امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 15:05:36
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 34265

تاریخ انتشار : 24/11/1395 - 20:09

پیشکسوت کشتی جویبار در بستر بیماری/ خبری از مسئولان نیست + عکس

متأسفانه علی‌رغم صرف بودجه و هزینه‌های هنگفت در ورزش ایران و انواع و اقسام سفرهای خارجی افراد ریز و درشت در قالب اعزام تیم‌های ورزشی، اما هنوز با وجود گذشت سال‌ها خبری از یک سیستم حمایتی جامع و کامل از ورزشکاران و پیشکسوتان ورزشی که بر اثر کهولت سن و یا حوادث ناگهانی در بستر بیماری افتاده‌اند و نیاز به حمایت دارند، نیست.

پیشکسوت کشتی جویبار در بستر بیماری/ خبری از مسئولان نیست + عکس

به گزارش جویباران،حکایت این ماجرای تأسف‌بار هنگامی تلخ‌تر می‌شود که می‌بینیم به محض رسانه‌ای شدن اینگونه موارد فوراً مسئولان و دست‌اندرکاران ذیربط، وظیفه‌شناس می‌شوند و به فریاد ورزشکار گمنام و یا پیشکسوت ورزشی که روزگاری برای کشور افتخارآفرین بوده می‌رسند!

اینکه چرا دستگاه‌های مسئول در قبال ورزشکاران مختلف و یا سازمان‌هایی که نفس تأسیس و راه‌اندازی‌شان رسیدگی به ورزشکاران و مخصوصاً پیشکسوتان گرفتار در بند بیماری و ...است به صورت خودجوش و بدون نیاز به رسانه‌ای شدن اینگونه موارد به حمایت لازم از این افراد نمی‌پردازند نکته قابل تأملی است.

ناصرحسین پور پیشکسوت جویباری کشتی ایران و دارنده مدال‌های طلای ارتش‌های جهان، طلای نوجوانان جهان، برنز تورنمنت دانکولوف و مدوید، قهرمان مسابقات کشور و انتخابی تیم ملی ماه‌هاست به علت سرطان روده و پس از آن خونریزی مغزی بدون کمترین توجه از سوی دستگاه‌های مسئول در بستر بیماری قرار دارد و جدا از سرکشی قهرمانانی نظیر رضا‌یزدانی، کمیل قاسمی، حسن یزدانی، عسگری محمدیان و اندک کمک فدراسیون کشتی، خانواده او شاهد کمکی از سوی نهادهای مسئول به این پیشکسوت ورزشی نبوده‌اند. همچنین اکبر فلاح در اقدامی ارزنده جایزه 5 سکه‌ای خود برای انتخاب شدن به عنوان مربی سازنده برتر را به حسین‌پور اهدا کرد.

امین حسین‌پور فرزند این پیشکسوت کشتی ایران در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت پدرش اظهار کرد:حدود دو سال ونیم پیش پدرم به علت سرطان روده برای شیمی درمانی و جراحی به بیمارستان لاله تهران منتقل شد اما پس از مدتی در فروردین سال 94 طبق اعلام پزشکان به علت عوارض شیمی درمانی و مشکلات دیگر دچار خونریزی مغزی شد و حدود 35 تا 40 روز به کما رفت. پس از اینکه از کما خارج شد سمت چپ بدنش به طور کلی فلج شد و دیگر نتوانست مانند سابق سلامتی خود را بدست آورد.

وی درباره میزان حمایت مسئولان از پدرش گفت: ما برای پرداخت هزینه‌های سنگین درمان پدرم هر کاری از دستمان برمی‌آمد انجام دادیم اما مسئولان کاری برای ما نکردند. 200 میلون تومان به هر شکل ممکن و با فروش زندگیمان تهیه کردیم و خرج بیماری پدرم کردیم تا شاید سلامتی اش را بدست بیاورد اما حال او به هیچ‌وجه خوب نیست و هر روز بدتر می‌شود. پس از عیادت قهرمانانی مثل رضا و حسن یزدانی و کمیل قاسمی و ... رضا لایق دبیر فدراسیون کشتی نیز با ما تماس گرفت و جویای وضعیت پدرم شد.به دنبال آن نیز فدراسیون کشتی 3 میلیون تومان برای ما واریز کرد و لایق قول داد از مسئولان فدراسیون پزشکی ورزشی نیز پیگیری می‌کند تا آن‌ها نیز به وظایف‌شان عمل کنند اما تا به امروز هیچ خبری نشده است.

 

حسین پور درباره میزان حمایت‌های مسئولان استانی نیز خاطرنشان‌کرد: اداره کل ورزش و جوانان مازندران هیچ کمکی طی این مدت انجام نداد، تنها هیأت کشتی جویبار مبلغ یک میلیون تومان برای تأمین هزینه‌های درمان به ما کمک کرد، مسئولان اداره کل ورزش و جوانان مازندران نیز به ما قول دادند دستور حمایت هیأت پزشکی ورزشی مازندران را صادر می‌کنند اما زمانی که به هیأت پزشکی ورزشی مازندران رفتیم اعلام کردند هیچ گونه بودجه‌ای برای این کار ندارند و هیچ کمکی نمی‌توانند انجام دهند!

وی با اشاره به این‌که 2 هفته است نامه‌ای را از طریق اداره کل ورزش و جوانان مازندران به صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش ایران ارسال کرده اما تاکنون پاسخی دریافت نکرده، گفت: ما نمی‌توانیم شخصیت خودمان را خرد کنیم و هر روز نزد این و آن برویم؛ وقتی قول می‌دهند اما هیچ کس به وظیفه‌اش عمل نمی‌کند دیگر پیگیری‌های ما بی‌فایده است، متأسفانه طی این 3 سال قول‌های زیادی به ما داده شد اما به وظیفه‌شان عمل نکردند، البته اگر از همان اول به فکر پدرم بودند و کمک‌مان می‌کردند تا شرایط درمانی او بهتر پیش برود مطمئناً وضعیت او بهتر از حال حاضر بود.

دیدگاه شما در مورد : پیشکسوت کشتی جویبار در بستر بیماری/ خبری از مسئولان نیست + عکس

پیشکسوت کشتی جویبار در بستر بیماری/ خبری از مسئولان نیست + عکس

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS