امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 15:25:49
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 35412

تاریخ انتشار : 29/01/1396 - 13:47

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران در جویبار:

کشاورزی ایران در حال گذر از کشاورزی سنتی به مدرن است/ 25 درصد اراضی شالیزاری استان مکانیزه نشاء می‌شود

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران اعلام‌کرد: باید تعداد دستگاه‌های مکانیزه نشاء را به 5 هزار دستگاه و افزایش 100درصدی برسانیم تا بتوانیم دوسوم اراضی را شالیزاری را به صورت مکانیزه نشاء کنیم.

کشاورزی ایران در حال گذر از کشاورزی سنتی به مدرن است/ 25 درصد اراضی شالیزاری استان مکانیزه نشاء می‌شود

به گزارش خبرنگار جویباران،عزیزاله شهیدی‌فر در مراسم آغاز فعالیت دستگاه میکانیزه نشاء کوبوتای ژاپن در جویبار گفت: کشاورزی ایران در حال گذر از کشاورزی سنتی به مدرن است.

وی افزود: شرط مهم ورود به کشاورزی مدرن آموزش کار با دستگاه‌های مدرن است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران با بیان این‌که پیشرفت‌های خوبی در زمینه مکانیزه کردن شالیزارها داشته‌ایم اظهارکرد: بیش از 90 درصد اراضی شالیزاری مازندران به صورت مکانیزه آماده میشود.  

شهیدیفر افزود: بیش از 4 هزار کمباین در مازندران اراضی کشاورزی و غلات استان را برداشت میکنند.

وی به مکانیزه کردن عملیات نشاء شالیزارها در استان اشاره و تصریحکرد: با 2 هزار و ششصد دستگاه نشاء مکانیزه 6 و 4 ردیفه حدود 25 درصد اراضی کشاورزی استان که 51 هزار هکتار است نشاء می‌شوند که باید این تعداد را به 5 هزار دستگاه که افزایش 100درصدی است برسانیم تا بتوانیم دوسوم اراضی را شالیزاری را به صورت مکانیزه نشاء کنیم.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران با مهم دانستن کیفیت دستگاه‌های مکانیزه نشاء گفت: دستگاه‌ها باید از طول عمر، کیفیت و کارایی بالایی برخوردار باشد تا کشاورزان رغبت کنند به سمت کاشت مکانیزه بروند.  

شهیدی‌فر به مزایای کاشت مکانیزه برنج اشاره و عنوان‌کرد: کاشت مکانیزه برنج باعث حفظ سلامت خانواده و کشاورزان، کاهش هدر رفت بذر برنج، کاهش هزینه کاشت، صرف زمان کمتر و بهره‌برداری بیشتر را به دنبال دارد.  

 

دیدگاه شما در مورد : کشاورزی ایران در حال گذر از کشاورزی سنتی به مدرن است/ 25 درصد اراضی شالیزاری استان مکانیزه نشاء می‌شود

کشاورزی ایران در حال گذر از کشاورزی سنتی به مدرن است/ 25 درصد اراضی شالیزاری استان مکانیزه نشاء می‌شود

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS