امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 17:31:31
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 37000

تاریخ انتشار : 05/05/1396 - 08:44

رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان جویبار:

تولید 80 تن زباله در روز در شهرستان جویبار/ حداقل‌های زیست‌محیطی در مراکز دفن زباله رعایت نمی‌شود

رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان جویبار اظهار کرد: 80 تن زباله در روز در شهرستان جویبار تولید می‌شود که به نسبت جمعیت امر غیرعادی و فراتر از سرانه‌ای است که برای تولید زباله در دنیا در نظر گرفته‌اند.

تولید 80 تن زباله در روز در شهرستان جویبار/ حداقل‌های زیست‌محیطی در مراکز دفن زباله رعایت نمی‌شود

به گزارش خبرنگار جویباران،مصطفی عرب در جلسه کارگروه پسماند این شهرستان گفت: موضوع پسماند یا به چشم نمی‌آید یا زمانی به چشم می‌آید که به بحران تبدیل‌شده است.

وی افزود: جویبار که به‌عنوان پایتخت بازیافت ایران مشهور است ولی در مرکز دفن زباله شهرستان جویبار حداقل‌های زیست‌محیطی و بهداشتی رعایت نمی‌شود.

رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان جویبار اظهار کرد: 3هزار و 200متر زمین بدون اخذ مجوزات قانونی به مرکز دفن زباله اضافه‌شده است.

عرب بابیان این‌که تولید زباله امری اجتناب است تصریح کرد: باید حداقل آموزش‌های اولیه مانند تفکیک زباله به شهروندان داده شود تا از بروز بحران‌های زیست‌محیطی در آینده جلوگیری شود.

وی به تولید 80 تن زباله در شهرستان جویبار اشاره و عنوان کرد: 80 تن زباله در روز در شهرستان جویبار تولید می‌شود که به نسبت جمعیت، امری غیرعادی و فراتر از سرانه‌ای است که برای تولید زباله در دنیا در نظر گرفته‌اند.

 رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان جویبار افزود: 40 درصد زباله‌ها در روستا و 30 تن آن در شهر و مابقی توسط واحدهای ضایعاتی تولید می‌شود.

عرب همچنین مرکز دفن زباله شهر کوهی خیل را غیرمجاز دانست و گفت: در این مرکز به‌صورت سنتی دفن زباله انجام می‌شود که اقدامات قانونی انجام دادیم ولی هیچ نتیجه‌ای عاید ما نشد.

وی در پایان گفت: امیدواریم مسئولان پیشنهاد‌هایی را که در قالب طرح جهت کاهش زباله‌ها می‌آید حمایت کنند.

محمد مدانلو بخشدار مرکزی جویبار در این جلسه بابیان این‌که مسئله زباله یکی از معضلات استان مازندران است اظهار کرد: 70 درصد زباله قابلیت بازیافت دارد و شهرستان جویبار با 200 واحد ضایعاتی می‌تواند مشکل پسماند روستایی را حل کند.

وی افزود: باید از ظرفیت این واحدها برای حل مشکل پسماندها استفاده کرد و فقط مشکلات بهداشتی، سیاسی و امنیتی آن برای شهرستان نباشد و سود و بهره‌برداری از آن برای استان‌های دیگر باشد.

بخشدار مرکزی جویبار تفکیک زباله در مبدأ و مقصد را در کاهش زباله‌ها مصرفی تأثیرگذار دانست. 

دیدگاه شما در مورد : تولید 80 تن زباله در روز در شهرستان جویبار/ حداقل‌های زیست‌محیطی در مراکز دفن زباله رعایت نمی‌شود

تولید 80 تن زباله در روز در شهرستان جویبار/ حداقل‌های زیست‌محیطی در مراکز دفن زباله رعایت نمی‌شود

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS