امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 17:33:44
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 36739

تاریخ انتشار : 10/04/1396 - 09:30

واکنش لاوروف به احتمال اتحاد چین و آمریکا علیه روسیه

وزیر امور خارجه روسیه می گوید که با توجه به توان تأثیرگذاری سه کشور روسیه، چین و آمریکا در عرصه بین المللی، اتحاد آنها برای مبارزه با چالش‌های جهانی همچنان یک سناریوی واقع گرایانه است.

به گزارش جویباران، «سرگئی لاوروف» می گوید که با توجه به توان تأثیرگذاری سه کشور روسیه، چین و آمریکا در عرصه امور بین المللی، اتحاد مقامات مسکو، پکن و واشنگتن برای مبارزه با چالشهای جهانی همچنان یک سناریوی واقع گرایانه است.

لاوروف روز جمعه در  یک همایش بین المللی موسوم به «تعابیر پریماکوف» (Primakov Readings) که در شهر مسکو برگزار شد، اظهار داشت: «صحبت از سناریویی که [در آن] آمریکا و چین علیه روسیه و یا روسیه و چین علیه آمریکا متحد شوند، غیرممکن است».

خبرگزاری رسمی روسیه (TASS) نیز به نقل از لاوروف نوشت: «من معتقدم که هنوز امکانی برای فهم و درک این موضوع وجود دارد که چگونه این سه کشور- با توجه به تأثیرگذاری خود بر امور جهانی و اقتصاد جهانی- قادرند به رفع چالشهای جهانی یاری رسانند».

وزیر خارجه روسیه در ادامه اظهارات خود گفت که «روابط مسکو- واشنگتن برای سایر نقاط جهان از اهمیت بسیاری برخوردار است، از این رو جامعه بین المللی رویکرد مسکو و واشنگتن را در قبال موضوعات اضطراری همچون ثبات استراتژیک و بحرانهای منطقه ای به دقت تحت نظر دارد».

وی در ادامه افزود: «ما شاهد آن هستیم که اکثریت کشورهای جهان در مورد وضعیت غیرعادی که هم اکنون بر روابط بین دو کشور حاکم است، نگران هستند؛ روابطی که در جریان مبارزه داخلی برای کسب قدرت در آمریکا به گروگان گرفته شده است. ما [باور داریم] که دیدار رئیس جمهور کشورمان [پوتین] در هامبورگ [در حاشیه نشست جی ۲۰] چشم اندازها در  روابط روسیه- آمریکا را روشن می کند».

گفتنی است که طی هفته گذشته، هم مقامات مسکو و هم مقامات واشنگتن تأیید کردند که «ولادیمیر پوتین» و همتای آمریکایی وی- دونالد ترامپ- قرار است در حاشیه نشست «جی ۲۰» که روزهای هفتم و هشتم ژوئیه در شهر هامبورگ آلمان برگزار می شود، با یکدیگر دیدار کنند.

طبق اظهارات «هربرت مک مستر» دستور کار ویژه ای برای این دیدار تعیین نشده است. به گفته وی، در این دیدار «هرآنچه که رئیس جمهور [ترامپ] مایل به گفتگو در مورد آن باشد، مطرح خواهد شد».

 
منبع : مهر
دیدگاه شما در مورد : واکنش لاوروف به احتمال اتحاد چین و آمریکا علیه روسیه

واکنش لاوروف به احتمال اتحاد چین و آمریکا علیه روسیه

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS