امروز پنج شنبه 28 دی 1396
ساعت 06:57:32
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 35958

تاریخ انتشار : 27/02/1396 - 06:27

رئیس ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی در جویبار:

آقای ظریف و روحانی حتی یک‌بار هم برجام را نخواندند/ برجام بزرگ‌ترین خیانت به توان هسته‌ای کشور است

رئیس ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی در مازندران گفت: بارها تذکراتی را در مورد برجام به دولت دادیم ولی متأسفانه آقای روحانی ما را بی‌سواد، بی‌شناسنامه و دلواپس خواندند!

آقای ظریف و روحانی حتی یک‌بار هم برجام را نخواندند/ برجام بزرگ‌ترین خیانت به توان هسته‌ای کشور است

به گزارش خبرنگار جویباران،حجت‌الاسلام سیدمحمود نبویان در همایش مردمی حامیان حجت‌الاسلام رئیسی در شهرستان جویبار گفت: یکی از ملاک‌هایی که برای انتخاب فرد اصلح در قرآن آمده علیم بودن است.

وی با گلایه از وضعیت اقتصادی کشور در دولت یازدهم تصریح‌کرد: علیم بودن یعنی این‌که برای حل مشکلات اقتصادی کشور 17 هزار کارخانه در این چهار سال باید تعطیل شود؟

وی به واردات بی‌رویه دولت انتقادکرد و افزود: آیا دولتی که 3 میلیون دلار مربا وارد می‌کند اصلح است؟

رئیس ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی در مازندران با بیان این‌که فردی را انتخاب کنید که فن حل مشکلات اقتصادی، سیاسی، خارجی مملکت داشته باشد گفت: بسیاری از کارخانه‌داران به بهانه برجام دست از تولید کشیدند اما اقتصاد مملکت چهار سال به بهانه برجام خوابید.

نبویان به سخنان روحانی در مورد آزادی را در حد یک شعار دانست و عنوان‌کرد: دراین ده روز دولت 60 بار از روزنامه کیهان شکایت کرد و این‌گونه آزادی اجرا می‌شود!

وی با بیان این‌که ما ضعیف‌ترین نیروهای خود را برای مذاکرات برجام فرستادیم گفت: آمریکا در زمان امضای برجام شرط‌هایی برای ایران گذاشته که واقعا ذلت‌آور است.

عضو کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس برجام را بزرگ‌ترین خیانت به توان هسته‌ای کشور دانست و خاطرنشان‌کرد: در متن برجام ایران به آمریکا تعهداتی از قبیل جمع‌آوری سانتریفیوژهای بالاتر از نسل یک، نابودی غنی‌سازی 20 درصدی، توقف خط تولید 20درصدی، بسته شدن نیروگاه فردو، بتن‌ریزی قلب راکتور اراک، نابودی پسماند سوخت‌های هسته‌ای، نابودی پلوتونیوم، اجازه بازرسی به اماکن نظامی و ... بود.

نبویان به تاکیدات رهبری در مورد برجام اشاره و عنوان‌کرد: رهبر معظم انقلاب بارها به دولت هشدار داد که تعهدات را یکجا انجام ندهند بلکه گام به گام و بعد از اجرای تعهدات از سوی طرف مقابل انجام دهند.

وی افزود: نیروگاه فردو که با هیچ موشکی قابل هدف نیست و لزومی هم نداشت در آن جا اقدامی شود ولی دولت با دست پاچگی آن را هم تقدیم اهداف آمریکا که تأمین امنیت اسرائیل است، داد.

رئیس ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی در مازندران اظهار داشت: مذاکره کنندگان ما حتی برای انتقال سانتریفیوژها از آمریکا اجازه می‌گرفتند!

نبویان با بیان این‌که بارها این تذکرات را به دولت دادیم ولی متأسفانه آقای روحانی ما را بی‌سواد، بی‌شناسنامه و دلواپس خواندند!

وی به محکم‌ترین تعهدی که آمریکا ازاین دولت گرفت اشاره و عنوان‌کرد: در متن برجام آمده است سوخت‌های مصرف شده تمام راکتور هسته‌ای ایران چه در آینده وحال نمی تواند در کشور باقی بماند.

عضو کمیسیون ویژه بررسی برجام با بیان این‌که آقای روحانی و ظریف حتی یک‌بار هم متن برجام را نخوانده‌اند گفت: وقتی به آقای ظریف گفتیم در چهارجای برجام کلمه تعلیق آمده است بخدا قسم گفت من این‌ها را ندیدم!

وی افزود: روحانی در کتاب خود می‌گوید برای نوشتن برجام از متخصصین آمریکایی استفاده کردیم ولی در عوض هزار متخصص هسته‌ای کشور را اخراج می‌کنند.

عضو کمیسیون ویژه بررسی برجام همچنین به رفع تحریم‌ها پس از برجام اشاره کرد و گفت: ما چهار نوع تحریم شدیم نخست بخاطر این که به دانش هسته‌ای رسیدیم، دوم بخاطر تولید موشک، سوم به دلیل حقوق بشر را رعایت نمی‌کنیم و چهارم این که از تروریست حمایت می‌کنیم و در برجام صریحاً ذکر شده 75 درصد تحریم‌ها دست نخواهد خورد.

نبویان خاطرنشان‌کرد: یک سال از برجام گذشته و 1 دلار هم از پول نفت وارد ایران نشده است زیرا پول‌های ما در بانک‌های اروپایی بلوکه شده است و الان به جای این که بانک‌های اروپایی به ما سود دهند ولی برای نگهداشتن پول‌های ما از ما کارمزد می‌گیرد.

وی به شرط جدید آمریکا برای باز کردن رابطه بانکی ایران اشاره و عنوان کرد: آمریکاها گفتند برای این امور بانکی ایران آزاد شود شما باید حاج قاسم سلیمانی را به ما بدهید و مسئولان ما رفتند و تعهدش را  در fatf دادند و برگشتند!

رئیس ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی در مازندران به کسانی این تعهد ننگین را امضا کردند باید بگویم حاج قاسم است که امروز از ناموس ما در برای تکفیری‌ها دفاع می‌کند ولی شما چه کردید؟ تعهد دادید حاج قاسم را به آن‌ها بدهید.

نبویان با بیان این که وقتی افرادی به عنوان مشاور رئیس جمهور اسلام شیعی ایران را بزرگ‌ترین مشکل عقب‌ماندگی می‌داند چه انتظاری از سند 2030 دارید که کشورهای غیرمسلمان آن را نوشتند.

 

 

 

دیدگاه شما در مورد : آقای ظریف و روحانی حتی یک‌بار هم برجام را نخواندند/ برجام بزرگ‌ترین خیانت به توان هسته‌ای کشور است

آقای ظریف و روحانی حتی یک‌بار هم برجام را نخواندند/ برجام بزرگ‌ترین خیانت به توان هسته‌ای کشور است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS