امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 17:41:18
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 36842

تاریخ انتشار : 21/04/1396 - 17:36

لزوم ترویج عفاف و حجاب در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی

مدیربیمارستان خاتم الانبیاء (ص) بر لزوم ترویج عفاف و حجاب در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تاکید کرد.

به گزارش جویباران، دکتر پیرحسین کولیوند - مدیر بیمارستان خاتم‌الانبیاء در همایش ملی حجاب و عفاف که امروز در بیمارستان خاتم‌الانبیاء (ص) برگزار شد، با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، اظهار کرد: برای نهادینه کردن هر موضوعی در جامعه به ویژه حوزه‌هایی که ریشه‌های معرفتی و اعتقادی دارند، باید از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات استفاده کرد.

مشاور وزیر بهداشت افزود: برای نهادینه‌ کردن این فرهنگ باید از برنامه‌های عملی جذاب استفاده کرد تا جوانان و نوجوانان با میل و رغبت قوی به سمت حجاب روند.

رئیس همایش ملی حجاب و عفاف با بیان اینکه در این راه می‌توان از ظرفیت فرهنگی و علمی خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان استفاده کرد، گفت: در این راه ما تلاش خود را انجام داده تا در حد توان خود شرمنده خون شهدا نباشیم.

کولیوند عنوان کرد: اصلی‌ترین پیام همایش این است که بتوانیم هرچه بیشتر بحث حجاب و عفاف را در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ترویج دهیم.

مشاور وزیر بهداشت بیان کرد: واقعیت این است که ما باید کلام امام (ره)، مقام معظم رهبری و آیات و احادیث بزرگان دینی را در این حوزه سرلوحه کار خود قرار دهیم، این موضوعی است که پرداختن به آن بسیار ضرورت دارد.

وی بیان کرد: این همایش کار بزرگی است ما باید به عنوان متولیان کار بیمارستانی زودتر به این موضوع می‌پرداختیم اما این یک ایراد کاری ما بود.

وی یادآور شد: امروزه شاهد فعالیت روزافزون جوانان به ویژه بانوان در حوزه‌های مختلف پزشکی و درمانی هستیم که عفاف و حجاب در میان آنها می‌تواند الگویی برای سایر مردم باشد.

کولیوند افزود: مسئولان نباید از مسأله حجاب و عفاف در جامعه غافل شوند؛ چراکه این امر سبب پیشرفت و ارتقاء می‌شود.

وی با بیان اینکه نزدیک شدن به قرآن و درس گرفتن از آموزه‌های قرآنی و استفاده از آنها در انجام وظایف شخصی و اجتماعی می‌تواند جامعه را از آسیب دور نگاه دارد، خاطرنشان کرد: توجه ما به قرآن در بیمارستان‌ها به ویژه بیمارستان خاتم‌الانبیاء (ص) به گونه‌ای است که علاوه بر اقامه نمازهای یومیه در مسجد بیمارستان، کلاس‌های آموزشی و روانخوانی و همچنین کلاس‌های تخصصی قرائت برگزار می‌شود.

بنابر اعلام روابط عمومی این همایش، وی افزود: ما افتخار داریم که در این بیمارستان به جانبازان عزیز و خانواده‌های معظم شهدا خدمت‌دهی داشته و از این ظرفیت فرهنگی و معنوی برای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف برای فرهنگ ایرانی، اسلامی بهره‌ می‌گیریم.

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : لزوم ترویج عفاف و حجاب در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی

لزوم ترویج عفاف و حجاب در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS