امروز یکشنبه 29 بهمن 1396
ساعت 21:43:21
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 36470

تاریخ انتشار : 23/03/1396 - 18:00

در کارگروه اجتماعی شهرستان جویبار مطرح شد

افتتاح اورژانس اجتماعی در هفته بهزیستی / آموزش‌های مهارت زندگی مطابق با سن جوانان و فرهنگ دینی باشد/ طلاق یک صنعت پرسود در کشور

فرماندار جویبار در جلسه کارگروه اجتماعی بارویکرد کاهش‌طلاق عدم توجه به مسئله آموزش مهارت‌زندگی را از علل افزایش طلاق در جامعه دانست.

افتتاح اورژانس اجتماعی در هفته بهزیستی / آموزش‌های مهارت زندگی مطابق با سن جوانان و فرهنگ دینی باشد/ طلاق یک صنعت پرسود در کشور

به گزارش خبرنگار جویباران،رجبعلی وهابی در جلسه کارگروه اجتماعی بارویکرد کاهش‌طلاق گفت: پدیده طلاق یک آسیب‌اجتماعی است که اگر مسئولان حضور در چنین این جلساتی و ارائه راهکار را جدی نگیرند به یک معظل عظیم تبدیل می‌شود.

وی با نامطلوب خواندن وضعیت طلاق در شهرستان جویبار خاطرنشان‌کرد: وضعیت طلاق در شهرستان جویبار بسیار نامطلوب است و مسئولین و متخصصان باید برای کاهش این پدیده زشت چاره‌ای بیاندیشند.

فرماندار جویبار با بیان این‌که علل افزایش طلاق در جامعه ناشی از عدم توجه به مسئله آموزش مهارت‌زندگی است اظهارکرد: آموزش‌های صحیح شامل برقراری ارتباط موثر زوج‌ها برای حل مشکل، فرار نکردن از مسایل سخت زندگی، از میان بردن مشکل‌ها با روش‌های صحیح، تصمیم‌گیری آسان و درست، بدبین نبودن و نداشتن شک و تردید و تحمل بالا در برابر استرس‌ها و فشارهای زندگی به عنوان مهارت‌های زندگی به شمار می رود که سبب بهبود ارتباط زوج ها و در نهایت کاهش پدیده طلاق خواهد شد.

افتتاح اورژانس اجتماعی در هفته بهزیستی

اسرافیل یزدانی رئیس اداره بهزیستی شهرستان در این جلسه با اشاره به برگزاری کارگاه های آموزشی گفت: در سال گذشته 20 کارگاه آموزش مهارت‌های زندگی برای خانواده‌ها و در سه ماه سال جاری نیز 5کارگاه با همین مضمون درشهرستان برگزار شد.

وی تصریح کرد: سال گذشته 180 زوج به دلیل اختلافات خانوادگی به دفاتر مشاوره تحت نظارت این اداره مراجعه کردند.

رئیس اداره بهزیستی جویبار خاطرنشان‌کرد: شهرستان جویبار از معدود شهرستانی است که متولی اصلی مداخله در کاهش طلاق در آن مشخص نیست.

یزدانی از افتتاح اورژانس‌اجتماعی در شهرستان جویبار خبرداد و گفت: این اورژانس در هفته بهزیستی در 25تیرماه با هشت نیروی متخصص افتتاح خواهد شد.

طلاق یک مسئله اجتماعی در جویبار

اصغر رحیمی رئیس اداره آموزش‌وپروش شهرستان با بیان این که طلاق در شهرستان جویبار به یک مسئله اجتماعی تبدیل شده است خاطرنشان‌کرد: زمانی که آسیب‌های اجتماعی در جامعه فراگیر شود به مسئله اجتماعی تبدیل خواهدشد.

وی به راهکارهای کاهش طلاق اشاره و عنوان‌کرد: دادگاه‌های ما باید از حالت کیفری خارج و به حالت ترمیمی سوق پیداکند و همچنین باید آموزش‌ها در زمینه سلایق و علایق زوجین قبل از ازدواج جدی‌تر گرفته شود.

رئیس اداره آموزش‌وپروش جویبار افزود: آموزش مهارت جنسی و استبدادفکری از جمله مهارت‌های زندگی است که اگر جدی گرفته شود با کاهش آمار طلاق روبرو خواهیم شد.

رحیمی فقر مهارت زندگی را در بین جوانان امروزی مشهود دانست.

 

آموزش‌های مهارتی در زندگی مطابق با سن و فرهنگ دینی باشد

مهدی فکوری مدیر مرکز بهداشت و درمان شهرستان جویبار با اشاره به جدی گرفتن بحث پیشگیری گفت:زوجین باید از ابتدای آشنایی مهارت‌های زندگی را آموزش ببیند تا از بروز مسائل مورد اختلاف طرفین قبل از بحرانی شدن جلوگیری شود.

وی همچنین مسئله آموزش برای بزرگان یک خانواده را امری مهم دانست و افزود: به دلیل شکاف نسلی بین جوانان امروز و ریش‌سفیدان یک خانواده باید یک زبان مشترک ایجاد شود.

مدیر مرکز بهداشت و درمان جویبار اظهارکرد: آموزش‌های مهارت زندگی باید متناسب با سن افراد و مطابق با فرهنگ دینی ما به آنان آموزش داده شود.

طلاق یک صنعت پرسود در کشور

محمدمدانلو بخشدار مرکزی جویبار در جلسه کارگروه اجتماعی بارویکرد کاهش‌طلاق گفت: پدیده طلاق در کشور به یک صنعت پرسود تبدیل شده است.

وی از دستگاه  قضا خواست تا جدی‌تر به پروندهای طلاق ورود پیداکند و با رفع خلاهای قانونی در جهت کاهش این پدیده گام بردارد.

بخشدار مرکزی جویبار خلاهای آموزشی در زوجین را مهم تلقی کرد و گفت: ازدواج و طلاق در یک پروسه طولانی مدت رقم می‌خورد که اگر آموزش درست دراین مدت به زوجین داده شود به سمت طلاق کشیده نشود.  

علی‌ اسلامی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان جویبار بیان کرد: امکانات مناسبی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی وجود دارد ولی بلااستفاده مانده است.

وی افزود: باید برای مدیران کارگاه‌های آموزشی گذاشته شود تا نقشه راه برای آنان ترسیم شود تا بتوانند برنامه‌ها و اقدامات منطقی و درستی در این راستا در پیش گیرند.  

عملکرد ضعیف صداوسیما در حوزه مخاطب‌شناسی

جواداحسانی مقدم رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جویبار با بیان این که تسدی‌گری دولت بر مراکز مشاوره‌ای باید کنار گذاشته شود گفت: باید انجمن‌های مردم نهاد را دراین زمینه تقویت کنیم تا مردم خودشان برای جلوگیری از این پدیده حرکت کنند.

وی افزود: با توجه به این که در دوره پساساختارگرایی قرار داریم ولی از نظر تفکر و تعقل‌گرایی در جامعه نگاه سنتی داریم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جویبار نگرش ایدئولوژیک حاکم را با رویکرد اجتماعی و افکار عمومی مردم در تضاد دانست.

وی علت مراجعه مردم به سمت ماهواره‌ها را عملکرد ضعیف صداوسیما در حوزه مخاطب‌شناسی دانسته است.

رضا قاسمی رئیس شورای شهر کوهی‌خیل نیز در این جلسه با اقدامات تشویقی برای زوجینی که زیر پنج سال ازدواج کردن تخفیف 50 درصدی برای ساخت مسکن و همچنین جوانانی که به دنبال ایجاد مراکز اشتغال‌زایی هستند با 50 درصد تخفیف برای ساخت چنین مراکزی از سوی شورای شهر و شهرداری کوهی‌خیل برای آنان در نظرگرفته شد.

 

دیدگاه شما در مورد : افتتاح اورژانس اجتماعی در هفته بهزیستی / آموزش‌های مهارت زندگی مطابق با سن جوانان و فرهنگ دینی باشد/ طلاق یک صنعت پرسود در کشور

افتتاح اورژانس اجتماعی در هفته بهزیستی / آموزش‌های مهارت زندگی مطابق با سن جوانان و فرهنگ دینی باشد/ طلاق یک صنعت پرسود در کشور

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS