امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 20:16:15
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 3514

تاریخ انتشار : 07/01/1393 - 15:13

به گوش باشید!

رسانه ملی با « پایتخت3 » آب در هاونگ دشمنان دین می ریزد

"نقی" در سریال پایتخت می شود یک دهاتی ساده لوح، مغرور، حسود و خلاصه هر آنچه رذیله اخلاقیست در وجود این مرد وجود دارد!

رسانه ملی با « پایتخت3 » آب در هاونگ دشمنان دین می ریزد

به گزارش جویباران، به نقل از وارث،در ماه می سال ۲۰۱۱ میلادی، صفحه‌ای در فیس‌بوک به نام "كمپین یادآوری امام نقی به شیعیان" و در کنار آن وبلاگی در وردپرس راه اندازی شد، ایجادکنندگان صفحه چنین نوشته بودند: «اگر شما شیعه ی متعصب هستید ممکن است مطالب این صفحه شما را آزار دهد. . . ما فقط طنز می‌نویسیم و حضرتش یعنی امام نقی را به خاطر علاقه بیش از حدی که به ایشان داریم قهرمان تمام طنزهایمان محسوب می‌کنیم.»

پس از مدتی رسانه های مجازی شیعی به مخالفت با آن پرداختند، برخی وبلاگ ها و سایت های ارزشی با تقبیح توهین های صورت گرفته در این صفحه با انتشار تصاویر شطرنجی اعضای صفحه و با تهدید به انتشار اطلاعات کسانی که به فعالیت خود ادامه دهند، باعث بیرون آمدن افراد بی اطلاع و جاهلی که صرف خنده و مضحکه وارد صفحه شده بودند، گشتند، پس از آن از یک سو کمپین روز به روز بر فعالیت های خود می افزود و از سوی دیگر کاربران ارزشی فضای مجازی به تکریم حضرت امام علی النقی علیه السلام می پرداختند، چنانچه در فروردین ماه 91 دهه ی بزرگداشت امام هادی علیه السلام در فضای مجازی از سوی کاربران ارزشی برپا شد.

چند ماه بعد کلیپی از سوی شاهین نجفی خواننده ایرانی ساکن آلمان در اهانت به حضرت امام هادی علیه السلام منتشر شد که باعث شد برخی مراجع حکم به ارتداد این فرد بدهند، دادن حکم ارتداد بر شدت اهانت ها در شبکه های اجتماعی به خصوص فیس بوک افزود به طوری که برای سایر ائمه بزرگوار نیز صفحاتی ایجاد گشت، تنها شاهین نجفی بود که فراری گشت و برنامه های روتینش با مشکل مواجه شد اما سایر هتاکان که تعداد نه چندان کمی از آن ها داخل ایران اند بدون واهمه به فعالیت خود ادامه دادند.

اما امروز، سال 93، متاسفانه، صدا و سیما کشورمان هم که متولی بخش اعظمی از فرهنگ این آب و خاک است به جای مقابله با این حرکت زشت، به نوعی با این دسته هتاک همصدا شده و با ساخت برنامه هایی همچون پایتخت 3 و ویژه برنامه نوروزی (1) و ... آب در هاونگ دشمنان دین می ریزد.

"نقی" در سریال پایتخت می شود یک دهاتی ساده لوح، مغرور، حسود و خلاصه هر آنچه رذیله اخلاقیست در وجود این مرد وجود دارد! بگذریم از لحظاتی که سعی شده است ساده دلی این عزیزان را بر مبنای اعتقادات دینیشان گذاشته شود،اما سئوال اینجاست که چرا مسئولین صدا و سیمای جمهوری اسلامی(!) با پخش چنین سریال هایی باعث می شود تا هتاکان جسور تر شده و بار دیگر (خدایی ناکرده) از طریق جوک، پیامک، فیلم و ...به ساحت مقدس این امام همام جسارت کنند؟!

آقای ضرغامی عزیز!

آقای دارابی عزیز!

مسئولین محترم سیما!

آیا پیامک های حاوی جوک و تمسخر "نقی" هنوز برای شما نیامده است؟

آیا کسی دیگر جرات می کند نام "نقی" را بر روی فرزندش بگذارد؟

آیا نام مبارک "جواد" هنوز مثل گذشته منتخب خانواده های ایرانی برای فرزندانشان است؟

آیا اگر در همین صدا و سیما نام "عزت الله" مورد تمسخر قرار بگیرد، باز هم خیلی ساده از کنار این مسئله رد خواهید شد؟

نه! تجربه نشان داده است که نه تنها به سادگی از کنار آن نخواهید گذشت بلکه به شدت هم با آن برخورد خواهید کرد.

ما از آقای دارابی، به عنوان کسی که خود یک هیئتی است و مقید به حضور در مجالس جشن و عزای آل الله علیهم السلام اجمعین است، در خواست می کنیم، ترتیبی اتخاذ نمایند تا از سال آینده شاهد ساخت و پخش چنین سریال هایی در سیمای جمهوری اسلامی نباشیم،

(1) در یکی از برنامه های نوروزی امسال که از شبکه 3 سیما پخش شد، یکی از خوانندگان در پاسخ به جواب مجری معمول الحال صدا و سیما در مورد تیپ و ظاهری خود گفت: قبلاً تیپ من جواد (!!) بوده است)

برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر جمعه 08 فروردین 1393 - 00:29
  دوست

  اگر پیامک‌های حاوی جوک و تمسخر "نقی" هنوز برای شما می‌آید در دوستانتان که این پیامک‌ها را می‌فرستند تجدید نظر بفرمایید. تا بحال سابقه نداشته دوستان بنده چنین جسارتی بکنند.

  2 2
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 20 فروردین 1393 - 12:19
  مسلمان

  شما دلت برای اسلام و شیعه و امامان معصوم علیه السلام می سوزد؟ به صدا وسیما چه مربوط که یکی به جای جراحی با چاقو به خیابان می افتد وشکم مردم را پاره می کند صدا وسیما مسئول سوء استفاده یک مشت اراذل داخلی وخارجی از مقدسات مسلمانان است؟ صدا وسیما دراثارش از هیچ اسمی برای شخصیت های فیلم هایش استفاده نکند که شاید یک عده پوچ گرا از ان علیه مقدساتمان استفاده کنند؟ نه دوست عزیز این پاک کردن صورت مسئله است نه حل ان نام صدام جنایتکار حسین بود ولی ایا از ارزش ومنزلت امام حسین علیه السلام ومحبانشان حتی کوچکترین خدشه ای وارد کرد؟

  1 2
دیدگاه شما در مورد : رسانه ملی با « پایتخت3 » آب در هاونگ دشمنان دین می ریزد

رسانه ملی با « پایتخت3 » آب در هاونگ دشمنان دین می ریزد

 

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS