امروز چهار شنبه 04 بهمن 1396
ساعت 01:12:28
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 36362

تاریخ انتشار : 15/03/1396 - 14:43

شناسایی دو مورد دیگر، مشکوک به تب کنگو در نوشهر /آغاز سم پاشی دامداری ها

فرماندار نوشهر از آغاز سمپاشی دامداری های بخش کجور برای مقابله با تب کنگو خبرداد و گفت: یک مورد قطعی و دو مورد مشکوک به تب کریمه کنگو در نوشهر بستری شده اند.

به گزارش جویباران، علی شادمان با اشاره به مشاهده سه مورد قطعی  و مشکوک مبتلا به تب کریمه کنگو در شهرستان نوشهر و بستری شدن آنها در بیمارستان اظهارکرد: بعد از مشاهده و تایید این سه مورد در دو روستای بخش کجور و روستای ورازان که جزو شهرستان نور است اما با این شهرستان هم مرز است و قرمز شدن وضعیت، بلافاصله جلسه فوق العاده با حضور مسئولان استانی و شهرستانی، علوم پزشکی، جهاد و دامپزشکی برگزار شد.

وی افزود: بعد از ظهر 14خردادماه جلسه فوق العاده پیشگیری از تب کریمه کنگو نیز با حضور مسئولان مربوطه و دهیاران بخش کجور در بخشداری کجور برگزار شد و در این جلسه بر لزوم پیشگیری از این بیماری و نکات مهم مقابله با کنه تب کریمه کنگو تاکید شد.
 فرماندار نوشهر با تاکید بر لزوم پیشگیری و اولویت قرار دادن آن از سوی مردم گفت: در این جلسه از مسئولان استانی و شهرستانی کمک خواسته شد تا امکانات آفت زدایی را در اختیار منطقه قرار دهند و به تمامی دهیاران نیز آموزش های لازم داده شد.
شادمان با اشاره به آغاز سم پاشی دامداری برخی روستاهای بخش کجور از صبح امروز 15خردادماه تصریح کرد: سم پاشی در دامداری های دو روستای چورن و گتکش آغاز شده است و در مرز روستای ورازان نیز که با شهرستان نوشهر در بخش کجور هم مرز است سم پاشی در حال انجام است.
وی خاطر نشان کرد: در مرحله نخست این چند روستا و روستاهای اطراف آن با کمک دامپزشکی  سم پاشی صورت می گیرد و در مراحل بعدی سایر روستاها پوشش داده می شود.
فرماندار نوشهر تاکید کرد: در این جلسه به دهیاران سفارش شد که تمامی دامداران منطقه را برای آفت زدایی توجیه کنند و همراهی لازم را داشته باشند.
شادمان در پایان گفت: از همه دامداران و مردم درخواست می شود نکات بهداشتی را رعایت کنند و به محض مشاهده بیماری در دام و انسان به مسئولان شبکه بهداشت و دامپزشکی اطلاع دهند.

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : شناسایی دو مورد دیگر، مشکوک به تب کنگو در نوشهر /آغاز سم پاشی دامداری ها

شناسایی دو مورد دیگر، مشکوک به تب کنگو در نوشهر /آغاز سم پاشی دامداری ها

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS