امروز دوشنبه 02 بهمن 1396
ساعت 00:02:21
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 3413

تاریخ انتشار : 29/12/1392 - 18:35

اختصاصی / با اعلام ریاست سازمان بی المللی شهرداران صلح دنیا:

شهر جویبار به جمع شهرهای صلح دنیا پیوست

رئيس سازمان بين المللي شهرداران صلح دنیا، گواهينامه عضويت شهرداری جويبار را در این سازمان جهاني پذيرفت.

شهر جویبار به جمع شهرهای صلح دنیا پیوست

به گزارش خبرنگار جویباران، ماتسوئی كازومي شهردار هيروشيما و رئيس سازمان بين الملي شهرداران صلح دنیا با ارسال حكم گواهينامه این سازمان به دكتر حمید بخشی، شهر جویبار را به عنوان یکی از اعضای شهرداران صلح دنیا تأیید کرد.

در متن این گواهینامه آمده است: «ما تعهد مي كنيم هر پيشنهادی را كه مبني بر همبستگي بين  شهرها فراتر از مرزهاي ملي و ايدئولوژی های مختلف،به منظور دستيابي به هدف نهايي از منع كلي سلاح هاي هسته اي و لغو بازگشت تراژدي هاي ناكازاكي و هيروشيما وجود دارد را انجام دهيم.»

بر همین اساس دكتر حمید بخشي شهردار جويبار در گفتگو با خبرنگار جویباران، مهمترين اهداف اين سازمان راتقويت روابط فرهنگي و صلح طلبانه بين شهروندان شهرهاي عضو سازمان به منظور گسترش فرهنگ صلح و دوستي و پرهيز از نزاع و خشونت دانست و اظهار داشت: تلاش براي پيشگيري از وقوع جنگ، كشتار و تخريب كه نتيجه اي جز صدمه به شهروندان و مردم بيگناه ندارد و همچنين تلاش براي ريشه كن شدن سلاح های اتمی و شيميايي در سطح جهان به عنوان برنامه های این سازمان جهانی مطرح است.

وی افزود: كشورما قرباني وسيع ترين حملات شيميايی پس از جنگ جهاني است وهنوزهم هزاران نفر از مردم ما از عوارض جنگ تحميلي بويژه سلاحهاي شيميايي رنج مي برند.

شهردار جویبار ادامه داد: از سوی ديگر عضويت شهرداري جويبار در اين سازمان تاييدی بر اين حقانيت است كه ملت ايران خواهان صلح و همزيستی مسالمت آميز با جهان و زندگی با آرامش، عزت و سرافرازي برای شهروندان می باشد.

لازم به ذکر است، شهرداری جويبار درآبان امسال با ثبت نام در وب سايت سازمان بين المللي  شهرداران صلح آمادگي خود را براي عضويت در اين سازمان اعلام كرد كه درنهايت مورد تاييد اين سازمان جهانی برای عضويت قرار گرفت.

انتهای پیام / م.ف

 

دیدگاه شما در مورد : شهر جویبار به جمع شهرهای صلح دنیا پیوست

شهر جویبار به جمع شهرهای صلح دنیا پیوست

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS