امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 17:39:04
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 36858

تاریخ انتشار : 22/04/1396 - 10:43

برنامه آمریکا برای ناامن کردن مجدد عراق

کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: آمریکایی‌ها برنامه دیگری از جمله مسئله جداسازی اقلیم کردستان از عراق و حضور آمریکایی‌ها در مرز مشترک عراق و سوریه را در دستور کار قرار دادند تا بار دیگر عراق را ناامن کنند و مانع ارتباط عراق و محور مقاومت در سوریه شوند.

به گزارش جویباران، هانی حسن هانی‌زاده درباره آزادسازی موصل بیان کرد: آزادسازی موصل گام مهمی برای برقراری ثبات و امنیت در سراسر عراق محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: اگر مناطق دیگر عراق از جمله تلعفر و قائم به کلی از شر گروهک تروریستی داعش پاکسازی و امنیت مرز‌ها تامین شود، قطعا عراق شاهد مرحله جدیدی از ثبات و استقرار خواهد بود، اما به‌هرحال آزادسازی موصل نتیجه همکاری مشترک ایران، عراق، محور مقاومت و نیرو‌های مردمی عراق است.

کارشناس مسائل غرب آسیا خاطرنشان کرد: امروز اتفاقات دیگری در حال شکل‌گیری است و آن حضور نیرو‌های نظامی و تفنگداران آمریکایی در مثلث مرزی مشترک عراق، سوریه و اردن است؛ هم اکنون آمریکایی‌ها با کمک رژیم صهیونیستی و اردن در حال تشکیل یک نوار امنیتی از قنیطره تا درعا هستند.

هانی‌زاده اذعان کرد: به‌نظر می‌رسد آمریکایی‌ها بار دیگر تلاش دارند تا در فرصت مناسب نیرو‌های داعش را بازسازی کرده و به داخل مرز‌های عراق اعزام کنند و به همین دلیل نیرو‌های مردمی، دولت عراق و طیف‌های سیاسی این کشور باید هوشیارانه تحرکات مشترک را در مرز‌های سوریه و عراق را رصد کنند و اجازه ندهند آمریکا بدون اجازه سوریه یک پایگاه دائمی برای تامین امنیت رژیم صهیونیستی ایجاد کند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: آزادسازی موصل دستاورد خون صد‌ها شهیدی است که برای آزادسازی این منطقه به شهادت رسیده و جان خود را تقدیم کرده اند، اما امور به همین جا ختم نخواهد شد چراکه آمریکایی‌ها برنامه دیگری از جمله مسئله جداسازی اقلیم کردستان از عراق و حضور آمریکایی‌ها در مرز مشترک عراق و سوریه را در دستور کار قرار دادند تا بار دیگر عراق را ناامن کنند و مانع ارتباط عراق و محور مقاومت در سوریه  شوند.

کارشناس مسائل غرب آسیا درباره آتش‌بس آمریکا و سوریه در منطقه قنیطره اذعان کرد: در جریان دیدار ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و دونالد ترامپ در حاشیه نشست گروه ۲۰ ، بنظر می‌رسد یک توافقاتی بین مسکو و واشنگتن در مورد سوریه صورت گرفته است تا حاشیه امنی برای رژیم صهیونیستی در قنیطره بوجود آید.

وی تصریح کرد: آمریکا و روسیه سعی می‌کنند نیرو‌های ضد دولت سوریه را در قنیطره و درعا متمرکز کنند تا مانع نفوذ محور مقاومت به قنیطره و جولان شوند و به همین دلیل بنظر می‌رسد روس‌ها در حال جدا شدن از محور مقاومت و همکاری مشترک با آمریکا هستند در مقابل برخی امکاناتی که می‌خواهند از این کشور دریافت کنند.

کارشناس مسائل غرب آسیا در پاسخ به این سوال که آیا همکاری‌های آمریکا و روسیه در سوریه ادامه خواهد داشت یا خیر، گفت: بنظر می‌رسد منافع روسیه به گونه‌ای است که به منافع آمریکا گره خورده و روس‌ها برای اینکه آمریکا را وادار کنند تحریم‌های بیشتری علیه آنها اعمال نکند در مورد امنیت رژیم صهیونیستی با آمریکا همکاری کنند.

منبع : میزان
دیدگاه شما در مورد : برنامه آمریکا برای ناامن کردن مجدد عراق

برنامه آمریکا برای ناامن کردن مجدد عراق

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS