امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 20:20:04
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 36917

تاریخ انتشار : 28/04/1396 - 09:40

برخورد با اراذل‌ و اوباش از شاخصه‌های جدی تأمين امنيت است

دادستان عمومی و انقلاب قزوين گفت: از شاخصه‌های بارز در تأمين امنيت مردم و جامعه برخورد با اراذل‌واوباش است و دستگاه قضايی در تثبيت امنيت جامعه هیچ‌گونه سهل‌انگاری و مماشات را نمی‌پذیرد.

به گزارش جویباران، به نقل از روابط عمومی دادگستری كل استان قزوين، حجت‌الاسلام اسماعيل صادقی نياركی اظهار کرد: مبارزه با پدیده‌های مجرمانه و ناهنجاری‌های اجتماعی که موجب تعرض به امنیت عمومی و سلامت اجتماعی می‌شود، یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است.

وی ادامه داد: دستگاه قضایی برای رسیدگی به مطالبات مردم آماده است و به مردم این اطمینان را می‌دهیم که با استناد به قانون، همکاری پلیس و استفاده از قضات باانگیزه با شرارت‌ها و جرائمی که مخل امنیت است، برخورد می‌کنیم.

دادستان عمومی و انقلاب قزوين افزود: دستگیری و جمع‌آوری اراذل‌واوباش می‌تواند گام مهم و محکمی در جهت رسیدن به امنیت اجتماعی و جلوگیری از شکل‌گیری باندهای حرفه‌ای تبهكاری باشد که می‌تواند سلامت روانی را در جامعه با کاهش جرائم ایجاد کند.

وی خاطرنشان كرد: از شاخصه‌های بارز و جدي در تأمين امنيت مردم و جامعه برخورد با اراذل‌واوباش است و دستگاه قضايی در تثبيت امنيت جامعه تمام تلاش خود را كرده و هیچ‌گونه سهل‌انگاری و مماشات را نمی‌پذیرد.

حجت‌الاسلام صادقی نياركی تصریح كرد: به‌طورقطع تلاش پیگیرانه نیروی انتظامی و قوه قضائیه برای دستگیری و برخورد با زورگیران و اوباش حرکت مثبتی است که نباید به اقدامات مقطعی محدودشده بلکه باید به‌صورت مداوم در دستور کار نهادهای ذی‌ربط قرار گیرد.

وی اضافه كرد: اراذل‌واوباش گروهی هستند كه باقدرت نمايی و سركشی و بی‌توجهی به قانون و اخلاق، آسايش و آرامش مردم را از بين برده و امنيت و نظم اجتماعی را متزلزل كرده‌اند، اين قبيل افراد در رفتارهای خود بر قانون‌شکنی در ملأعام اصرار داشته و قوانين و حتی اخطارها را به سخره می‌گيرند.

دادستان عمومی و انقلاب قزوين تأكيد كرد: كيف ربايی، سرقت همراه با آزار و اذيت، شرارت‌های محلي، درگيری دسته‌جمعي، ايجاد رعب و وحشت، مزاحمت برای نواميس و خلل در نظم عمومی جامعه ازجمله جرائمی است كه از سوی اراذل‌واوباش سر می‌زند.

وی خاطرنشان کرد: در نحوه برخورد با این مجرمان باید به‌گونه‌ای رفتار شود که از قهرمان‌پروری این افراد در میان سایر هم‌گروهی‌های آن‌ها جلوگیری شود.

حجت‌الاسلام صادقی نياركی گفت: خوشبختانه در حال حاضر دستگاه قضایی در خصوص جرائم خشن که امنیت عمومی را مختل می‌کند، سیاست روشنی دارد و آن برخورد قاطع با مجرمین است.

دادستان عمومی و انقلاب قزوين اعلام كرد: برخورد قاطعانه با اراذل‌واوباش بي‌ترديد خواسته تمامی شهروندان هست، در چنين شرايطی، مبارزه با پديده‌های مجرمانه و ناهنجاری‌های اجتماعی كه موجب تعرض به امنيت عمومی و سلامت اجتماعی می‌شود، بی‌شك ضرورتی است كه نمی‌توان به‌سادگی از كنار آن گذشت.

وی ادامه داد: مهم‌ترين تأثير برخورد با اراذل‌واوباش احساس امنيت اجتماعی است و احساس امنيت، آرامش روحی و تأثيرات اقتصادی، سياسی و فرهنگی را به بار می‌آورد.

حجت‌الاسلام صادقی نياركی تصريح كرد: البته بعد از مرحله جمع‌آوری باید برای نگهداری و بازپروری این افراد فکر اساسی شود زیرا این دوره مهم‌ترین نقش را در خارج شدن مجرمان از چرخه تبهکاری دارد.

وی يادآور شد: تلاش ما این است که مردم احساس آرامش کنند و امیدواریم در برخورد با این‌گونه ناهنجاری‌ها اقتدار دستگاه قضا و نظام را به منصه ظهور برسانیم و با این‌گونه برخوردها آرامش را در میان مردم ایجاد کنیم.

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : برخورد با اراذل‌ و اوباش از شاخصه‌های جدی تأمين امنيت است

برخورد با اراذل‌ و اوباش از شاخصه‌های جدی تأمين امنيت است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS