امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 07:43:46
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 358

تاریخ انتشار : 01/07/1392 - 11:23

روحانی پیش از عزیمت به نیویورک:

می‌خواهیم چهره واقعی ملت ایران را به جهان معرفی کنیم

رئیس‌جمهور گفت: در سفر به نیویورک تلاش می‌کنیم صدای ملت فرهنگ‌دوست و صلح‌طلب ایرانیان که با هرگونه خشونت و افراط مخالف است، به گوش جهانیان برسانیم.

می‌خواهیم چهره واقعی ملت ایران را به جهان معرفی کنیم

به گزارش جويباران، حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز پیش از عظیمت به نیویورک برای شرکت در شصت و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل در جمع خبرنگاران به تشریح اهداف و برنامه‌های سفر پنج روزه خود به آمریکا پرداخت.

وی تصریح کرد: اولین هدف این سفر این است که با استفاده از این فرصت ملت ایران را به عنوان ملتی فرهنگجو و صلح‌طلب که در پی پیشرفت کشورش بدون اینکه بخواهد به دیگران لطمه بزند، به جهانیان معرفی کنیم.

روحانی تصریح کرد: در سال‌های گذشته متاسفانه دست‌هایی چهره ملت بزرگ، متمدن و فرهنگ‌دوست ایران که مرکز ثبات منطقه و به دنبال صلح‌ است، به گونه‌ای دیگر به جهان معرفی کرد.

رئیس‌جمهور گفت: مردم ایران در 24 خرداد حماسه بزرگ سیاسی را با حضور بانشاط خود در انتخابات و انتخاب مسیر اعتدال و میانه‌روی آفریدند.

وی افزود: مردم ایران در انتخابات اخیر اعلام کردند که با افراط موافقت ندارند و ما باید این پیام را به گوش جهانیان برسانیم.

روحانی تصریح کرد: تلاش می‌کنیم صدای ملت ایران را که با هرگونه خشونت و افراط و افراطی‌گیری مخالف است به گوش جهانیان برسانیم.

رئیس‌جمهور گفت: در دنیای امروز و به خصوص منطقه، مردم از خشونت و افراط گری و تروریسم رنج می‌برند.

روحانی افزود: همه باید دست به دست هم دهیم و با افراط و خشونت مقابله کنیم.

روحانی همچنین خاطرنشان کرد: ملت ایران مورد ظلم و ستم و فشار نابجای بین‌المللی قرار گرفته است.

رئیس‌جمهور گفت: ملت ایران دنبال سلاح کشتار جمعی نبوده و نیست و خود قربانی این سلاح‌ها شده در حالی که همواره صرفاً در پی توسعه و پیشرفت در چارچوب قوانین بین‌المللی است.

روحانی افزود: ملت ایران تحت فشارهای ناروای اقتصادی و سیاسی قرار گرفته و ما باید صدای مظلومیت ملت را به گوش جهانیان برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: مسیر تحریم یک مسیر غیرقانونی و غیرقابل قبول است که آنها را به اهدافشان نمی‌رساند و باید مسیر تعامل، گفت‌وگو و مفاهمه بر اساس منافع مشترک را در پیش گیرد.

رئیس‌جمهور در بخش پایانی سخنانش گفت که در جریان سفر به آمریکا و در حاشیه حضورش در اجلاس سازمان ملل که به دعوت وزیر کل این سازمان صورت گرفته، با مقامات بلند‌پایه کشورهای منطقه و غربی و اروپایی دیدار خواهد کرد.

روحانی گفت که در این سفر با مسئولان سازمان‌های بین‌المللی همچنین مجامع علمی و دینی و ایرانیان مقیم آمریکا ملاقات کرده و با چند رسانه نیز مصاحبه خواهد داشت.

منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : می‌خواهیم چهره واقعی ملت ایران را به جهان معرفی کنیم

می‌خواهیم چهره واقعی ملت ایران را به جهان معرفی کنیم

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS