امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 15:56:31
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 3420

تاریخ انتشار : 01/01/1393 - 11:33

اختصاصی / بهترین و بدترین اتفاقات سال 92 از نگاه مسئولین -1

کمال علیپور: عملی نشدن پروژه تعریض سازی جاده جویبار به قائمشهر از بدترین اتفاقات سال 92

نماینده مردم جویبار،قائمشهر و سوادکوه بهترین و بدترین اتفاق سال 92 در شهرستان جویبار را در گفتگو با ما معرفی کرد.

کمال علیپور: عملی نشدن پروژه تعریض سازی جاده جویبار به قائمشهر از بدترین اتفاقات سال 92

کمال علی پور در گفتگو با خبرنگار جویباران اظهار داشت: سال نو که مزین به خانم فاطمه زهرا (س) است را به همه مردم و به خصوص جویباری های عزیز تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

وی سال 92 را پر از فراز و نشیب های فراوان خواند و افزود: ما در سال 1392 با توجه به مسائل مختلف به ویژه تحریم های ناجوانمردانه کشور های غربی به حول قوه الهی شاهد اتفاقات خوبی هم بودیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی به اتفاقات مهم شهرستان جویبار در سال 1392 اشاره کرد و گفت: از جمله اتفاق مهمی که در شهرستان جویبار به وقوع پیوست، کلنگ زنی کشتی سازی سبک در جویبار توسط وزیر دفاع بود، که به نظر می رسد هم ما و هم مسئولین استانی و شهرستانی باید پیگیر این طرح مهم باشیم.

وی افزود: با وزیر دفاع دولت جدید در مورد این طرح صحبت های  لازم انجام شده است و وزیر هم وعده همکاری را داده به شرطی که مسئولین عزیز در یک جلسه ای این کارها را مصوب کنند تا بتوانیم پیگیر این طرح عظیم باشیم.

کمال علی پور قرار دادن پروژه جاده ساری به جویبار در طرح ملی را یکی دیگر از اتفاقات مهم سال 92 بر شمرد و تأکید کرد: با توجه به فشاری که بر دوش دولت برای تصویب بودجه بوده است و با اینکه نمیتوانستند پروژه ملی دیگری در لیست پروژه های برزمین مانده اضافه کنند ما با تلاش ها و رایزنی های فراوان در کمیسیون عمران مجلس مؤفق شدیم پروژه چهار بانده کردن جاده ساری به جویبار را در لیست پروژه های ملی قرار دهیم تا انشاءالله در سال جدید این پروژه آغاز بکار کند.

وی افزود: همچنین پروژه تعریض سازی جاده ساری به جویبار و به بابلسر هم جزو پروژه های ملی قرار گرفت.اگر ما بتوانیم با پیگیری های بیشتر این پروژه ها را به سرانجام برسانیم انشاءالله زیرساخت های لازم برای حضور سرمایه گزاران در جویبار مهیا می شود.

حضور 4 ملی پوش جویباری در جام جهانی از بهترین اتفاقات سال92 بود

نماینده مردم جویبار،قائمشهر و سوادکوه در مجلس شورای اسلامی  سومین اتفاق مهم شهرستان جویباردر سال 92 را حضور 4 ملی پوش جویباری در ترکیب تیم ملی اعلام کرد و گفت: حضور و قهرمانی شیرمردان جویباری در جام جهانی باعث غرور وافتخار مردم جویبار و مردم استان مازندران شده است.

وی افزود: با توجه به امکانات کم به جرأت می توان گفت که این قهرمانان جویباری از زمان جنگ هم بیشتر کار کرده اند چرا که ایثارگری هایی که این جوانان با بودجه و امکانات اندک می کنند کمتر از ایثارگری های دوران جنگ نیست.

علی پور حضور کشتی گیران جویباری در جام جهانی را عامل اصلی انتخاب جویبار به عنوان پایتخت کشتی ایران اعلام و تأکید کرد: وظیفه ما مسئولین این است که دین خود را نسبت به این جوانان ادا کنیم.

وی افزود: با وزیر ورزش در مورد ساخت بزرگترین خانه کشتی ایران در جویبار صحبت شده است و آنها هم گفتند که شما زیر ساخت های لازم را محیا کنید تا منابع لازم برای ساخت این خانه کشتی تهیه شود.

این نماینده مجلس لازمه مجاب کردن مسئولین کشوری برای ساخت این خانه کشتی را مصوب کردن این موضوع با آوردن وزیر ورزش به شهرستان جویبار اعلام کرد.

تحقق نیافتن وعده های مسئولین از بدترین اتفاقات سال 92

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه یکی از ناگوار ترین اتفاقات شهرستان جویبار در سال 92 را عملی نشدن وعده مسئولین در خصوص پروژه تعریض جاده قائمشهر به جویبار اعلام کرد و افزود: متاسفانه ما تمام سعی خود را کردیم تا این پروژه ملی شود ولی مسئولین استانی مانع این کار شدند و حال ما شاهد این موضوع هستیم که هنوز این پروژه عملیاتی نشد.

وی ادامه داد: متاسفانه با بدقولی ما مسئولین، شاهد کشته شدن ده ها نفر در همین جاده طی سال 92 بوده ایم که به نظربنده یکی از بدترین اتفاقات شهرستان جویبار در سال 92 بوده است.

علیپور علت اجرایی نشدن این پروژه را اختصاص نیافتن منابع کافی دانست و خاطر نشان کرد: در سال 92 به خاطر تحریم های شدید و کمبود منابع مالی فقط 20 درصد از بودجه های عمرانی تخصیص یافت که متاسفانه با بی تدبیری لازم این 20 درصد در پروژه های بی اهمیت هزینه شد.

وی افزود: اگر ما پروژه ها را به مهم و مهمتر تفکیک کنیم خواهیم دید که برخی از پروژه های استانی نیازی به تکمیل شدن نداشتند درحالی که ما میتوانستیم این 20 درصد را برای پروژه های قدیمی 10 الی 12 ساله ای که بر زمین مانده است هزینه کنیم.

سرقت مسلحانه یکی دیگر از اتفاقات بد سال 92 در جویبار

نماینده مردم جویبار در مجلس شورای اسلامی انجام سرقت مسلحانه در جویبار را از دیگر حوادث ناگوار شهرستان در سال 92 اعلام کرد و گفت: چیزی که بسیار در کشور اهمیت دارد بودن امنیت کافی در جامعه است، در روز روشن یک سرقت مسلحانه در جویبار رخ داد که واقعا این حادثه یک هشدار برای مسئولین استانی وشهرستانی تلقی می شود که امنیت اجتماعی دچار تزلزل است.

وی افزود: خوشبختانه بعد از این حادثه جلسات خوبی با حضور مسئولین انتظامی شهرستان و استان برگزار شد و قرار بر این شد تا ورودی و خروجی شهر دوربین های مدار بسته نصب شود تا در آینده شاهد این چنین تخلفات درجویبار نباشیم.

کمال علیپور در پایان خاطر نشان کرد: برای همه مردم ایران و به خصوص جویباری های سرافراز و قهرمان در این سال جدید آرزوی مؤفقیت و سلامتی از خداوند منان مسئلت می کنم.

انتهای پیام / م.ف

دیدگاه شما در مورد : کمال علیپور: عملی نشدن پروژه تعریض سازی جاده جویبار به قائمشهر از بدترین اتفاقات سال 92

کمال علیپور: عملی نشدن پروژه تعریض سازی جاده جویبار به قائمشهر از بدترین اتفاقات سال 92

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS