امروز پنج شنبه 28 دی 1396
ساعت 07:21:58
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 35239

تاریخ انتشار : 19/01/1396 - 16:32

اعتقاد به شهید و راه شهدا دارالشفاع همه مشکلات و معضلات جامعه است/ پرهیز سخنرانان مراسم اعتکاف از پرداختن به مسائل سیاسی جناحی

اولین جلسه ستادامربه معروف‌و‌نهی ازمنکر شهرستان جویبار در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

اعتقاد به شهید و راه شهدا دارالشفاع همه مشکلات و معضلات جامعه است/ پرهیز سخنرانان مراسم اعتکاف از پرداختن به مسائل سیاسی جناحی

به گزارش خبرنگار جویباران،سرهنگ اسماعیل‌نادعلی فرمانده سپاه ناحیه‌مقاومت جویبار در این جلسه گفت: طبق سال‌های گذشته اولین جلسه ستاد احیاء با موضوع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت آغاز خواهد شد.

وی افزود: اعتقاد به شهید و راه شهدا دارالشفاع همه مشکلات و معضلات موجود در جامعه است و به نوعی شهدا امامزادگان عشق هستند.

فرمانده سپاه ناحیه‌مقاومت جویبار به برنامه‌های اجرا شده در سال 95 اشاره و عنوان‌کرد: دیدار با 225 خانواده شهید، برگزاری 32 یادواره شهدای محلات، 28 یادواره شهدای دانش‌آموز، اعزام 85 خانواده شهید به مشهد مقدس، برپایی نمایشگاه‌هایی با محوریت شهدا، انتشار کتاب، پوستر و فعالیت‌های فرهنگی در فضای مجازی، اعزام 610 نفر به مناطق جنگی غرب و جنوب در قالب راهیان‌نور، اعزام 640 دانش‌آموز به راهیان‌نور و دیدار با 143 خانواده شهید در سال جدید از جمله برنامه‌هایی بود که انجام شد.

نادعلی از تلاش مدیران در اجرای برنامه‌های ستاد احیاء در سال گذشته تشکر‌کرد و گفت: امیدواریم مدیران دستگاه‌های اجرایی همچون سال گذشته به جلسات ستاد توجه ویژه‌ای داشته باشند و بتوانند با مطرح‌کردن آسیب‌های اجتماعی موجود در سطح شهرستان و ارائه راهکار در رفع این مشکلات گام مؤثری بردارنند.

خانواده شهدا مستندات ارزشمندی از فرهنگ ایثار و شهادت هستند

رضاقاسمی رئیس شورای‌اسلامی شهرکوهی‌خیل در جلسه ستاد احیاء با بیان این‌که ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیاز به کار اساسی دارد تاکیدکرد: خانواده شهدا مستندات بسیار ارزشمندی برای گستری فرهنگ ایثار و شهادت برای نسل های سوم و چهار هستند که مورد توجه ویژه قرار گیرند.

راهیان نور نمایشگاه بزرگ ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

اصغر رحیمی مدیرآموزش وپرورش شهرستان جویبار گفت: راهیان نور یک نمایشگاه بزرگ برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که می توانیم نسل سوم و چهارم را به خوبی از هدف والای شهدا آشنا کنیم.

وی لازمه ترویج این فرهنگ را فراهم‌سازی زیرساخت‌ها دانست و بیان‌کرد: چطور می‌شود زمانی که بانک‌ها ربا را ترویج می‌دهند فرهنگ ایثار و شهادت را نهادینه و ترویج داد؟ در حالی که برای این کار بزرگ باید جامعه هم همراه با شهدا باشد.

ترویج گفتمان ایثار و شهادت باید در دانشگاه‌ها و مدارس

حجت‌الاسلام قنبرعلی بهرامی  رئیس اداره تبلیغات اسلامی جویبار در این رابطه گفت: ترویج گفتمان ایثار و شهادت باید در دانشگاه‌ها و مدارس و پاسخ دادن به سوالات و شبهات ذهنی جوانان امری ضروری است.

قربان متولی دبیر ستادامربه معروف‌ونهی از منکر شهرستان جویبار در این جلسه با بیان این‌که شوراهای امربه معروف ونهی ازمنکر دستگاه‌ها باید حداقل ماهی یک‌بار تشکیل جلسه دهند خاطرنشان‌کرد: از جمله وظایف شوراهای امربه معروف‌ونهی ازمنکر دستگاه‌‌ها، اجرای برنامه‌ها و سیاست‌های ابلاغی ستاد امربه معروف‌ونهی ازمنکر، پیشنهاد برنامه سالانه شورا و ارائه ستادامربه معروف‌ونهی ازمنکر، آسیب‌شناسی، شناسایی و تعیین الویت‌های معروف و منکر دستگاه و اقدام برای ترویج معروفان و زودودن منکرات، جذب ساماندهی، آموزش و بکارگیری گروه‌های امربه معروف‌ونهی ازمنکر(یاوران، یادآوران و طلایه‌داران)، الگوسازی و تشویق کارکنان فعال در حوزه معروف‌ونهی ازمنکر، حمایت از عملکرد و اقدامات قانونی آمرین به معروف و ناهیان ازمنکر، انجام فعالیت‌های تبلیغی و اطلاع‌رسانی با استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و تبلیغی دستگاه، اجرای برنامه‌های آموزش عمومی مصوب ستاد، نظارت بر عملکرد شوراهای امربه معروف‌ونهی ازمنکر سازمان‌های تابعه، اقدام و پیگیری و نظارت بر اجرای راه‌کارهای اجرایی عفاف و حجاب دستگاه و تهیه و ارائه گزارش فصلی سالیان شورا به ستاد امربه معروف ونهی از منکر است.  

پرهیز سخنرانان مراسم اعتکاف از پرداختن به مسائل سیاسی جناحی

حجت‌الاسلام محمدتقی نادعلیزاده امام‌جمعه جویبار در جلسه ستاداحیاء با تبریک ولادت جوادائمه(ع)گفت: قبولی 11 دانش‌آموز جویباری در رشته‌های پزشکی یک رکورد برای شهرستان جویبار محسوب می‌شود.

وی به فرارسیدن ایام اعتکاف اشاره و تصریح‌کرد: اعتکاف ایجادکننده یک انقلاب درونی است که انسان را به مقام‌های بالای مادی و معنوی می‌رساند.

امام‌جمعه جویبار همچنین خاطرنشان‌کرد: سخنرانان مراسم اعتکاف از پرداختن به مسائل سیاسی جناحی پرهیز کنند.  

دیدگاه شما در مورد : اعتقاد به شهید و راه شهدا دارالشفاع همه مشکلات و معضلات جامعه است/ پرهیز سخنرانان مراسم اعتکاف از پرداختن به مسائل سیاسی جناحی

اعتقاد به شهید و راه شهدا دارالشفاع همه مشکلات و معضلات جامعه است/ پرهیز سخنرانان مراسم اعتکاف از پرداختن به مسائل سیاسی جناحی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS