امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 17:33:30
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 36903

تاریخ انتشار : 26/04/1396 - 21:07

ایجاد بزرگترین شهرک های صنعتی استان در شرق مازندران

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران از ایجاد بزرگترین شهرک های صنعتی در شرق این استان خبر داد.

به گزارش جویباران، سیدمصطفی موسوی در جلسه بررسی موانع تولید گلوگاه در فرمانداری شهرستان گلوگاه، با اشاره به هزینه فراوان ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرک‌های صنعتی اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل ابلاغی سازمان صنایع کوچک، شهرک‌های فاقد تصفیه‌خانه باید سه اصل واگذاری 70 درصد شهرک و ناحیه به واحدها، بهره‌برداری 50 درصد واحدها و حداقل 100 مترمکعب پسآب فاضلاب در شبانه‌روز برای هر واحدهای تولیدی را دارا باشند.

وی با بیان اینکه شهرستان گلوگاه از نظر موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن در جاده سراسری و راه‌آهن، دارای ظرفیت‌های ویژه‌ای است، تصریح کرد: ناحیه صنعتی گلوگاه در سال 87 ایجاد شد و با توجه به قدمت این ناحیه صنعتی نسبت به شهرک‌ها و نواحی دیگر استان، زیرساخت‌های مناسبی دارد.

موسوی با اشاره به توسعه شهرک‌ها و تملک 1053 هکتاری زمین در شرق استان خاطرنشان کرد: درگذشته، شهرک‌های صنعتی بشل با 196 و آمل با 120 هکتار، بزرگترین شهرک‌های صنعتی مازندران بودند که با تملک زمین در بهشهر و گلوگاه به مساحت 1053 هکتار، در عمل شهرک‌های بزرگ که آماده استقرار صنایع و واحدهای تولیدی بزرگ می‌باشند به شرق استان منتقل می‌شوند.

موسوی با اشاره به آماده بودن سند مالکیت واحدهای تولیدی ناحیه صنعتی گلوگاه اظهار کرد: با پیگیری به‌ عمل‌آمده سند این واحدهای صنعتی دریافت شده و واحدهای تولیدی می‌توانند از مزایای سند در دریافت تسهیلات به ‌عنوان وثیقه بانکی بهره‌مند شوند.

رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران گفت: بر اساس دستورالعمل هیئت ‌وزیران، ادارات باید خدمات را تا درب واحدهای تولیدی برسانند، بنابراین این شرکت با توجه به منابع، پروژه‌های داخلی مخابرات شهرک را اجرایی کرده و روشنایی معابر را نیز در مدت یک ماه آینده اجرا می‌کند.

موسوی با بیان این که ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مازندران علاوه بر هزینه فراوان ساخت، باید شرایط لازم برای ایجاد ساخت را دارا باشد، افزود: بر اساس دستورالعمل سازمان صنایع کوچک، ایجاد تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرک‌های صنعتی باید با دارا بودن سه اصل 70 درصد شهرک و ناحیه واگذارشده باشد، 50 درصد واحدها به بهره‌برداری رسیده و واحدهای تولیدی و صنعتی حداقل 100 مترمکعب فاضلاب داشته باشند.

وی یادآور شد: بر اساس دستورالعمل ابلاغی، واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی توسعه ‌یافته تا 7 سال و واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی کمتر توسعه‌ یافته تا 13 سال از معافیت مالیاتی برخوردار هستند.

به گزارش ایسنا، تباکی فرماندار گلوگاه نیز در این نشست خاطرنشان کرد: ناحیه صنعتی گلوگاه دارای 32 هکتار بوده که بخش فراوانی از زمین‌های این ناحیه صنعتی واگذارشده و با توجه به عدم ساخت‌وساز برخی از واحدها، همچنین کمبود زمین صنعتی در شهرستان و ورود سرمایه‌گذاران جدید، هیچ‌گونه زمینی برای استقرار سرمایه‌گذار وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در سه سال گذشته بحث‌های زیرساختی خوبی در این ناحیه صورت گرفته است، افزود: شغل بسیاری از مردم در این شهرستان کشاورز و کارگر است و به این ناحیه صنعتی بسیار امیدوار هستند چرا که برای جوانان آنها زمینه اشتغالزایی را فراهم می‌کند.

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : ایجاد بزرگترین شهرک های صنعتی استان در شرق مازندران

ایجاد بزرگترین شهرک های صنعتی استان در شرق مازندران

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS