهیلات باید در مسیر درست پرداخت شود و مسیر درست خرید تکنولوژی برای افزایش تولید است.

چلنگری به برخی مشکلات در این حوزه اشاره و عنوان کرد: مشکلات سیاسی و اقتصادی، حمایت‌های دولتی از برخی رقبا و نرخ سود بالای تسهیلات و امور مالیاتی برخی از مشکلات واحدهای تولیدی در این حوزه است.

وی افزود: باید مشوق‌های اقتصادی برای واحدهای تولیدی فعال در نظر گرفته شود تا انگیزه افزایش تولید و اشتغال‌زایی ایجاد شود. 

دیدگاه شما در مورد : ثبت‌نام 40 طرح در سامانه بهین یاب/ باید تولید را با تکنولوژی افزایش دهیم

ثبت‌نام  40 طرح در سامانه بهین یاب/ باید تولید را با تکنولوژی افزایش دهیم

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS