امروز پنج شنبه 23 آذر 1396
ساعت 02:03:56
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 36339

تاریخ انتشار : 14/03/1396 - 09:49

یونیسف: روزانه حدود ۵ هزار نفر در یمن به وبا مبتلا می‌شوند

صندوق کودکان ملل متحد( یونیسف) با اعلام این‌که روزانه بین ۳ تا ۵ هزار نفر در یمن به وبا مبتلا می‌شوند، هشدار داد داد این بیماری ممکن است فراتر از مرزهای این کشور شیوع یابد.

به گزارش جویباران، به نقل از «اسکای‌نیوز»، «خیرت کپلاره» مدیر بخش خاورمیانه سازمان یونیسف، روز شنبه، درمورد گسترش فزاینده بیماری وبا در یمن هشدار داد و اعلام کرد که روزانه به طور تخمینی بین 3 تا 5 هزار نفر در این کشور به این بیماری مبتلا می‌شوند.

کپلاره با اعلام این‌که در ماه گذشته 70 هزار مورد از ابتلا به وبا در یمن گزارش شده، تصریح کرد که این بیماری 19 استان از 22 استان یمن را تحت تأثیر قرار داده است.

این مقام یونیسف تأکید کرد که اگر کمک‌های لازم صورت نگیرد، شمار مبتلایان به وبا در یمن می‌تواند در دو هفته دو برابر شود و در نزدیک به یک ماه به 300 هزار مورد برسد.

او همچنین هشدار داد این بیماری ممکن است فراتر از مرزهای این کشور شیوع یابد، باید محل نگرانی همه کشورهای در جوار یمن باشد.

این هشدار در حالی است که دو هفته پیش سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده بود که در نزدیک به یک ماه نزدیک به 30 هزار تن به وبا مبتلا شده‌اند که 315 تن بر اثر این بیماری جان داده‌اند.

در آن زمان ارزیابی سازمان جهانی بهداشت با تکیه بر سرعت شیوع این بیماری حاکی از آن بود که شمار مبتلایان به وبا، ظرف شش ماه به 300 هزار تن خواهد رسید.

بر اساس تخمین سازمان ملل متحد، حدود هفت میلیون و 600 هزار نفر از مردم یمن در مناطقی زندگی می‌کنند که خطر شیوع وبا در آن‌ها زیاد است.

بیماری وبا که یک نوع عفونت واگیردار است بر اثر آلودگی غذا یا آب به باکتری ویبریو کلرا ایجاد می‌شود.

جنگ ائتلاف متجاوز سعودی علیه یمن طی 3 سال گذشته به کشته شدن بیش از 10 هزار تن و آواره شدن نزدیک به 3 میلیون نفر از جمعیت این کشور شده، ویرانی بخش‌های اقتصادی و درمانی یمن را در پی داشته، و آن طور که مدیر بخش خاورمیانه یونیسف می‌گوید، مبتلایان به وبا در یمن توانایی مالی سفر به مناطقی را که درمانگاه‌های رایگان فعالیت می‌کنند، ندارند.

منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : یونیسف: روزانه حدود ۵ هزار نفر در یمن به وبا مبتلا می‌شوند

یونیسف: روزانه حدود ۵ هزار نفر در یمن به وبا مبتلا می‌شوند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS