امروز یکشنبه 01 بهمن 1396
ساعت 18:08:36
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 35614

تاریخ انتشار : 12/02/1396 - 15:00

مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری مازندران در جویبار:

نمایش قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران انتخابات است/ مازندران پیشرو در مشارکت سیاسی است

مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری مازندران گفت: امنیت، قانون مداری، عدالت و مشارکت حداکثری چهارمؤلفه‌ اصلی این دوره از انتخابات است.

نمایش قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران انتخابات است/ مازندران پیشرو در مشارکت سیاسی است

به گزارش خبرنگار جویباران،جعفر قمی در همایش ملی شوراها در شهرستان جویبار با بیان این‌که شورا عامل تعالی وپیشرفت یک جامعه است گفت: اگر امروز انسان به پیشرفت‌هایی در عرصه‌های مختلف دست یافت عامل آن روحیه مشورت‌پذیری و مشورت دادن است و به عبارتی شورا یکی از مهم‌ترین رکن یک جامعه است.

وی افزود: در حوزه‌های علمیه درس و بحث علما به صورت شورایی است که امروزه علمای علم تربیتی این روش را به عنوان موفق‌ترین روش در ارائه آموزش بشر دانستند.

مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری مازندران با بیان این‌که شورا و مشورت دادن یکی از رکن‌های اصیل دین اسلام است گفت: در قانون اساسی کشور که میراث امام راحل است در اصل 7 و100 این قانون به صراحت به شورا می‌پردازد.

قمی تصریح‌کرد: زمان تشکیل شورا برای اولین‌بار پس از انقلاب به مثابه یک احیای یک فریضه اصلی بود و امروز به صورت یک مطالبه برای مردم است.

وی به برکات شورا اشاره و عنوان‌کرد: جلوگیری از خودکامگی و استبداد در شهرها، شناخت خطاها، احساس شخصیت و مسئولیت برای افراد، تأمین منافع جمع، تکیه‌گاه تصمیم‌گیری و فکر فرادست از جمله برکات حضور مردم در انتخابات شورا است.

مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری مازندران افزود: شاخص‌های و ویژگی های شوراها از سوی مقام معظم رهبری و امام راحل بیان شده است.

قمی به چهارمؤلفه‌ اصلی انتخابات در این دوره اشاره‌کرد و گفت: امنیت، قانون مداری، عدالت و مشارکت حداکثری است که همگان باید دراین مسیر گام برداریم.

وی بیان کرد: انقلاب ما تنها انقلابی بود که بدون کودتا، یک نظام طاغوتی را حذف کردیم و با رأی مردم نظام شکل گرفت.

مدیر کل امور سیاسی و انتخابات استانداری مازندران گفت: نمایش قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران انتخابات است و در این نظام انتخابات حتی یک روز هم به تأخیر نیفتاد.

این مسئول با بیان این‌که انتخابات به معنای رأی، نظر و عقیده مردم به صورت مخفی و آگاهانه و آزادانه است خاطرنشان‌کرد: وظیفه همه ما حضور پای صندوق رأی و مشارکت حداکثری است.

قمی اظهارکرد: امنیت کشور ما بخاطر هوشیاری، همیاری و همدلی مردم و زحمات شبانه‌روزی نیروهای خدوم امنیتی، انتظامی و نظامی به دست آمده است که امروز با ثبات‌ترین کشور منطقه هستیم.  

وی مازندران پیشرو در امر مشارکت سیاسی دانست و گفت: مردم مازندران در سال 92 با 93 درصد و در سال 94 با 75 درصد در انتخابات مشارکت داشت که این میزان از مشارکت نشان اقتدار نظام است.

 

دیدگاه شما در مورد : نمایش قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران انتخابات است/ مازندران پیشرو در مشارکت سیاسی است

نمایش قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران انتخابات است/ مازندران پیشرو در مشارکت سیاسی است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS