امروز شنبه 30 دی 1396
ساعت 08:59:00
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 36125

تاریخ انتشار : 03/03/1396 - 13:52

مشاور عالی دفاعی فرماندهی سپاه کربلا در جویبار:

امروز امنیت پایدار در خارج مرزها ایجاد می‌شود/ داعش امنیت کل دنیا را به چالش کشید

مشاور عالی دفاعی فرماندهی سپاه کربلا اظهارکرد: امروز امنیت پایدار در خارج مرزها ایجاد می‌شود اما زمانی که تأمین امنیت به مرزها کشور بکشانیم حوادثی چون شهادت مرزبانان ما در سیستان و بلوچستان اتفاق خواهد افتاد.

امروز امنیت پایدار در خارج مرزها ایجاد می‌شود/  داعش امنیت کل دنیا را به چالش کشید

به گزارش خبرنگار جویباران،سردار عین‌اله تبریزی در همایش گرامی‌داشت آزادسازی خرمشهر در شهرستان جویبار گفت: عملیات الی‌بیت‌المقدس در چهار مرحله انجام شد که مرحله اول آن ساعت 22 شب دهم اردیبهشت سال 61  با رمز علی ابن‌ابی طالب که توسط شهید صدوقی اعلام شد و با عبور از کرخه و کارون، منطقه سرپل از دشمن باز پس گرفته شد.

وی افزود: مرحله دوم عملیات شانزدهم اردیبهشت 61 ساعت 22:30 آغاز شد و نیروهای رزمنده مستقیم به دژ مرزی رفته بودند که منجر به آزادسازی هویزه، جبیر و پادگان حمید شدند.

 مشاور عالی دفاعی فرماندهی سپاه کربلا تصریح کرد: مرحله سوم عملیات 19 اردیبهشت 61 آغاز شد و متأسفانه نتواستیم بیش از سه کیلومتر هم پیش‌روی کنیم.

تبریزی به رشادت‌های شهید صادقی اشاره و عنوان کرد: در مرحله سوم عملیات، گردان نصر به فرماندهی شهید قاسمعلی صادقی از پهناب جویبار در محاصر نیروهای عراقی قرار می‌گیرند اما با شجاعتی که داشت یکی از نفربرهای دشمن را خلع سلاح می‌کند و نفربر را به خاک کشور وارد می‌کند.

وی به مرحله چهارم آزادسازی اشاره کرد و گفت: این مرحله در اول خرداد آغاز شد و رزمنده‌ها به ساحل اروند رسیدند و خرمشهر به صورت نعل اسبی محاصره شد.

جانشین سابق لشکر عملیاتی 25 کربلا اظهارداشت: روز دوم محاصره خبر آوردند تا فردا یعنی سوم خرداد، گردان‌های دشمن می‌خواهند عقب نشینی کنند و محاصره را بشکنند.

تبریزی افزود: ساعت 9 صبح سوم خرداد نیروهای تیپ نجف به فرماندهی شهید احمد کاظمی در قسمت شلمچه روبروی گمرگ با نیروهای عراقی درگیر شدند و 1000نفر از نیروهای عراقی تسلیم شدند و ساعت 9:30 از سمت پلیس راه خرمشهر اطلاع دادند که 7هزار نفر دیگر نیز تسلیم شدند.

وی بیان کرد: و در ساعت 22 شب اعلام شد که 12 هزار نفر نیروی عراقی تسلیم شدند و خرمشهر آزاد شد.

مشاور عالی دفاعی فرماندهی سپاه کربلا به بیانات مقام معظم رهبری در دانشگاه امام‌حسین(ع) اشاره و عنوان‌کرد: رهبر دراین دیدار فرمودند خرمشهرها در پیش داریم، که اقتصادمقاومتی، نفوذ دشمن، حضور مدافعان حرم، تهاجم فرهنگی یکی از این خرمشهرها است که رهبر فرموند.

تبریزی اظهارداشت: امروز امنیت پایدار در خارج مرزها ایجاد می‌شود اما زمانی که تأمین امنیت به مرزها کشور بکشانیم حوادثی چون شهادت مرزبانان ما در سیستان و بلوچستان اتفاق خواهد افتاد.

وی افزود: داعش امروز امنیت کل دنیا را به چالش کشید اما به برکت خون شهدا و ایثار مدافعان حرم در سوریه و عراق، ایران در آرامش و امنیت کامل قرار دارد.

 

دیدگاه شما در مورد : امروز امنیت پایدار در خارج مرزها ایجاد می‌شود/ داعش امنیت کل دنیا را به چالش کشید

امروز امنیت پایدار در خارج مرزها ایجاد می‌شود/  داعش امنیت کل دنیا را به چالش کشید

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS