امروز پنج شنبه 28 دی 1396
ساعت 15:45:27
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 35831

تاریخ انتشار : 21/02/1396 - 15:19

دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر جویبار:

تذکر لسانی روشی مناسب در اجرای صحیح امر به معروف و نهی از منکر/ همه تلاشمان عملی کردن تذکر لسانی است

دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان جویبار گفت: در اجرای صحیح امر به معروف و نهی از منکر باید روش‌ها و برخوردهای حساب‌شده، متین و متناسب با اشخاص و گروه‌های سنی مختلف را بدانیم، به این علت که با مسالمت بهتر می‌توانیم امر به معروف و نهی از منکر را به نتیجه برسانیم.

تذکر لسانی روشی مناسب در اجرای صحیح امر به معروف و نهی از منکر/ همه تلاشمان عملی کردن تذکر لسانی است

به گزارش خبرنگار جویباران،قربان متولی دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان جویبار در این همایش رکن اصلی و اولیه اسلام را اخوت و امر به معروف و نهی از منکر دانست و تاکید‌کرد: رعایت هماهنگی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های لازم برای احیای امر به معروف و نهی از منکر ضروری است.

وی با اشاره بر این‌که حدود 70 آیه از قرآن مرتبط با موضوع امر به معروف است، خاطرنشان کرد: در دین، قرآن و کلام ائمه اطهار(ع) موضوع امر به معروف با غلظت تمام به‌عنوان یک ضرورت مطرح شده است و وجه تمایز امت اسلامی با سایر امت‌ها در اجرا کردن امر به معروف و نهی از منکر است.

دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر جویبار بر اهمیت تشکیل جلسات ستاد امر به معروف و شوراهای امر به معروف در شهرستان تأکیدکرد و گفت: امر به معروف دارای سه مرحله انکار قلبی، تذکر لسانی و یدی است. تذکر لسانی وظیفه عام مردم است و همه تلاشمان عملی کردن تذکر لسانی است.

متولی بر کار مهم آمرین به معروف و نهی ازمنکر اشاره و عنوان کرد: آمران به معروف و ناهیان از منکر همیشه بی‌قرار هستند و هنگامی‌که در گوشه‌ای مفسده‌ای ایجاد می‌شود، آرامش ندارند.

وی تذکر لسانی اثرگذاری بیشتری از برخوردهای سخت دارد، تصریح کرد: در اجرای صحیح امر به معروف و نهی از منکر باید روش‌ها و برخوردهای حساب‌شده، متین و متناسب با اشخاص و گروه‌های سنی مختلف را بدانیم، به این علت که با مسالمت بهتر می‌توانیم امر به معروف و نهی از منکر را به نتیجه برسانیم.

دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان جویبار گفت: باید روش‌های مسالمت‌آمیز را به نیروهای ستادی آموزش دهیم چرا که تربیت افرادی سالم، حکیم و دلسوز از وظایف ستاد امر به معروف و نهی از منکر است.

متولی در پایان از امام‌جمعه (رییس ستاد)، فرماندار، نیروی انتظامی و سپاه پاسداران ناحیه مقاومت شهرستان جویبار به دلیل اجرای فریضه الهی امربه معروف و نهی ازمنکر و اجرای طرح تذکر لسانی تقدیر و تشکر کرد.

گفتنی است ستاد احیاء امربه معروف و نهی ازمنکر شهرستان جویبار در سال گذشته به عنوان ستاد برتر و رتبه نخست را در بین شهرستان‌های استان مازندران به دست آورد.  

 

دیدگاه شما در مورد : تذکر لسانی روشی مناسب در اجرای صحیح امر به معروف و نهی از منکر/ همه تلاشمان عملی کردن تذکر لسانی است

تذکر لسانی روشی مناسب در اجرای صحیح امر به معروف و نهی از منکر/ همه تلاشمان عملی کردن تذکر لسانی است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS