امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 14:17:18
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 3571

تاریخ انتشار : 14/01/1393 - 10:58

اختصاصی / در پی نگرانی مردم از افزایش بزهکاری در شهرستان جویبار؛

افزایش ناامنی وبزهکاری، در سایه مماشات مسئولان!!

سوال اساسی این است که به راستی چرا اراذل و اوباش به خود جرأت می دهند در روز روشن و جلوی جشم خانواده یک فرد، اورا از با ضربه های متعدد چاقوو قمه از پای در بیاورند و به سهولت متواری شوند آیا روند موجود خود نشان دهنده جری شدن اراذل در برخود به جرائم مختلف نیست؟

افزایش ناامنی وبزهکاری، در سایه مماشات مسئولان!!

اختصاصی جویباران - مهدی نجفی / شهرستان جویبار به عنوان یکی از شهرستان های کوچک و از لحاظ بافت جمعیتی نیز از بافت جمعیتی غالبا بومی  برخوردار می باشد لذا این شهر در نوع خود واجد کمترین میزان تهدیدهای اجتماعی و بزه کاری می باشد.

لیکن در چند ماه اخیر سیل وقایع ناهنجار تأمل برانگیز و بزهکاری ها در شهرستان جویبار به شدت افزایش یافته است از این رو مردم این شهر از تداوم وضع نابهنجار موجود در وضعیت اضطراب و نگرانی به سر می برند که راه برون رفت از این بحران را باید در اقدام قاطع و سریع دستگاه قضائی علیه اراذل و اوباش و قمه کشان جستجو نمود.

در تبیین این مدعا می توان به سرقت بزرگ طلافروشی جویبار،سرقت سیم های برق و در تازه ترین این بزه کاری ها روز گذشته نیز قتل یکی از شهروندان بی گناه استان توسط یکی از اراذل و اوباش این شهر اشاره نمود که موج نگرانی مردم از روند مذکور و تداوم تهدیدات اجتماعی در شهر را موجب گشته است.هم چنین حوادث مذکور و دیگر بزه کاری های خرد و کلان، همگی حاکی از ضرورت ورود همه مسئولان شهر و برخورد قاطع دستگاه قضائی و انتظامی با بزه کاری های اخیر و استقرار فضای آرامش روحی و روانی در شهرستان می باشد.

اما در باب چرایی افزایش تهدیدات اجتماعی باید گفت متأسفانه مسامحه مسئولان در جری تر نمودن اراذل و اوباش برای دست اندازی به منافع مردم و افزایش ایجاد درگیری و دزدی و قمه کشی و قتل بی تأثیر نخواهد بود،به عنوان مثال ضارب فرد مقتول در حادثه روز گذشته  در جویبار از سابقه طولانی در انواع شرارت ها و بزه کاری ها برخوردار بوده است اما با مسامحه و مماشات غیر قابل قبول دستگاه قضائی در آزادی این فرد و بازگشت اینگونه اراذل و اوباش به فضای اجتماعی شهرستان جویبار، نه تنها هیچ تاثیری در بازدارندگی برای این فرد شرور به همراه نداشت بلکه این فرد علناً بعد از خروج از زندان بسیاری از بزه کاری ها را مرتکب شد که در آخرین آن در روز گذشته  یکی از شهروندان بی گناه این استان را با قمه کشی و ضربات متعدد چاقو به قتل رساند و اینچنین فضای روانی جامعه با بزه کاری های اراذل و اوباش سابقه دار بار دیگر دستخوش نگرانی و التهاب گردید،لذا این وقایع تأسف بار در نوع خود نشان دهنده ضعف دستگاه های قضایی شهرستان جویبار و مماشات غیر قابل قبول با بزهکاران حرفه ای می باشد.

بدیهی است در مواجهه با اراذل و اوباش سابقه دار نباید هیچ گونه مماشات و مدارائی از دستگاه قضائی و انتظامی سر بزند لذا باید مدعی شد مسئولان قضائی شهر باید برای برخورد قاطع با قمه کشان و اراذل و اوباش و قاتل حادثه روز قبل بر مبنای محاربه فی الأرض در سریع ترین زمان ممکن این فرد شرور و جانی را اعدام کنند تا دیگر اراذل و اوباش جرأت قمه کشی و ضرب و جرح نمودن افراد بیگناه را به خود راه ندهند.

اما سوال اساسی این است که به راستی چرا اراذل و اوباش به خود جرأت می دهند در روز روشن و جلوی جشم خانواده یک فرد، اورا از با ضربه های متعدد چاقو و قمه  از پای در بیاورند و به سهولت متواری شوند آیا روند موجود خود نشان دهنده جری شدن اراذل در برخود به جرائم مختلف نیست؟ باید از مسئولان قضائی و انتطامی و همه مسئولان مرتبط پرسید به راستی چه تضمینی وجود دارد تا در آینده چنین حوادث دردناکی تکرار نگردد؟آیا با سکوت مسئولان در برخی حوادث تأمل برانگیز و برخورد غیر قاطع و همراه با مسامحه با بزهکاران و قمه کشان می توان  آرامش روانی جامعه و مردم را فراهم ساخت؟یا این نوع برخورد تأثیر معکوس در جری تر شدن اراذل و قمه کشان را در پی خواهد داست؟

باید اذعان نمود نقش نهادهای بازدارنده و مسئول در اینگونه حوادث دردناک که افکار عمومی را جریحه دار می کند دو چندان می باشد اما به راستی برای التیام افکار عمومی در ناامنی های گذشته  در چند ماه اخیر چه اقدام موثری صورت پذیرفت؟به راستی اگر اقدامات موثر و قاطع صورت می گرفت آیا جنایت روز گذشته  وقمه کشی علنی توسط اراذل و اوباش صورت می گرفت؟

بدیهی است راه علاج اینگونه معضلات و بحران های اجتماعی در گرو هماهنگی مسئولان و مردم در برخورد قاطع و بدون مماشات با اراذل و اوباش و قمه کشان می باشد و هر گونه مماشات و مدارا به دلایل و توجیحات مختلف تنها موجب جری تر شدن اراذل برای تداوم اینگونه شرارت ها خواهد گردید،لذا امید است دادستان محترم جویبار و دستگاه قضائی شهر باهماهنگی با دیگر مسئولان و نیروی انتظامی و حتی مسئولان سیاسی،فرهنگی و امنیتی شهرستان جویبار با برخورد قاطع و سریع در اعدام عامل این حادثه و کیفر دیگر اراذل و اوباش در راستای بازگرداندن آرامش روحی مردم این شهر اقدام نمایند که در صورت غفلت و مماشات مسئولین با اینگونه حوادث دردناک ، قطعا فضای ناامنی و تهدیدات اجتماعی در شهرستان جویبار مرتفع نخواهد گردید.

برای این پست 10 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر پنج شنبه 14 فروردین 1393 - 12:08
  سید اسماعیل کیانژاد

  اینجانب با شنیدن واقعه ی تلخ روز گذشته این سوال را از دستگاه انتظامی و قضایی شهرستان جویبار دارم که چرا برخورد سریع و قاطع با اراذل و اوباش را در دستور کار خود قبل از بروز حادثه قرار نمیدهند و اگر خدایی ناکرده همین مسایل برای یکی از نزدیکان خودشان رخ دهد آیا باز هم به همین ترتیب سهل انگاری میکنند؟

  23 1
 • پاسخ به نظر پنج شنبه 14 فروردین 1393 - 13:09
  علی

  متاسفانه این یک کار عادی شده که هر بار روی اتفاقات سرپوش میگذارند ... چرا اراذل و اوباش باید در خیابان ها ول بگردند و اینچنین کشت و کشتار راه بندازند واقعا متاسافم طی چند ماه هم دزدی و هم قتل دیگه چی میخوان ... خدا رحم کنه

  17 2
 • پاسخ به نظر پنج شنبه 14 فروردین 1393 - 22:29
  reza

  باید چند تا نکته بگم قاتل اهل محمود اباد بود نه جویبار با این حال نیروی انتظامی می بایست حضور گسترده تر در این مکان داشت ان منطقه جزو مناطقی هست که در سیزده بدر بسیار شلوغ میشه چون یه مرتع سر سبز و باز و وسیع هست و حضور پلیس ضروری

  8 3
 • پاسخ به نظر پنج شنبه 14 فروردین 1393 - 22:35
  جویباری

  مگه قاتل جویباری نبود؟؟؟؟؟ میگن جابر برهانی قاتلش بود .. جابر برهانی که اهل کلاگر محله است پس برای چی میگی اهل محمود آباده؟؟؟؟؟

  8 7
 • پاسخ به نظر جمعه 15 فروردین 1393 - 12:48
  ی استکان چای

  :(( ...........................................!!!!!!!!!

  2 3
 • پاسخ به نظر جمعه 15 فروردین 1393 - 21:49
  سید

  واقعا متاسفم برا یه سری از اونایی ک لباس نظام تنشونه و فقط دور میدونا وا میاستن و ملت رو سرکیسه میکنن و مهمتر از اونا قضاتی هستن ک فقط زورشون تو زبونشونه اونم رو صندلی با اون ژستی ک میگیرن و حقوقه مفتی ک ب جیبشون میره . . کجا هستن این مسولان و اقایون .... بیان جواب بدن . جون جوون که با تمام امید و ارزوش به همراه خانواده برای ی روز خوش بودن در کنار خانواده اش گرفته شد . خاااااااااک تو سر همه ی این مسولان... و بی غیرت کنن ک فقط ب فکر جیب و خوش بودن خودشونن و همه ی این ناامنی شهر از سوی همین هاست . شک نکنید

  18 4
 • پاسخ به نظر یکشنبه 17 فروردین 1393 - 00:57
  666

  قاتل جویباریه.ولی هنوز قطعی نیست کی قاتله البته به احتمال خیلی زیاد جابر برهانیه

  6 3
 • پاسخ به نظر یکشنبه 17 فروردین 1393 - 23:53
  عزیز

  همین باباروچندوقت پیش به دلیل قمه کشی ولواط وارازل واوباش گری وقمه زدن چندنفردستگیرکردن وتوشهرجویبارگردوندن وحالا بازهم ازاده که هرکاری بکنه.

  6 3
 • پاسخ به نظر سه شنبه 19 فروردین 1393 - 13:17
  مازیار از کلاگرمحله

  اینطور که شنیدم جابر برهانی در درگیری شرکت داشته ولی چاقو رو کس دیگه ای زده. یکی از دوستام که خودش شاهد صحنه بوده برام تعریف کرد! الله اعلم! الان هم جابر خودش رو معرفی کرد. بعید بود اگه قاتل بوده خودش رو معرفی کنه ، فرار میکرد که بهتر بود! هرچند که این باعث نمیشه که گناهش رو نادیده بگیریم. ولی هرگناهی داره حداقلش اینه که یحتمل قاتل نبوده! ضمنا بر خلاف نظر یکی از دوستان، اون برادر بزرگتر جابر بود که قبلا کرفته بودنش و توی شهر گردوندنش! البته در مجموع این دوتا برادر ارازل و اوباش هستند و بهتره باهاشون برخورد بشه تا دیگه شاهده همچین درگیریهایی نباشیم! بیچاره بهنام و خانوادش! خدا رحمتش کنه و به خانوادش صبر بده! ضمنا یه نکته مهم. هیچکدوم از اهالی کلاگرمحله هیچوقت از کارهای برادران برهانی و دیگر ارازل که اهل کلاگرمحله هستند دفاع نمیکنن. قطعا ما هم خواستار برخورد جدی با ارازل و اوباش هستیم. تازه این ارازل و اوباش ، اذیت و آزارشون بیشتر از سایرین به همین کلاگرمحله ای ها رسیده!

  6 2
 • پاسخ به نظر دوشنبه 08 اردیبهشت 1393 - 08:43
  خورشید نجفی جویباری

  با سلام خدمت همه همشهریان عزیز بایستی عرض کنم با و جود اینکه خودم ساکن استان قزوینم ولی متاسفانه همیشه دلم پیش پدر و مادر پیرم هست که ساکن کلاگرمحله اندو شبها از ترس این اراذل و اوباش دزد ، در اتاق و خونه رو قفل می کنند . واقعا جای بسی تاسف دارد از عملکرد بد یکسری از مسئولین که وظیفشون تامین نظم و امنیت برای مردم هست ولی متاسفانه یا خوابند و یا خودشان را به خواب زده اند . اگر یکی دو نفر از این اراذل و اوباش رو اعدام کنند دیگر همه حساب کار دستشان می اید . با تشکر و سپاس

  11 7
دیدگاه شما در مورد : افزایش ناامنی وبزهکاری، در سایه مماشات مسئولان!!

افزایش ناامنی وبزهکاری، در سایه مماشات مسئولان!!

 

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS