امروز چهار شنبه 04 بهمن 1396
ساعت 01:01:45
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 36230

تاریخ انتشار : 09/03/1396 - 09:49

با دست خالی نمی‌شود اشتغالزایی کرد!

عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار می‌گوید شرط موفقیت دولت در ایجاد اشتغال آن است که رکود حاکم بر جامعه و کارخانه‌ها را از بین ببرد. او معتقد است طرح‌های اشتغال تا زمانی که روی کاغذ باشند ایجاد شغل نمی‌کنند.

به گزارش جویباران، علی اصلانی اظهار کرد: طرح‌هایی که وزارت کار در حوزه اشتغال دنبال می‌کند تماما با دغدغه رفع معضل بیکاری است و تلاش می‌کند تا طرح‌های پخته و کارشناسی شده‌ای به اجرا درآید. اما شخصا معتقدم دادن طرح به تنهایی کافی و کارساز نیست و باید از طرح‌های کاغذی فاصله بگیریم و آن را در بوته عمل قرار بدهیم.

وی مهمترین مشکل اشتغال در شرایط کنونی را رکود دانست و گفت: در حال حاضر رکود مشکل اصلی اشتغال به شمار می‌رود و تا زمانی که این رکود از جامعه، کارخانه‌ها و اقتصاد نرود دولت موفقیتی در اشتغال نخواهد داشت.

به اعتقاد این مقام مسئول کارگری، اولین کاری که برای اشتغال باید انجام دهیم این است که مشکل اشتغال و بازار کار را شناسایی کنیم سپس بر اساس آن طرح بنویسیم و برنامه بریزیم.

اصلانی تاکید کرد: نوشتن طرح و باقی ماندن آن روی کاغذ هم در شرایطی که بودجه لازم برای راه انداختن طرح موجود نباشد کارساز نیست چون با دست خالی نمی‌شود، اشتغالزایی کرد و بودجه اصلی‌ترین عامل برای اجرای طرح‌های کسب و کار است.

عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار درعین حال به طرح کارورزی اشاره و اظهار کرد: طرح کارورزی با هدف ارائه آموزشهای مهارتی به کارجویان و فارغ التحصیلان قبل از ورود به بازار کار پیش‌بینی شده است ولی باید زیربناهای طرح و شرایط جذب کارورزان در بنگاهها به درستی دیده شود. بعضی معتقدند برای آنکه در اجرای چنین طرح‌هایی با هزینه کمتری مواجه شویم باید از پتانسیل مراکز فنی و حرفه‌ای برای آموزش های مهارتی استفاده شود و مهارت از دوران دبیرستان و قبل از ورود به دانشگاه و بازار کار به افراد آموخته شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دولت در بحث اشتغال و تولید باید دو قوه دیگر را با خود همسو کند تا عزم ملی برای مبارزه با بیکاری به وجود آید و از ظرفیت رسانه‌ها، صدا و سیما و دانشگاهها برای ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی استفاده کند زیرا از یک وزارتخانه نمی‌توان انتظار داشت به تنهایی فرهنگ کار را توسعه دهد.

دیدگاه شما در مورد : با دست خالی نمی‌شود اشتغالزایی کرد!

با دست خالی نمی‌شود اشتغالزایی کرد!

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS