امروز سه شنبه 01 اسفند 1396
ساعت 16:42:06
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 36154

تاریخ انتشار : 05/03/1396 - 10:21

40میلیون ایرانی مستعد آموزش قرآن هستند

مدیرعامل بنیاد قرآن و خانواده کشور گفت: 40میلیون ایرانی مستعد آموزش قرآن هستند. به گزارش ایسنا مازندران، علی پاشایی در همایش موسسات و کانون های فرهنگی و قرآنی در اداره ارشاد اسلامی آمل با اشاره به اینکه تمامی فضاها و امکانات فرهنگی کشور برای آموزش قران مهیا شده است، تصریح کرد: هم‌اکنون 8 هزار موسسه در کشور فعالیت قرآنی دارند.

به گزارش جویباران، مدیرعامل بنیاد قرآن و خانواده کشور گفت: 40میلیون ایرانی مستعد آموزش قرآن هستند.

به گزارش ایسنا مازندران، علی پاشایی در همایش موسسات و کانون های فرهنگی و قرآنی در اداره ارشاد اسلامی آمل با اشاره به اینکه تمامی فضاها و امکانات فرهنگی کشور برای آموزش قران مهیا شده است، تصریح کرد: هم‌اکنون 8 هزار موسسه در کشور فعالیت قرآنی دارند. 
وی با اشاره به اینکه طرح قرآن در خانواده در زمره 6 اثر آموزشی مورد تایید برای آموزش قرآن شناخته شده و مورد تایید افرادی چون آیت الله جوادی آملی قرار گرفته است، افزود: 40 موسسه زیر مجموعه این طرح در حال فعالیت هستند اما به دنبال این هستیم که شبکه های آموزشی خوشه ای را برای آموزش قرآن در خانواده ها طرح ریزی کنیم.
پاشایی با بیان اینکه طرح آموزش قرآن در خانواده به آموزش صحیفه سجادیه، نهج البلاغه و قرآن خانواده‌ها می‌پردازد، افزود: در این طرح با در اختیار قرار دادن احزاب قرآن در جزوه های رایگان جداگانه زمینه آموزش فراهم شود اما بسته آموزشی قرآن در خانواده نیز تهیه شده که استفاده از آن توصیه می شود.
وی با بیان اینکه این طرح با همکاری ارشاد، اوقاف و تبلیغات اسلامی انجام می‌شود، اظهار کرد: اجرای این طرح مقدمه‌ای برای رسیدن به یک مجموعه تک جلدی آموزشی است که برای فرسایشی نشدن آموزش این طرح در یک جلد قرآن آموزشی و شش دفترچه سوال در دستور کار قرار می‌گیرد. 
مدیرعامل بنیاد قرآن و  خانواده کشور با اشاره به اینکه این بسته آموزشی به خانواده های زیرپوشش این طرح اهدا می شود، عنوان کرد: این بسته آموزشی می تواند نیازهای قرآن آموزان را در منزل برآورده کند.
وی با اعلام اینکه 40 میلیون نفر در کشور مستعد قرآن آموزی هستند، افزود: با این وجود تنها یک میلیون نفر در حال آموزش قران هستند که عدم آموزش مابقی افراد به دلیل نبود هماهنگی در میان دستگاه های متولی است.
پاشایی با تاکید بر اینکه موسسات قرآنی باید به امکانات غیرحضوری برای آموزش قرآن در خانواده ها مجهز شوند، اعلام کرد: دور شدن خانواده ها از فضای قرآنی شرایط امروز جامعه را رقم زده است.
وی ادامه داد: کلید تدبر و عمل به قرآن، فهمیدن معنای کلمات در خانواده‌ها باید پیاده شود، رصد نخبگان فرهنگی  و قرآنی از اهداف موسسات باشد زیرا در سطح مناطق، روشنگران محلات وجود ندارد تافضای عمل به قرآن فراهم شود.

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : 40میلیون ایرانی مستعد آموزش قرآن هستند

40میلیون ایرانی مستعد آموزش قرآن هستند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS