امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 20:20:11
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 37088

تاریخ انتشار : 14/05/1396 - 10:18

ایجاد 53 هزار شغل امسال در مازندران هدف گذاری شده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران گفت: ایجاد 53هزار شغل امسال در مازندران هدف گذاری شده است.

به گزارش جویباران، حسن خیریان پور  در کارگروه تخصصی اشتغال و برنامه ریزی استان مازندران در محل سالن شماره یک استانداری برگزار شد با بیان اینکه با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر دو موضوع اشتغال و تولید و نامگذاری سال جاری به این دو مهم، تولید و اشتغال جزو اولویت های استان است  اظهار کرد: اشتغال و  تولید با تاکید استاندار، در دستور کار  فرمانداران،بخشداران، تشکل های بخش خصوصی و دستگاه های اجرایی استان قرار گرفت تا به درستی در این مسیر تعریف شده حرکت و اقدام کنند.

وی گفت: در راستای توسعه تولید و اشتغال برگزاری جلسات کارگروه اشتغال و ستاد تسهیل به صورت هفتگی و عملیاتی در دستور کار قرار دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران با تاکید  اینکه برش استانی و سهمیه دستگاه ها در بحث اشتغال تعیین شده است، ادامه داد: در این برش باید در کشور  برای  ۹۰۰ هزار نفر تا پایان سال شغل ایجاد شود که سهم مازندران ۳۵ هزار نفر است اما هدف گذاری ما برای ۵۳ هزار نفر  تعیین شده است.

خیران پور افزود: در راستای تحقق اشتغالی که برای سال جاری تعریف شده است دولت و مجلس تسهیلاتی را پیش بینی کرده اند که در بخش بسته رونق تولید ۳۰ هزار میلیارد تومان برای سرمایه در گردش، سرمایه ثابت و برای نوسازی و بهسازی صنعت به صورت گلوبال در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد:  بر اساس بندهای الف و ب تبصره ۱۸ مبلغ ۲۰ هزار  میلیارد تومان تسهیلات به صورت گلوبال  در نظر گرفته شده  و  میزان اعتبار در نظر گرفته شده برای بند "د" تبصره ۱۶معادل ۱۳۰ میلیارد تومان به صورت گلوبال است البته برای توسعه مشاغل خانگی ۳۲ میلیارد تومان از سوی بانک های سپه، تجارت و مسکن به واجدین شرایط اعطا می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران با اشاره به میزان تسهیلات خود اشتغالی گفت:  تسهیلات کارآفرینی و مشاغل خانگی که از سوی کارآفرینی امید در نظر گرفته شده ۳۸ میلیارد تومان است و احتمال افزایش ۱۲ میلیارد تومانی این رقم و رسیدن به ۵۰ میلیارد تومان وجود دارد.

خیران پور با بیان اینکه برای تحقق اشتغال در سال جاری طرح های توسعه مناطق روستایی و مناطق محروم  تعریف  شده است ، ادامه داد:برای اجرای این طرح ها  ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک سینا، ۱۰ میلیارد تومان بانک پاسارگاد و ۱۰میلیارد تومان دیگر نیز از سوی پست بانک تا پایان سال به متقاضیان واجد شرایط اعطا می شود و  برای اجرای طرح حمایت از صنایع روستایی مبلغ 1.5 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی تامین خواهد شد.

خیریان پور، طرح های مشارکتی و غیر مشارکتی حوزه روستایی را از دیگر گام هایی عنوان کرد که در راستای تحقق اشتغال و تولید برداشته شده و برای اجرای آن ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات تعریف شده است.

وی  اجرای طرح کارورزی را بخش دیگری از برنامه های حوزه اشتغال برشمرد و افزود: برای اجرای این طرح تاکنون بالغ بر ۹ هزار نفر  در سامانه ثبت نام کردند ضمن اینکه افزون بر ۲۰۰ کارفرما برای پذیرش کارورز  اعلام آمادگی کردند و همه هدف گذاری های حوزه اشتغال و تولید به دستگاه ها، تشکل های خصوصی و فرمانداری های و سایر نهادها و دستگاه های مرتبط ابلاغ شده است تا مورد به مورد در کارگروه اشتغال و ستاد رفع موانع  پیگیری شود، افزود: بنا داریم با این اقدامات تولید هم به موازات  اشتغال حرکت کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران توسعه بخش کشاورزی حوزه روستایی را  از برنامه های حوزه اشتغال  عنوان کرد و افزود: تسهیلات این بخش۴میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است که ازمحل صندوق توسعه ملی تامین می شود.

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : ایجاد 53 هزار شغل امسال در مازندران هدف گذاری شده است

ایجاد 53 هزار شغل امسال در مازندران هدف گذاری شده است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS