امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 01:07:11
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 36383

تاریخ انتشار : 16/03/1396 - 11:14

۳۶۰ دستگاه نشاکار به ظرفیت مکانیزاسیون مازندران افزوده شد

رئیس اداره فناوری های مکانیزه جهاد کشاورزی مازندران گفت:هزار و ۲۰۰ دستگاه انواع کمباین و ۳۶۰ دستگاه نشاکار به ظرفیت مکانیزاسیون کشاورزی استان افزوده شده است.

به گزارش جویباران، پرویز موسی نژاد اظهار داشت: با ورود ماشین آلات به عرصه کشاورزی بیش از ۸۰ درصد از شالیزارها با دستگاه کمباین مخصوص برنج برداشت می شود.

موسی نژاد یکی از دلایلی که کمباین زنجیره ایی، جایگزین روش سنتی شد را برداشت برنج در زمان باتلاقی بودن زمین اعلام کرد و گفت: باتلاقی بودن زمین باعث هزینه کارگری بالا می شد که با راه اندازی خط اعتباری مشکل برنج کار در این زمینه حل شد.

رئیس اداره فناوری های مکانیزه کشاورزی جهاد کشاورزی مازندران گفت: در طول چهار سال دولت یازدهم بیش از ۲۳۰ میلیارد تومان تسهیلات از محل خط اعتباری مکانیزاسیون برای کشاورزان مازندرانی جذب شده است و تسهیلات مکانیزاسیون در راستای اقتصادی تر نمودن تولید کشاورزی ، کاهش هزینه های تولید ، کاشت یکنواخت ، بذر کمتر ، افزایش عملکرد و درامد اقتصاد خانوار جذب شده است.

وی با بیان اینکه از این مبلغ ۶ هزار و ۴۰۰ دستگاه انواع ماشین آلات خریداری شده است، ادامه داد: این ماشین آلات از جمله شامل بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه انواع تراکتور و یکهزار و ۲۰۰ دستگاه انواع کمباین بوده است.

وی همچنین به آوردن بیش از ۳۶۰ دستگاه نشاکار در این استان ، اشاره کرد و افزود : علی رغم آنکه ما در زمینه نشاء کاری نسبت به برنامه عقب هستیم ، انتظارمان از کشاورز آن است که نسبت به این امر مهم که باعث کاهش هزینه و سختی کار می شود اقدام کنند.

رئیس اداره فناوری های مکانیزه جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه نیمی از تسهیلات جذب شده در طول این چهار سال متعلق به سال گذشته بوده است گفت : متقاضی بدون معطلی و طی فهرست ارائه شده به بانک کشاورزی معرفی می شد و این امر باعث شد تا از لحاظ جذب تسهیلات مقام اول کشور را به خود اختصاص داده بودیم.

موسی نژاد ادامه داد: سال گذشته در بحث تسهیلات مکانیزاسیون بخش کشاورزی در مازندران نسبت به تخصیص کشوری بیش از ۲۲۸ درصد جذب داشتیم که این یک امتیازی برای استان مازندران بود تا کلیه شرکت های تامین کننده و تولید کننده نگاه شان به استان عوض شود.

دیدگاه شما در مورد : ۳۶۰ دستگاه نشاکار به ظرفیت مکانیزاسیون مازندران افزوده شد

۳۶۰ دستگاه نشاکار به ظرفیت مکانیزاسیون مازندران افزوده شد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS