امروز پنج شنبه 03 اسفند 1396
ساعت 06:28:04
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 36677

تاریخ انتشار : 06/04/1396 - 10:16

توهین و ضرب و جرح در صدر جرایم مازندران است

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل مازندران گفت: توهین و ضرب و جرح در صدر جرایم مازندران است.

به گزارش جویباران، حجت‌الاسلام سیدمرتضی موسوی امروز در نشست خبری که در اداره‌کل دادگستری مازندران برگزار شد، اظهار کرد: اعلام نشدن نتیجه قطعی مبنی بر ابطال  انتخابات شورای شهر ساری نبوده و اگر مسئولی خلافی انجام داده و در این زمینه مصاحبه کرده است  باید پاسخ ‎ گو باشد و عواملی که در این مسیر تخلف کرده اند دستگیر شدند.

موسوی درباره جرائم مربوط به انتخابات گفت: این جرائم در دو بخش رأی‌دهندگان و کسانی که مسئولیت اجرای انتخابات در استان را داشتند مورد بررسی قرار گرفت. 
وی گفت: کار دشوار و وقت‌گیر در حوزه اجتماعی مربوط به بخش خانواده بوده و  در سال 95 در تمامی اتهامات یا خواسته‌های بیست‌گانه به ‎ ویژه در حوزه طلاق و دعاوی خانواده، نسبت به سال 94 کاهش ثبت شده است. 
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل مازندران گفت: مراکز مشاوره خانواده در  شهرهای ساری، قائم‌شهر بابل و آمل راه‌اندازی شده است و فرزندان طلاق نیز به ‎ جای دیدار با پدر یا مادر خود در کلانتری ‎ ها، از 6 ماه آینده با آنها در این مراکز دیدار کرده و این فضای جدید مناسب خانواده ها است. 
موسوی با بیان اینکه در حوزه‌های طلاق، مهریه و تمکین رشد پرونده را در دستگاه قضایی نداشتیم، افزود: در مجموع، کاهش 17 درصدی در بخش جرائم اجتماعی ثبت شده که در حوزه طلاق نیز با کاهش پنج درصدی روبه ‎ رو بوده است. 
وی با اشاره به حجم بالای زندانیان در زندان ‎ های کشور و از جمله مازندران گفت: باید اقدامات پیشگیری و جلوگیری از وقوع جرم را انجام شود، باید بنا بر ماده 79 قانون مجازات ‎ های اسلامی، مجازات‌های جایگزین حبس را در آرا صادر شده لحاظ شود. 
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل مازندران درباره 10 اتهام نخست قضایی در مازندران در سال 95 و مقایسه با سال 94 گفت: توهین به اشخاص عادی با حدود 27 هزار پرونده و افزایش 10 درصدی، ضرب و جرح با 26 هزار پرونده و 28 درصد افزایش، سرقت با 26 هزار پرونده و چهار درصد افزایش، تهدید با 19 هزار پرونده و 14 درصد افزایش، صدمه غیرعمدی بر اثر تصادف با 17 هزار پرونده و دو درصد افزایش، تخریب به ‎ عنوان اتهام با 13 هزار پرونده و 6 درصد افزایش، خیانت در امانت با 8 هزار پرونده و یک درصد کاهش، مزاحمت ملکی با 6 هزار پرونده و 6 درصد افزایش و نگهداری و مالکیت مواد مخدر با 8 هزار پرونده و 15 درصد افزایش نسبت به سال گذشته، در صدر جرائم اتهامی این استان بوده‌اند. 
وی همچنین ۴ آسیب مهریه وطلاق، حاشیه نشینی، اعتیاد و امنیت اخلاقی را به عنوان آسیب های اولویت دار اعلام شده به دستگاه ها عنوان کرد. 
این مسئول  گفت: بیشترین آمار جرائم  در مازندران را مربوط به توهین و ضرب و جرح است. 

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : توهین و ضرب و جرح در صدر جرایم مازندران است

توهین و ضرب و جرح در صدر جرایم مازندران است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS