امروز پنج شنبه 03 اسفند 1396
ساعت 10:02:37
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 35394

تاریخ انتشار : 28/01/1396 - 20:40

حمایت از صنایع تبدیلی برنامه‌ بسیج سازندگی جویبار در سال جدید/ دریافت تسهیلات 32 میلیارد تومانی واحدهای تولیدی

جلسه کارگروه اشتغال شهرستان جویبار با محوریت ارائه عملکرد ادارات در حوزه حمایت از تولید و اشتغال در سال گذشته برگزارشد.

حمایت از صنایع تبدیلی برنامه‌ بسیج سازندگی جویبار در سال جدید/ دریافت تسهیلات 32 میلیارد تومانی واحدهای تولیدی

به گزارش خبرنگار جویباران،خسروطالبی معاون‌فرماندار شهرستان جویبار در کارگروه اشتغال شهرستان با بیان این‌که مسئله اشتغال یکی از بحث‌های اصلی در کشور است گفت: با ایجاد اشتغال و مشغول شدن جوانان علاوه بر آرامش در زندگی از بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری می‌شود.

وی با اشاره به ایجاد 800هزار شغل توسط دولت، تصریح‌کرد: در سال باید 1میلیون و دویست‌هزار شغل ایجاد شود تا نرخ بیکاری کاهش و صفر شود.

معاون‌فرماندار جویبار از همه نهادها خواست تا دست به دست هم دهند تا گره کور واحدهای تولید باز شود.

طالبی گفت: در سال گذشته 176 طرح در سامانه بسته رونق اقتصادی ثبت نام کردند که از این تعداد 100 طرح آن از سوی ستاد تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شدند که 40 طرح موفق به دریافت تسهیلات به اعتبار 32 میلیارد تومان شدند.

محمودفیروزجایی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان اظهارکرد: در بحث بسته رونق اقتصادی 41 واحد به نانک‌ها معرفی و تشکیل پرونده دادند که از این تعداد 18 واحد مبلغ 18 میلیارد و پانصد و هفتادمیلیون تومان تسهیلات دریافت کردند و مابقی واحدها در مرحله انعقاد قرارداد قرار دارند.

وی میزان اشتغال ایجاد شده توسط این 18 واحد را 35 نفر اعلام کرد و گفت: مشکل واحدهای تولیدی نقدینگی، رکود و همکاری نکردن دستگاه‌های خدمات‌رسان شهرستان است.

علی‌اسلامی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی جویبار در جلسه کارگروه تولید و اشتغال شهرستان، بیان‌کرد: در سال گذشته تعدادی از شرکت‌های بزرگ جویبار مانند جویبارلوله، کشتارگاه مرغ میانکاله، شرکت کیسه‌کشاورز و کیسه افرا دچار مشکلاتی شدند و تعدیل نیرو داشتند.

وی افزود: متأسفانه 350 نفر در سال گذشته در سطح شهرستان تعدیل نیروی کار داشتیم.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی جویبار تصریح‌کرد: در ابتدای سال شرکت کیسه‌کشاورز و سبوس‌مازند با چالش مواجه شدند، اما شرکت کیسه‌کشاورز 150 نفر تعدیل نیرو داشته و در آستانه تعطیلی قرار دارد.

اسلامی همچنین شرکت کیسه افرا را یکی از شرکت‌های درحال تعطیلی شهرستان جویبار اعلام کرد.

وی مشکل شرکت سبوس‌مازند را کم‌لطفی نهادهای خدماتی شهرستان و قطع گاز این کارخانه و بخشی از مشکل شرکت کیسه کشاورز را بدهکاری 1 میلیارد و 200میلیونی تومانی که اداره اقتصاد و دارایی برای آن تعیین کرده است دانست.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی جویبار خاطرنشان‌کرد: حدود 450 نفر از بیمه بیکاری در شهرستان استفاده می‌کنند که با توجه به تعدیل نیروهای جدید حجم فشار به این صندوق افزایش خواهد یافت.

اسلامی اظهارکرد: در سال گذشته در بحث خوداشتغالی 23 میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.

وی افزود: در مسئله کاریابی 583 نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد 350 نفر مشغول به کار شدند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی جویبار به میزان اشتغال در سامانه رصد اشاره و عنوان‌کرد: یک هزار و 284 نفر در سامانه رصد ایجاد اشتغال شد که سهم اداره صنعت و معدن و تجارت 547نفر، جهادکشاورزی 209نفر، صندوق کارآفرین امید 257 نفر، بهزیستی 97نفر، فنی و حرفه‌ای 34 نفر، کمیته امداد 92نفر، میراث فرهنگی و گردشگری 14نفر، شیلات 4نفر، شبکه بهداشت و درمان 4 نفر و فراوردهای نفتی نیز 6نفر بوده است. 

سلیمان حاتم‌نژاد مدیر جهادکشاورزی جویبار میزان جذب اعتبار و تسهیلات را در سال 95 مطلوب دانست و افزود: 12میلیارد و سیصدمیلیون تومان اعتبار مکانیزاسیون کشاورزی در سال گذشته جذب شد که از بعد انقلاب این میزان اعتبار بی‌سابقه بوده است.

وی ادامه داد: الویت ما جوانان روستایی جویای کار هستند.

مدیر جهادکشاورزی جویبار همچنین از جذب 90درصدی اعتبارات خبر داد.

علی اکبر اسدی مسئول بسیج سازندگی شهرستان جویبار دراین جلسه گفت: 150 متقاضی دریافت تسهیلات خوداشتغالی و اقتصادمقاومتی مبلغ یک میلیارد و 100میلیون تومان تسهیلات دریافت کردند.

وی افزود: 90 طرح های متقاضیان انجام شده و بازدیدهای دوره ای نیز از این طرح ها توسط کارشناسان ما انجام می شود.

مسئول بسیج سازندگی شهرستان جویبار یکی از برنامه‌های سال جاری را حمایت از صنایع تبدیلی توسط این نهاد اعلام کرد.

محمد مدانلو بخشدار مرکزی جویبار در جلسه کارگروه اشتغال به منویات مقام‌معظم رهبری در نامگذاری سال به اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال بر تکیه بر توان داخلی و حمایت از تو لید کنندگان داخلی در جهت ایجاد رونق اقتصادی اشاره و عنوان‌کرد: دولت تمام توان خویش را بر رفع مشکلات بیکاری و رونق اقتصادی کشور به کار بسته و اعتبارات خوبی بین واحدهای تولیدی راکد و غیرفعال توزیع کرد براین اساس رفع مشکلات اقتصادی واحدهای تولیدی شهرستان باید در اولویت دستگاهای اجرایی شهرستان قرار گیرد.

وی شهرستان جویبار را در حوزه‌های متعددکشاورزی، صنعتی، شیلاتی، گردشگری و تولیدی را دارای پتانسیل‌های بالای اقتصادی دانست و خواستار اهتمام جدی‌تر دستگاه‌ها برای رونق اقتصادی و حمایت از تولید کنندگان بومی شد.

بخشدارمرکز بر ضرورت تأمین محصولات و اقلام مورد نیاز ادارات، نهادها و دستگاه‌های اجرایی شهرستان از تولیدکنندگان بومی تاکید و بیان‌کرد: بحمدالله محصولات خوبی در شهرستان در حوزه‌های مختلف تولید که متأسفانه هنوز برای مردم شهرستان معرفی نشده که باید اقدام جدی صورت گیرد.

مدانلو بر ضرورت حمایت بیشتر از بازارچه‌های سنتی روستایی، توسعه بوم‌گردی و توسعه مهارت‌افزایی روستایی و عرضه مستقیم تولیدات روستایی بر بستر آی‌تی و بازاریابی اینترنتی تاکید‌کرد.

دیدگاه شما در مورد : حمایت از صنایع تبدیلی برنامه‌ بسیج سازندگی جویبار در سال جدید/ دریافت تسهیلات 32 میلیارد تومانی واحدهای تولیدی

حمایت از صنایع تبدیلی برنامه‌ بسیج سازندگی جویبار در سال جدید/ دریافت تسهیلات 32 میلیارد تومانی واحدهای تولیدی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS