امروز چهار شنبه 04 بهمن 1396
ساعت 01:04:39
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 36482

تاریخ انتشار : 24/03/1396 - 12:20

ذخیره خونی کشور هفت برابر ادوار گذشته است

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: در دوره‌های گذشته ذخیره خونی کشور به اندازه یک روز بود اما در حال حاضر این ذخیره هفت برابر شده است و هیچ کمبودی وجود ندارد.

به گزارش جویباران، به نقل از وبدا، سیدحسن هاشمی در حاشیه بازدید از سازمان انتقال خون استان تهران به مناسب شب قدر اظهار کرد: مردم ایران در امر اهدای خون نسبت به گذشته متفاوت عمل می‌کنند، چون در سال‌های گذشته در ماه مبارک رمضان به دلیل کمبود خون اعمال جراحی غیر اورژانسی به تعویق می‌افتاد یا انجام نمی‌شد اما در حال حاضر ظرفیت اتاق‌های عمل نسبت به گذشته ۹ برابر شده است.

وی ادامه داد: امروز مردم نه تنها برای اعمال جراحی اورژانسی بلکه برای اعمال انتخابی نیز خون مورد نیاز را تامین می‌کنند. در دوره‌های گذشته ذخیره خونی کشور به اندازه یک روز بود اما در حال حاضر این ذخیره هفت برابر شده است و هیچ کمبودی وجود ندارد. به همین دلیل باید از مردم و به ویژه افرادی که به طور مستمر خون خود را اهدا می‌کنند، تشکر کنیم.

وزیر بهداشت با بیان این که ۵۲ درصد از اهداکنندگان خون به طور مستمر خون خود را اهدا می‌کنند، افزود: از افرادی که پلاسما و پلاکت خود را اهدا می‌کنند، تشکر می‌کنم زیرا بخشی از داروهایی که از فرآورده‌های خونی تهیه می‌شود، مربوط به پلاسمایی است که مردم اهدا می‌کنند.

هاشمی از اهدای خون به عنوان یکی از سنت‌های حسنه یاد کرد و گفت: سنت پسندیده اهدای خون نسل به نسل بین مردم ایران منتقل می‌شود و امیدوارم که سازمان انتقال خون بیش از گذشته بتواند در انجام وظایف خود موفق باشد.

وزیر بهداشت همچنین اضافه کرد: در طول دولت یازدهم هیچ شکایتی از سوی اشخاص یا سازمان‌های نظارتی ضد سازمان انتقال خون ندیدم. این نشان از عملکرد مناسب این سازمان است که هر روز خدمتی جدید ارائه می‌دهد. سازمان انتقال خون هم مانند سایر بخش‌ها مشکلاتی دارد و نمی‌توان انتظار داشت که تمام مشکلات آنها در طول چهار سال برطرف شود اما روند و مسیر این سازمان صحیح است.

وزیر بهداشت، سازمان انتقال خون ایران را در سطح بین‌المللی ممتاز توصیف کرد و گفت: رفع بخشی از مشکلات کشورهای منطقه در حوزه آموزش و استانداردسازی بر عهده سازمان انتقال خون ایران است و افراد خدومی در آن خدمت کرده‌اند و سابقه بسیار طولانی مدت و درخشانی دارند.

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : ذخیره خونی کشور هفت برابر ادوار گذشته است

ذخیره خونی کشور هفت برابر ادوار گذشته است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS