امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 14:56:52
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 36779

تاریخ انتشار : 12/04/1396 - 18:00

در جلسه ستاد احیا شهرستان جویبار مطرح کردند

طراحان لباس شاخصه‌های پوشش اسلامی را فراموش کردند/ برخوردهای سلبی در برابر بی‌حجابی دیگر کارساز نیست

جلسه ستاد احیا امربه‌معروف و نهی از منکر شهرستان جویبار ظهر امروز در مرکز فرماندهی انتظامی این شهرستان برگزار شد.

طراحان لباس شاخصه‌های پوشش اسلامی را فراموش کردند/ برخوردهای سلبی در برابر بی‌حجابی دیگر کارساز نیست

به گزارش خبرنگار جویباران،سرهنگ اکبر درویشی فرمانده انتظامی شهرستان جویبار در جلسه ستاد احیا این شهرستان گفت: دشمن از ابتدای انقلاب تا به امروز در عرصه‌های مختلف در حال آسیب زدن به انقلاب اصیل و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی بابیان که برخوردهای سلبی در برابر بی‌حجابی دیگر کارساز نیست خاطرنشان کرد: باید برخوردهای ایجابی و تذکر لسانی در دستور کار برای رفع برخی آسیب‌های اجتماعی قرار گیرد.

فرمانده انتظامی جویبار تصریح کرد: نیروی انتظامی به‌عنوان پیشانی برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی به دنبال کارهای ایجابی و تعامل با مردم است.

درویشی همچنین در این جلسه چالش‌های قانونی و کم‌رنگ بودن فعالیت‌های فرهنگی را یکی از مشکلات در برابر برخورد با ناهنجاری اجتماعی دانست.

سرهنگ نادعلی فرمانده سپاه ناحیه جویبار رمز ماندگاری انقلاب را رعایت شعائر دینی و اسلامی دانست و گفت: رعایت پوشش عفاف و حجاب درآیات و روایت‌های متعددی آمده و مهم‌تر از همه حجاب محافظ شخصیت یک بانو است.

وی با انتقاد از وضعیت عفاف و حجاب در سطح جامعه تأکیدکرکرد: با ورود ماهواره و فراگیرشدن فضای مجازی و انتشار محتویات غیراخلاقی و نامطلوب قشر جوان ما در معرض بیشترین تهدید درزمینهٔ جنگ نرم هستند.

فرمانده سپاه ناحیه جویبار وضعیت عفاف و حجاب در شهرستان جویبار را نامطلوب دانست و افزود: بدحجابی و بد پوششی ویروسی است که به‌سرعت در تمام نقاط سرایت می‌کند.

نادعلی تصریح کرد: در انتخاب و طراحی مدل لباس بسیاری از طراحان شاخصه‌های پوشش اسلامی را فراموش کردند.

وی همچنین بر انجام کارهای فرهنگی درزمینهٔ عفاف و حجاب تأکید کرد و گفت: در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب تمرکز بر نکات دینی امری ضروری و مهم است که متأسفانه همچنان مغفول مانده است.

فرمانده سپاه ناحیه جویبار در پایان پیشنهاد تشکیل کمیسیون تخصصی بانوان در شهرستان را داد که تمام مسائل حوزه بانوان را پوشش دهد.

حجت‌الاسلام محمدتقی نادعلی زاده امام‌جمعه جویبار در جلسه ستاد احیا امربه‌معروف و نهی از منکر گفت: باید تذکر لسانی را بین آحاد مردم معنا و نهادینه کرد و مردم را در این امور مشارکت داد.

وی به وضعیت نامناسب حجاب در کشور اشاره و عنوان کرد: متأسفانه برخی از رسانه‌ها و فضاهای مجازی به ترویج این بی‌حجابی و بد پوششی دامن می‌زنند.

امام‌جمعه جویبار همچنین از مسئولین خواست برگزاری جلسات باید همراه با نتیجه باشد و صرف تشکیل جلسات متعدد مشکلی را حل نمی‌کند.

قربان متولی دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر شهرستان جویبار در این جلسه گفت: باوجود فراگیر شدن فضای مجازی باید از این فرصت استفاده کرد و تهدیدهای این فضا را به فرصت تبدیل کرد.

وی افزود: فرهنگ تذکر لسانی برای همه مردم باید به منصه ظهور برسد.

دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر جویبار استفاده از زبان منطق و ملایم را در اجرایی شدن تذکر لسانی تأثیرگذار دانست و گفت: آموزش افرادی در این چارچوب می‌تواند از بروز برخوردهای سلبی جلوگیری کند و تأثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

خسرو طالبی معاون فرماندار جویبار اظهار کرد: باید در برخورد با آسیب‌های اجتماعی دو کار مهم انجام داد، نخست این‌که آسیب‌شناسی شود و دوم بسته و راه‌کارهای جدیدی تعریف شود.

وی افزود: رویکرد امنیتی و سلبی دیگر جوابگوی این معضل نیست بلکه باید با شیوه‌های جدید و تأثیرگذاری استفاده کرد.

معاون فرماندار جویبار تصریح کرد: باید از نیروهای متخصص، متعهد، مذهبی و دغدغه مند در این راه استفاده کرد.

دیدگاه شما در مورد : طراحان لباس شاخصه‌های پوشش اسلامی را فراموش کردند/ برخوردهای سلبی در برابر بی‌حجابی دیگر کارساز نیست

طراحان لباس شاخصه‌های پوشش اسلامی را فراموش کردند/ برخوردهای سلبی در برابر بی‌حجابی دیگر کارساز نیست

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS