امروز پنج شنبه 28 دی 1396
ساعت 07:06:13
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 34338

تاریخ انتشار : 28/11/1395 - 08:00

رئیس اداره شیلات جویبار:

احیای ذخایر آبزی دریا با اجرای طرح تكثیرطبیعی بچه ماهی در رودخانه‌های جویبار

رئیس اداره شیلات جویبار گفت: با اجرای این طرح و درصورت امنیت و حفاظت از زیستگاه طبیعی آبزیان دررودخانه‌ها، میلیون‌ها بچه ماهی به سمت دریا رهاسازی خواهد شد که می‌تواند نقش مهمی دربازسازی ذخایر داشته باشند.

احیای ذخایر آبزی دریا با اجرای طرح تكثیرطبیعی بچه ماهی در رودخانه‌های جویبار

به گزارش خبرنگار جویباران،سیدحسن سلیلی با اشاره به این‌که شهرستان جویبار دارای ساحلی به طول 17 کیلومتراست اظهارکرد: این شهرستان دارای پنج واحد تعاونی ماهیگیری است که از این طریق، 400 نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار هستند و در حال حاضر 11 درصد از تولید آبزیان استان در این منطقه انجام می‌شود و بزرگترین مرکز تولید خاوریار خاورمیانه در این شهرستان واقع است.

 

وی با بیان این‌که در سال جاری 2 میلیون ماهیان خاویاری در رودخانه سیاهرود جویبار رهاسازی شدند گفت: در رودخانه سیاهرود همچنین 8میلیون بچه‌ماهی سفید رهاسازی شده است.

رئیس اداره شیلات جویبار با انتقاد از برخی صیادان غیرمجاز در بستر رودخانه‌ها گفت: از دستگاه قضا، نیروهای انتظامی و یگان‌های‌حفاظت می‌خواهیم برخوردهای جدی و شدیدتری نسبت به صیادان غیرمجاز اعمال کنند.

سلیلی خاطرنشان‌کرد: هریک کیلو خاویار برابر با 6 هزار لیتر نفت است و برای کشور از لحاظ ارز آوری بسیار با اهمیت است.

سلیلی با اشاره به طرح شیل‌گذاری ( تكثیرطبیعی بچه ماهی ) گفت: با اجرای این طرح و درصورت امنیت و حفاظت از زیستگاه طبیعی آبزیان دررودخانه‌ها، میلیون‌ها بچه ماهی به سمت دریا رهاسازی خواهد شد که می‌تواند نقش مهمی دربازسازی ذخایر داشته باشند .

وی در پایان تصریح کرد: با برنامه‌ریزی و با مشاركت جامعه صیادی علاوه برتكثیربچه ماهی به روش شیل‌گذاری میلیون‌ها بچه ماهی سفید و خاویاری درزیستگاه طبیعی تولید و به دریای خزر روانه می‌شوند.

 

گفتنی است ۹۳ درصد از ذخایر ماهیان خاویاری جهان در دریای خزر موجود است و مدیریت حفظ و تکثیر و رهاسازی ماهیان خاویاری دریای خزر نیز با ایران است. ایران سالانه در حدود ۲۰ تا ۲۲ میلیون بچه ماهی خاویاری از گونه قره برون را در دریا رهاسازی می‌کند.

 

دیدگاه شما در مورد : احیای ذخایر آبزی دریا با اجرای طرح تكثیرطبیعی بچه ماهی در رودخانه‌های جویبار

احیای ذخایر آبزی دریا با اجرای طرح تكثیرطبیعی بچه ماهی در رودخانه‌های جویبار

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS