امروز سه شنبه 28 آذر 1396
ساعت 00:05:40
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 36533

تاریخ انتشار : 27/03/1396 - 16:00

مدیر جهادکشاورزی جویبار:

جهاد سازندگی ثمره اندیشه و فرمان امام خمینی (ره) بود/ 470 هکتار اراضی کشاورزی جویبار یکپارچه‌سازی می‌شود

مدیر جهادکشاورزی جویبار به مناسبت سالروز جهادکشاورزی گفت: جهاد کشاورزی با تفکر جهادی دوران دفاع مقدس و پیروی از ولایت‌فقیه و مقام معظم رهبری در سال‌های بعد از انقلاب به موفقیت‌های خوبی دست‌یافته است.

جهاد سازندگی ثمره اندیشه و فرمان امام خمینی (ره) بود/ 470 هکتار اراضی کشاورزی جویبار یکپارچه‌سازی می‌شود

سلیمان حاتم­نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار جویباران جهاد سازندگی را فرزند انقلاب اسلامی ایران دانست و اظهارکرد: جهاد سازندگی ثمره اندیشه و فرمان امام خمینی (ره) بود که در سال 58 تشکیل شد.

وی بابیان این‌که جهادگران سازندگی، سنگر سازان بی سنگر بودند گفت: کمیته پشتیبانی جهاد سازندگی با 52 هزار نیروی جهادگر و 160 شهید و 1300 جانباز دفاع مقدس خدمات شایانی به انقلاب اسلامی کرد.

مدیر جهاد کشاورزی جویبار رمز موفقیت کارشناسان جهاد کشاورزی را بعد از 16 سال ادغام با جهاد سازندگی روحیه جهادی دانست و افزود: جهاد کشاورزی با تفکر جهادی دوران دفاع مقدس و پیروی از ولایت‌فقیه و مقام معظم رهبری در سال‌های بعد از انقلاب به موفقیت‌های خوبی دست‌یافته است.

حاتم­نژاد با اشاره به این‌که در سال اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال قرار داریم گفت: در این سال باید به سمت کشاورزی پایدار و تسطیح و یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی حرکت کنیم تا روند تولید تسهیل شود.

وی تصریح­کرد: در سال 95 بیش از 270 هکتار از اراضی کشاورزی تسطیح و یکپارچه‌سازی شد و بیش از 470 هکتار نیز در برنامه تدوین‌شده امسال جهت یکپارچه‌سازی در دست اقدام است.

مدیر جهاد کشاورزی جویبار بابیان این‌که نقشه‌برداری 400 هکتار از اراضی برای تسطیح و یکپارچه‌سازی انجام‌شده گفت: 250 هکتار اراضی دیگر نیز آماده اجرای این طرح است.

این مسئول به خودکفایی در بخش تولید گندم اشاره و عنوان­کرد: در دولت یازدهم در تولید گندم خودکفا شدیم و تا به امروز 3میلیون و 200 تن گندم در سراسر کشور خریداری‌شده است.

حاتم­نژاد یادآورشد: در شهرستان جویبار نیز پیش‌بینی می‌شود بین 8 تا 10 هزار تن گندم خریداری شود.

وی همچنین تولید روغن خوراکی را یکی از محصولات کشاورزی استراتژیکی دانست و گفت: روغن خوراکی اهمیت بالایی در کشور دارد و 90 درصد روغن خوراکی کشور وارداتی است.

مدیر جهاد کشاورزی خاطرنشان­کرد: با برنامه‌ریزی‌های درست در سال‌های اخیر سطح کشت تولید کلزا را به 100 هکتار در شهرستان رساندیم.

 

دیدگاه شما در مورد : جهاد سازندگی ثمره اندیشه و فرمان امام خمینی (ره) بود/ 470 هکتار اراضی کشاورزی جویبار یکپارچه‌سازی می‌شود

جهاد سازندگی ثمره اندیشه و فرمان امام خمینی (ره) بود/ 470 هکتار اراضی کشاورزی جویبار یکپارچه‌سازی می‌شود

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS