امروز پنج شنبه 28 دی 1396
ساعت 15:43:32
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 36468

تاریخ انتشار : 22/03/1396 - 15:10

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر مازندران:

ریشه اجتماعی‌کردن مبارزه با موادمخدر کار فرهنگی است/ حدود 30 نقطه آلوده در استان شناسایی و پاکسازی شد

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر مازندران اظهارکرد: طرح پاکسازی مناطق آلوده که برای اولین‌بار در مازندران انجام شد که در این راستا حدود 30 نقطه آلوده در استان شناسایی و پاکسازی شد.

ریشه اجتماعی‌کردن مبارزه با موادمخدر کار فرهنگی است/ حدود 30 نقطه آلوده در استان شناسایی و پاکسازی شد

به گزارش خبرنگار جویباران، علی‌اصغر میرزایی در جلسه مبارزه مواد مخدر شهرستان جویبار گفت: مواد مخدر از اصلی‌ترین دغدغه‌های جوامع است که اگر برای حل این مشکلات به صورت استانی اقدام نشود منجر به یک معضل جدی خواهد شد .

وی اظهارکرد: در برنامه ششم توسعه کشور سیاست‌های خوبی برای مبارزه با موادمخدر تبیین شده است که یکی از این سیاست‌ها کاهش 25درصدی اعتیاد و افزایش10درصدی نرخ مانایی ترک اعتیاد است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر مازندران به نقش مهم آموزش و فرهنگ‌سازی اشاره و عنوان‌کرد: در برنامه ششم توجه ویژه‌ای به بخش آموزش و فرهنگی شده است زیرا این مسئله نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی ازجمله اعتیاد دارد.

میرزایی با بیان این‌که ریشه اجتماعی‌کردن مبارزه با موادمخدر کار فرهنگی است گفت: سرمایه‌گذاری ویژه در زمینه ارائه آموزش‌های پیشگیرانه اولیه اعتیاد در مدارس، دانشگاه‌ها و اماکن عمومی مدنظر است بنابراین کمیته فرهنگ عمومی باید براساس این چهارچوب برنامه‌ریزی به صورت ماهانه را انجام دهند.

وی افزود: با همکاری آموزش و پرورش 200 هزار دانش‌آموز و والدین آن‌ها در استان تحت پوشش آموزش مبارزه با مواد مخدر  و آموزش "نه به موادمخدر" قرار خواهند گرفت.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان به حمایت از بهبودیافتگان ازاین مواد اشاره و تصریح‌کرد: در سال جاری اعتباری برای حرفه‌آموزی رهاشدگان از این ماده افیونی و خانواده‌های آنان در نظر گرفته شده است.

میرزایی همچنین از تحت‌پوشش بیمه قرارگرفتن روند درمانی معتادین خبر داد و گفت: در برنامه ششم توسعه کشور مسئله بیمه معتادان تحت درمان، قرار داده شده است که قابلیت اجرایی دارد.

وی به شناسایی نقاط آلوده از موادمخدر در استان اشاره و تأکیدکرد: طرح پاکسازی مناطق آلوده که برای اولین‌بار در مازندران انجام شد که در این راستا حدود 30 نقطه آلوده در استان شناسایی و پاکسازی شد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان در پایان گفت: شهرستان جویبار از نظر موادمخدر جز شهرستان‌های پاک به شمار می‌رود اما باید مراقبت‌ها همچنان به قوت خود ادامه یابد. 

دیدگاه شما در مورد : ریشه اجتماعی‌کردن مبارزه با موادمخدر کار فرهنگی است/ حدود 30 نقطه آلوده در استان شناسایی و پاکسازی شد

ریشه اجتماعی‌کردن مبارزه با موادمخدر کار فرهنگی است/ حدود 30 نقطه آلوده در استان شناسایی و پاکسازی شد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS