امروز سه شنبه 01 اسفند 1396
ساعت 16:58:36
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 36801

تاریخ انتشار : 16/04/1396 - 10:40

دهن کجی اتحادیه اروپا و ژاپن به آمریکا

پس از حدود چهار سال مذاکرات، اتحادیه اروپا و ژاپن توافقنامه تجارت آزاد را امضا کرده اند و به زودی بازار هایشان را به روی یکدیگر باز می کنند. هدف از این توافق، حمایت از تجارت جهانی در پی افزایش حمایت از تولیدات داخلی در آمریکا است.

به گزارش جویباران، این توافقنامه در روز پنج شنبه، یعنی درست یک روز مانده به برگزاری نشست رهبران گروه 20 در آلمان، توسط شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن و رئیس اتحادیه اروپا، ژان کلود جانکر در بروکسل منعقد شد.

 
دهن کجی اتحادیه اروپا و ژاپن به آمریکا
 
دونالد تاسک، رئیس شورای اتحادیه اروپا در توییتر خود نوشت: "انجامش دادیم. مذاکرات سیاسی و تجاری اتحادیه اروپا و ژاپن را به انجام رساندیم. اتحادیه اروپا بیش از پیش مشارکت جهانی دارد."
 
به موجب این قرارداد، تعرفه بسیاری از کالاها که بین ژاپن و اتحادیه اروپا تجارت می شود، حذف می گردد.
 
ژاپن بعد از چین بزرگترین شریک تجاری اتحادیه اروپا در آسیا است. تجارت صورت گرفته میان ژاپن و اتحادیه اروپا سال گذشته حدود 134 میلیارد دلار بود. آمارها نشان می دهد که ژاپن در کنار اتحادیه اروپا بیش از یک سوم از تولیدات اقتصادی جهان را تشکیل می دهند.
 
برای طرف اروپایی، اصلی ترین انگیزش برای عقد این قرارداد ایجاد فرصت های تازه برای کشاورزانش بود.
 
همچنین، به گفته یک مقام اروپایی، انجمن خودروسازان اروپایی از بروکسل خواستار مذاکره در مورد دوره انتقال با ژاپن برای حذف تعرفه واردات خودرو شده است. تعرفه واردات خودرو در حال حاضر 10 درصد است.
 
او گفت: "انجمن خودروسازان اروپایی تقاضای دوره هفت ساله کرده اند و فکر نمی کنم ناامید شوند."
 
این در حالی ست که در ماه ژانویه، رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ کشور را از بزرگترین توافقنامه تجارت جهانی در 20 سال گذشته، یعنی توافق  مشارکت ترانس پاسیفیک (TPP) خارج کرد. ترامپ این پیمان تجاری را "فاجعه بالقوه" برای ایالات متحده آمریکا نامید.
 
او همچنین ژاپن را متهم به محدود کردن دسترسی کالاهای آمریکایی به بازار داخلی و همچنین کاهش ارزش ین برای افزایش صادرات کرده است؛ ادعایی که نخست وزیر آبه رد کرده است.
 
منبع : تابناک
دیدگاه شما در مورد : دهن کجی اتحادیه اروپا و ژاپن به آمریکا

دهن کجی اتحادیه اروپا و ژاپن به آمریکا

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS