امروز جمعه 24 آذر 1396
ساعت 23:27:00
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 36363

تاریخ انتشار : 15/03/1396 - 14:46

هزینه تولید در بخش کشاورزی بالا است

مسئول بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: هزینه تولید در بخش کشاورزی بالا است.

به گزارش جویباران، بهرام لیالی اظهار کرد: بهره برداران صنعت کشاورزی با تلاش مضاعف در تحقق اقتصاد مقاومتی و ارتقای بهره‌وری و درآمدزایی قرار دارند و نقش مهمی را اجرا می‌کنند.

وی افزود: کشاورزان در تامین امنیت اقتصاد ملی، تولید، ایجاد اشتغال و تامین امنیت غذایی نقش محوری دارند.

مسئول بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی ساری با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو توسعه روستا، بخش کشاورزی و استفاده بهینه از تمامی ظرفیت ها و توانمندی های موجود در این حوزه است، تصریح کرد: با استفاده بهینه از منابع و ظرفیت موجود، افزایش بهره وری، اشتغال و مهاجرت معکوس به روستاها صورت می گیرد.

لیالی تاکید کرد: یکی از اهداف و برنامه های مهم سازمان بسیج مهندسین کشاورزی در سال 96 توسعه صنعت کشاورزی، کاهش هزینه تولید، افزایش محصول در روستاها، آموزش های عملی و علمی و مهارت افزایی با اعزام مهندسان به روستاها است.

وی افزود: استفاده از علم و فناوری روز به کشت های گلخانه‌ای و توسعه کشت گیاهان دارویی و صنایع تبدیلی با حداقل امکانات بیشترین تولید و سود‌آوری نصیب بهره‌بردار شود.

مسئول بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی ساری با بیان اینکه بهره وری بخش کشاورزی ابزاری برای رسیدن به خود اتکایی و خودکفایی همه جانبه در تولید محصولات کشاورزی، تصریح کرد: مسئولان اجرایی نسبت به حمایت و برنامه ریزی دقیق و علمی و عملی برای ارائه راهکارهای مناسب و قابل اجرا برای توسعه صنعت کشاورزی و حذف دلال‌ها و کیفیت محصولات و کاهش هزینه تولید اقدام کنند.

لیالی مهم‌ترین مشکل تولید کشاورزی را هزینه های بیش از تولید محصولات زراعی، دامی و باغی دانست و خاطرنشان کرد: قیمت تمام شده جبران این هزینه‌ها را نمی‌کند.

وی تاکید کرد: باید با ایجاد تحول در این بخش جایگاه کشاورز به جایگاه برابر با دیگر اقشار جامعه ارتقا یابد و بهره بردار بخش کشاورزی شان و منزلت پیدا کند و به این امر واقف باشد که نقش تعیین کننده در بخش های اقتصادی ،سیاسی و اجتماعی دارد. 

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : هزینه تولید در بخش کشاورزی بالا است

هزینه تولید در بخش کشاورزی بالا است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS