امروز سه شنبه 03 بهمن 1396
ساعت 19:28:41
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 36506

تاریخ انتشار : 26/03/1396 - 10:13

بیانیه شماره دو خبرنگاران مازندرانی در اعتراض به انتخابات خانه مطبوعات

خبرنگاران معترض به انتخابات خانه مطبوعات استان مازندران، در اعتراض به سکوت مسئولان مازندرانی در برابر تخلفات در این انتخابات، از سکوت مسئولان اداره کل ارشاد مازندران شکواییه‌ای تنظیم کردند.

به گزارش جویباران، در نامه خبرنگاران مازندرانی که نسخه ای از آن در اختیار رسانه ها قرار گرفته است آمده است: 

جناب آقای یونسی معاون محترم سیاسی امنیتی استاندار مازندران و دبیر ستاد اطلاع رسانی استانداری مازندران

احتراما

به استحضار می رساند پیرو بیانیه شماره یک در باره تخلفات صورت گرفته در انتخابات خانه مطبوعات معروض می دارد که به گواه جنابعالی که از نزدیک شاهد مسایل و وضعیت خبرنگاران مازندرانی هستید، این قشر در طی سال های اخیر از شرایط مناسبی برخوردار نبوده و انتقاداتی به شیوه مدیریت این بخش در استان وجود دارد.

همان گونه که استحضار دارید در دوره گذشته خانه مطبوعات مازندران، با وجود تخلفات صورت گرفته خبرنگاران مازندرانی نجابت به خرج داده و موضوع را پیگیری نکردند که اگر می کردند بار دیگر تخلفی دیگر در انتخابات سال 96 رخ نمی داد.

اگر چه در این دوره به محض اطلاع خبرنگاران و اصحاب رسانه استان مازندران از مدیریت انتخابات خانه مطبوعات مازندران، دست به کار شده و شکواییه ای خطاب به وزیر محترم ارشاد تنظیم کردند و نسخه ای از آن نیز به مدیرکل محترم و معاون فرهنگی ایشان ارجاع داده شد.

از سوی دیگر شکواییه و اعتراض دیگری از سوی بازرسان، مدیرعامل و تعدادی از اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان تقدیم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران شد تا روند پیگیری تخلفات قانونی شود اما متاسفانه بی توجهی اداره کل فرهنگ و ارشاد مازندران به دغدغه خبرنگاران موجب شد تا تنها یک نشست بدون حضور همه معترضین در دفتر معاونت اداره کل تشکیل شود که نتیجه آن نیز پاسخی شایسته به معترضین نبود.

فرافکنی معاون اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران درباره تخلفاتی مانند اینکه چگونه کاربر سامانه انتخابات خانه مطبوعات هم خود و هم همسرشان کاندیدای انتخابات شدند، دلیل عدم اطلاع رسانی و جلب مشارکت همه اعضای 900 نفره خانه مطبوعات برای انتخابات و عضویت در خانه مطبوعات، کاهلی در ساماندهی وضعیت خبرنگاران و فعالان رسانه استان مازندران برای آگاهی از وضعیت جدید عضویت، نام نویسی و ثبت نام افرادی غیر خبرنگار به نام خبرنگار در سامانه خانه مطبوعات، عدم رسیدگی به شرایط احراز کاندیداتوری اعضای هیات مدیره، کاهش تعدادی اعضای خانه مطبوعات ساعاتی پس رای گیری موجبات دلخوری اهالی رسانه استان مازندران را فراهم کرده است.

عدم پاسخگویی و عدم رسیدگی مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی به درخواست ها و اعتراضات خبرنگاران و فعالان رسانه ای مازندران نیز بخشی دیگر از شکواییه ای است که امروز خدمتتان معروض می داریم

جناب آقای یونسی

ما فعالان رسانه ای استان مازندران درباره وضعیت خانه مطبوعات مازندران و تغییرات آتی آن که بیشتر مسایل مربوط به وضعیت این صنف توسط این خانه از سوی وزارت ارشاد تصمیم گیری خواهد شد نگرانی شدید خویش را ابراز داشته و خواستار رسیدگی به تخلفات صورت گرفته در این زمینه هستیم.

 

ومن الله التوفیق

جمعی از خبرنگاران و اعضای خانه مطبوعات

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : بیانیه شماره دو خبرنگاران مازندرانی در اعتراض به انتخابات خانه مطبوعات

بیانیه شماره دو خبرنگاران مازندرانی در اعتراض به انتخابات خانه مطبوعات

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS