امروز دوشنبه 02 بهمن 1396
ساعت 03:41:38
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 3419

تاریخ انتشار : 28/12/1392 - 19:37

اختصاصی / فرمانده سپاه ناحیه جویبار در گفتگو با جویباران خبر داد:

اعزام 400 نفر در غالب اردوهای راهیان نور به مناطق عملیاتی

فرمانده سپاه ناحیه جویبار گفت: 400 نفر در غالب 10 اتوبوس به مناطق عملیاتی 8 ساله دفاع مقدس اعزام شدند.

اعزام 400 نفر در غالب اردوهای راهیان نور به مناطق عملیاتی

سرهنگ علی خادم در گفتگو با خبرنگار جویباران تهاجم فرهنگی را مهمترین کار دشمن در زمان کنونی اعلام کرد و گفت: امروز که تهاجم فرهنگی و جنگ نرم از سوی دشمنان نظام جمهوری اسلامی در دستور کار قرار گرفته ، واقعیت این است که با تاکید بر قدرت نرم و با تکیه بر فرهنگ غنی اسلامی در مقابل تهدیدات با صلابت میتوان ایستاد.

وی افزود: این مقاومت و ایستادگی زمانی پایدار و ماندنی خواهد شد که با مطالعه ابعاد دفاع مقدس و چگونگی عبور کشور در این مقطع حساس و همچنین نقش نخبگان مذهبی فکری سیاسی و نظامی بویژه نیروهای بسیجی در عبور پیروزمندانه از آندوره بعنوان یکی از علل اصلی روشن گردد که در یک نگاه مقایسه ای با تهدیدات فعلی میتواند  موثرباشد .

فرمانده سپاه ناحیه جویبار تصریح کرد: اردوهای راهیان نور با هدف آشنا نمودن نسل جوان و قشرهای مختلف مردم با ایثارگریها و رشادت های رزمندگان و فرزندان انقلاب و امام و عطر آگین نمودن فضای جامعه به عطر دل انگیز ایثار و شهادت و ایجاد حس خودباوری و ایستادگی در برابر قدرتهای شیطانی از مشهد شهیدان دفاع مقدس برگزار می شود .

وی اعزام کاروان های راهیان نور را به دوصورت اعلام کرد و گفت: نحوه اعزام نیروها در دو بخش صورت می پذیرد بخش اول اعزام متمرکز و بصورت اتوبوسی و در قالب یک کاروان از تاریخ 20 /12 /1392 الی 25/ 12/ 1392 در قالب 10 دستگاه اتوبوس به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند اما بخش دوم این اعزام ها بصورت غیر متمرکز که به نوعی آحاد مختلف مردم بصورت انفرادی و در قالب خانوادگی از تاریخ 20/12/ 1392 الی 15/1/ 1393 به مناطق عملیاتی اعزام می شوند.

سرهنگ خادم تعداد ثبت نام شده ها را 400 نفر اعلام کرد و گفت:  اولویت اول ما برای کسانی است که میخواهند برای بار اول به مناطق عملیاتی 8 سال دفاع مقدس اعزام شوند.

وی به برنامه های اجرایی راهیان نور اشاره و خاطر نشان کرد:  برنامه های متنوعی برای کیفیت بخشی اردوی راهیان نور در نظر گرفته شده است چون راهیان نور یک کار فرهنگی است فلذا باید خوراک فرهنگی به زائرین داده شود.

رئیس ستاد راهیان نور شهرستان جویبار ادامه داد: به همین منظور ما برای هر اتوبوس یک روحانی جهت پاسخ به شبهات زائرین و بیان احکام اسلامی و  یک راوی دفاع مقدس و ترجیحا کسانی که دارای سابقه جبهه هستند در نظر گرفتیم.

وی افزود: همچنین در هر اتوبوس برنامه پخش فیلم با موضوع دفاع مقدس و جنگ نرم را داریم و بسته های فرهنگی در قالب لوح فشرده، کتاب، تصاویر شهداء ، چفیه و دفترچه خاطرات در نظر گرفتیم .

سرهنگ خادم ارسال نیرو ها به مناطق عملیاتی را نسبت به سال های گذشته متفاوت اعلام کرد و گفت:برنامه های امسال نسبت به سال های گذشته تفاوت های زیادی دارد یکی از همین تفاوت برنامه های در قالب اعزام بصورت متمرکز میباشد، یعنی کل اعزام شهرستان جویبار در بازه زمانی معین صورت می پذیرد که در سالهای گذشته چنین نبوده است.

وی در پایان با بیان اینکه بازدید از مناطق عملیاتی 3 روزه می باشد، تأکید کرد: در روز اول از مکانهای اردوگاه شهید جعفرزاده لشگر 25 کربلا در زمان دفاع مقدس ، منطقه غرب شوش، یادمان عملیات فتح المبین ، یادمان هفت تپه (مقر اصلی لشگر 25 کربلا)  مورد بازدید قرار میگیرد.

فرمانده سپاه ناحیه جویبار ادامه داد: در روز دوم از یادمان عملیات والفجر 8 درمنطقه اروند رود و یادمان شلمچه در عملیات کربلای 5  و در روز سوم از یادمان طلائیه و هور و یادمان دهلاویه (محل شهادت شهید چمران) بازدید به عمل می آید.

انتهای پیام / م.ف

دیدگاه شما در مورد : اعزام 400 نفر در غالب اردوهای راهیان نور به مناطق عملیاتی

اعزام 400 نفر در غالب اردوهای راهیان نور به مناطق عملیاتی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS