امروز یکشنبه 30 مهر 1396
ساعت 04:24:19
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 36272

تاریخ انتشار : 11/03/1396 - 12:26

دانش آموزان روستانشین در مدارس شهری ثبت نام نمی شوند

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران گفت: دانش آموزان روستانشین در مدارس شهری ثبت نام نمی شوند.

به گزارش جویباران، علی قاسمی در نشست خبری که امروز در سالن اجتماعات این اداره کل  برگزار شد، اظهار کرد: هوشمندسازی مدارس، کسب مقام ‌نخست کشوری در پروژه مهر و  افزایش ۴ برابری اعزام دانش آموزان به راهیان نور برخی از اقدامات  این اداره کل در دولت تدبیر و امید بوده است.

وی با بیان اینکه اساس توسعه کشور تربیت نیروی انسانی است، تصریح کرد: هیچ فردی در جامعه  بی نیاز از آموزش نیست و از آنجایی که در همه حوزه های جامعه تاثیرگذار بوده، آموزش و پرورش مسئولیت این امر را عهده دار است.
مدیر کل آموزش و پرورش استان‌مازندران افزود: گستردگی وظایف آموزش پرورش بیش از چند وزارت خانه است هویت انسان به بعد ایثاری او بر می گردد.
قاسمی در باره ثبت نام سال جدید آموزشی گفت: ثبت نام بدون‌ محدودیت است  و ثبت نام  پایه اولی ها نیز از خرداد شروع می شود.همچنین داشتن معرفی نامه از محل سکونت حایز اهمیت بوده   و دانش آموزان سال اولی باید از مسیر پایگاه سنجش بگذرند.
این‌ مسئول یادآور شد: ثبت نام تمامی ورودی های سه گانه با حضور والدین شکل گرفته و سیاست آموزش پرورش در این امر هدایت هر دانش آموز به نزدیکترین واحد آموزشی است.
قاسمی تاکید کرد: عدم ثبت‌نام  دانش آموزان در روستاها و حاشیه شهر  و  حضور دانش آموزان در مراکز شهرها با چالش های افزایش تراکم در مدارس داخل شهر و  کم‌جمعیت شدن‌ مدارس روستایی  رو به رو است و این امر آفت آموزشی به شمار می رود.
وی از والدین دانش آموزان ساکنین روستاها خواست که دانش آموزان را به مدارس روستایی بفرستند.
مدیر کل آموزش و پرورش استان در بحث دریافت وجه در هنگام‌ ثبت نام گفت:  ‌مدارس در هنگام‌ ثبت نام به جز حق کتاب و بیمه  مجاز به دریافت وجه نیستند.
مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره به دغدغه در بحث هدایت تحصیلی گفت: این امر  به دلیل ارتباط مستقیم با اشتغال و ارتقای مراحل دانشگاهی به نفع توسعه جامعه بوده و مهارت فارغ التحصیلان را در بر خواهد داشت.
وی گفت: بعد دیگری از هدف هدایت تحصیلی،  جهت‌گیری میل دانش آموز در انتخاب رشته با دوره آموزشی ۳ ساله  که افزایش یک‌پایه در پایان دوره را در برخواهد داشت در نظر گرفته شده است.همچنین در بحث هدایت تحصیلی ملاک معدل کل نیست و بطور مشخص  معدل هر درس در دوروس پایه تعیین کننده  است و ۳۵ نمره منوط به نمرات علمی و ۶۵ نمره منوط به عملکرد مشاوره ای است که عملکرد دانش آموز و نظر مشاور در آن‌گنجانده می شود.
قاسمی ادامه داد: به جز مدارس تیزهوشان هیچ یک از واحدهای آموزشی برای ثبت نام دانش آموزان حق شرط معدل و برگزاری آزمون را نداشته و انجام این امر بدون‌مجوز تخلف محسوب می شود.
مدیر کل آموزش و پرورش استان مازندران تاکید مرد:  در بحث بودجه ای این اداره کل در سال ۹۵ مبلغ یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال از منابع ملی  بهره مند شده که این مبلغ در سال ۹۶ افزایش یافته است.
قاسمی گفت: در تحقق اهداف کلان بنیادی، آموزش و پروش سند اجتماعی داشته که این هدف در کشور اجرا می شود و سند ۲۰۳۰  به دلیل عدم تناسب با ارزش های جامعه، اجرایی نشده و سندی اجرا خواهد شد که متناسب با سند تحول بنیادین باشد.
وی در بحث اوقات فراغت گفت: مدیریت اوقات فراغت بر عهده وزارت کشور بوده و سه حوزه معاونت پرورشی، تربیت بدنی و سازمان دانش آموزی  نسبت به اوقات فراغت برنامه ریزی و آن را اجرایی می کنند.
همچنین وی در بحث مدیریت مشارکت جویانه گفت: ادارات آب و گاز  در بحث آموزش همکاران آموزش پرورش اقداماتی رای مدیریت مصرف داشته و در این راستا ۱۰۰ میلیارد صرفه جویی انرژی در مدارس رخ داده است.
مدیر کل آموزش و پرورش در بحث سازماندهی معلمان خاطرنشان کرد: کلاس ها نباید  بدون‌معلم‌باشد و البته مسئله رفاهی معلمان نیز لحاظ خواهد شد. همچنین اقتدار نظام  آموزشی در مدیریت ‌برنامه محور بودن ‌مدارس استان خلاصه می شود به طوری که در سال گذشته پیش دبستانی ها را از ناهماهنگی جدا کرده و افرادی که مجوز پیش دبستانی داشتند تولید محتوا نیز در دستور کار قرار داده و همچنین‌ توسعه پژوهش سرا نیز در دستور کار قرار گرفت.
وی در باره محدودیت ارایه مجوز آموزشگاه های آزاد تصریح کرد: این‌مهم به مدیران شهرستان تفیذ اختیار شد و بر اساس نیاز سنجی در حوزه آموزش های علمی و کانون فرهنگی تربیتی این مجوز ها ارایه می شود.
مدیر کل آموزش و پرورش مازندران در مورد شهریه های مدارس هیئت امنایی گفت: شهریه مدارس هیئت امنای در شورای مدرسه تعیین و به تصویب شورای آموزش و پرورش خواهد رسید.

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : دانش آموزان روستانشین در مدارس شهری ثبت نام نمی شوند

دانش آموزان روستانشین در مدارس شهری ثبت نام نمی شوند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS