امروز پنج شنبه 03 اسفند 1396
ساعت 02:19:59
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 37049

تاریخ انتشار : 10/05/1396 - 17:52

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه جویبار:

همکاری خوب مردم در اداره بقاع متبرکه قابل تقدیر است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جویبار گفت: اداره اوقاف خیریه دخالتی در امور داخلی و عواید مالی بقاع متبرکه ندارد و بعد از ثبت، عواید آن دوباره به مردم برای امامزاده بازگردانده می‌شود.

همکاری خوب مردم در اداره بقاع متبرکه قابل تقدیر است

به گزارش خبرنگار جویباران،محمد امامزاده در آیین افتتاح دفتر نمایندگی تولیت آستان قدس رضوی در شهرستان جویبار گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در اسفند 94  که فرمودند خدمات آستان قدس رضوی باید در سراسر کشور گسترش یابد، براین اساس دفتر نمایندگی تولیت آستان قدس رضوی در استان‌ها و شهرستان‌ها شکل گرفت.

وی با اشاره به اهداف راه‌اندازی این دفاتر، اظهار کرد: ساماندهی خادم یاران، فراهم آوردن شرایط تشرف به حرم مطهر رضوی برای زیارت اولی‌ها، بسط و توسعه فرهنگ و سیره رضوی، تسهیل زیارت زائران، حمایت و توجه به محرومان و برنامهریزی در این زمینه با اولویت توانمندسازی محرومان به فراخور امکانات موجود در منطقه، ساماندهی نذورات و موقوفات به نام امام رضا(ع) و هزینه کردن این موقوفات در همان منطقه و محل برخی از اهداف راهاندازی دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان‌ها و شهرستان‌ها است.

سرپرست نمایندگی تولیت آستان قدس رضوی در مازندران بابیان این‌که در مدت کمتر از یک سال از تشکیل این دفتر در استان حدود 900 نفر به خادمی امام رضا(ع) افتخار یافتند گفت: افرادی که علاقه‌مند به عضویت در حلقه خادمین حرم رضوی هستند می‌توانند پس از ثبت‌نام در مدت یک ماه خادم امام رضا(ع) شوند یعنی 6 ساعت در هفته در همان شهر و در شغل شخصی خود با تابلو امام رضا(ع) به مردم خدمت کنند و به‌عنوان خادم امام رضا(ع) معرفی خواهند شد.

امامزاده با اعلام اینکه در دهه کرامت مازندران میزبان 3 کاروان رضوی است تصریح کرد: پیش‌بینی ما این است بیش از 100 هزار نفر در جشن شرکت کنند.

وی به حضور کاروان زیر سایه خوشید در 15 شهرستان استان اشاره و عنوان کرد: جشن‌های زیر سایه خورشید در 34 کشور خارجی و 150 شهر که به‌طور هم‌زمان در 31 استان و 700 شهر و روستای کشور برگزار می‌شود.

سرپرست نمایندگی تولیت آستان قدس رضوی در مازندران تشکیل این دفاتر در سراسر استان را فرصت بسیار خوبی برای رفع محرومیت دانست و گفت: مبنای کار آستان دوری از سیاست است هیچ انگیزه سیاسی در تشکیل این دفاتر وجود ندارد و همه افراد زیر سقف امام رضا(ع) قرار دارند.

حجت‌الاسلام محمدتقی نادعلی زاده امام‌جمعه شهرستان جویبار در این آیین گفت: تشکیل دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در شهرستان جویبار سبب خیر و برکات فراوانی خواهد شد.

وی افزود: یکی از این برکات تسهیل در خادمی امام الرضا(ع) است که درگذشته باید سال‌های طولانی در صف این افتخار منتظر می‌بودند.

 

دیدگاه شما در مورد : همکاری خوب مردم در اداره بقاع متبرکه قابل تقدیر است

همکاری خوب مردم در اداره بقاع متبرکه قابل تقدیر است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS