امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 15:14:39
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 35443

تاریخ انتشار : 30/01/1396 - 18:11

جویبار بالاترین نرخ مشارکت اقتصادی در استان را دارد/ مازندران می‌تواند کل نیاز مصرفی پرتقال سراسر کشور را تأمین کند

نخستین جلسه شورای اداری شهرستان جویبار در سال 96 با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان در فرمانداری برگزار شد.

جویبار بالاترین نرخ مشارکت اقتصادی در استان را دارد/ مازندران می‌تواند کل نیاز مصرفی پرتقال سراسر کشور را تأمین کند

به گزارش خبرنگار جویباران،رجبعلی‌وهابی فرماندار جویبار دراین جلسه با بیان این‌که از اواخر اسفند سال گذشته تا ششم فروردین در فرمانداری ثبت‌نام کاندیدای پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا انجام پذیرفت گفت: در پایان مهلت ثبت‌نام نامزدهای پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا 511 نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد 14 نفر انصراف دادند.

وی به مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان هشدارداد: به هیچ وجه مدیری حق دخالت در ستادهای انتخاباتی و همچنین اجازه استفاده امکانات دولتی برای کاندیدایی را ندارد.

فرماندار جویبار همچنین به اقدامات دولت دراین چهار سال اشاره و عنوان‌کرد: دولت توانست تحریم‌ها و سایه جنگ را از کشور دور کند.

وهابی افزود: دولت یازدهم توانست با اجرای سیاست‌های درست در عرصه داخلی و منطقه‌ای تأثیرگذار باشد.

وی با بیان این‌که دولت به وعده‌های خود عمل و هرجایی که نتوانسته عذرخواهی کرده‌است گفت: برجام و لغو تحریم‌ها، کاهش تورم به 8 درصد، رشد اقتصادی مثبت، کاهش 25 درصدی واردات و افزایش 40 درصدی صادرات از جمله اقدام دولت دراین مدت بود.

فرماندار جویبار اظهارکرد: دولت دراین مدت 140 میلیارد و 877میلیون تومان و در سفر ریاست جمهوری به شهرستان 15 میلیارد و 700میلیون تومان اعتبار به این شهرستان تخصیص داده‌است.

محمودفیروزجایی رئیس ادراره صنعت، معدن و تجارت جویبار در این جلسه با انتقاد از مدیریت جمعه بازار جویبارگفت: این بازار عموماً از فروشندگان غیربومی شکل‌گرفته که وضعیت اقتصادی اصناف شهرستان را دچار چالش می‌کند.

وی تصریح‌کرد: 250 واحد صنفی جمع‌آوری ضایعات در شهرستان فعالیت می‌کنند که علاوه بر حفظ محیط زیست، نقش مهمی در ارزش‌افزوده دارند به طوری که بالاترین نرخ مشارکت اقتصادی در استان به این شهرستان تعلق دارد.

رئیس ادراره صنعت، معدن و تجارت جویبار به مشکلات این صنف اشاره و عنوان‌کرد: نبود صنایع بازیافت تکمیلی برای این کار آنان را مجبور می‌کند مواد خود را به شهرستان‌ها و استان دیگر انتقال دهند که با این کار ارزش افزوده آن از شهرستان خارج می‌شود.

سلیمان حاتم‌نژاد مدیرجهادکشاورزی شهرستان جویبار گفت: در راستای افزایش آگاهی کشاورزان جویباری در سال گذشته، 74 دوره آموزش ترویجی و 52 کارگاه آموزش ترویجی برای کشاورزان برگزار شد.

وی به شعار سال اشاره و اظهارکرد: با توجه به شعار اقتصادی مقاومتی و تولید و اشتغال به دنبال افزایش تولید در واحد سطح، 9هزار و 350هکتار اراضی شالیزاری شهرستان هستیم.

مدیرجهادکشاورزی شهرستان جویبار افزود: میزان متوسط محصول برنج 5تن در هر هکتار است که دراین راستا امسال 54هزارکیلوگرم بذر اصلاح شده و پرمحصول شیرودی را در اختیار کشاورزان قرارداده‌ایم.

حاتم‌نژاد بیان‌کرد: 3هزار و 500هکتار سطح کشت سبزی، سیفی، حبوبات و علوفه شهرستان است که در مجموع 230هزار تن تولید محصولات زراعی است.

وی تولید محصول سالم را یکی از اهداف جهاد دانست و گفت: در سال جاری 6هزار و 200 هکتار مبارزه بیولوژیک در اراضی کشاورزی انجام خواهد شد.

مدیرجهادکشاورزی شهرستان جویبار با بیان این‌که 4هزار و 200هکتار محصولات باغی در شهرستان وجود دارد بیان‌کرد: در استان مازندران بیش از نیاز مصرفی، تولید محصول داریم به‌طوری که مازندران به تنهایی می‌تواند کل نیاز مصرفی پرتقال سراسر کشور را تأمین کند.

در ادامه جلسه حجت‌الاسلام محمدتقی نادعلیزاده امام‌جمعه جویبار گفت: انتخابات امتحانی برای همه ما محسوب می‌شود.

وی نامزدهای انتخاباتی را به رعایت اخلاق سفارش و عنوان‌کرد: تخریب و توهین رقیب انتخاباتی کاری ناپسند و به دور از اخلاق انسانی است.

امام‌جمعه جویبار اظهارکرد: هر نامزدی که با رأی مردم انتخاب شد به آن احترام می‌گذاریم و از آن دولت می‌خواهیم به فرمایشات مقام معظم رهبری عمل کنند. 

دیدگاه شما در مورد : جویبار بالاترین نرخ مشارکت اقتصادی در استان را دارد/ مازندران می‌تواند کل نیاز مصرفی پرتقال سراسر کشور را تأمین کند

جویبار بالاترین نرخ مشارکت اقتصادی در استان را دارد/ مازندران می‌تواند کل نیاز مصرفی پرتقال سراسر کشور را تأمین کند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS