امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 18:33:28
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 3409

تاریخ انتشار : 28/12/1392 - 17:54

آمریکا شوکه شد؛ واکنش بی سابقه کاخ سفید به توهین وزیر اسرائیلی

«وی درحال بی اعتبار کردن دولت آمریکا و توهین به بالاترین مقامات رسمی آن است...»

آمریکا شوکه شد؛ واکنش بی سابقه کاخ سفید به توهین وزیر اسرائیلی

به گزارش جویباران، جروزالم پست (jpost) نوشت که آمریکا از اظهارات موشه یعلون علیه اوباما، بهت زده شده و به شدت آن را محکوم کرده است.

یک مقام برجسته دولت آمریکا به این روزنامه صهیونیستی گفته، کاخ سفید از اظهارنظرهای روز سه شنبه یعلون شوکه شده و این اظهارات، به طور جدی تعهد وی به روابط اسرائیل و آمریکا را زیر سوال برده است. وزیر جنگ اسرائیل از رویکرد دولت آمریکا در مذاکرات هسته ای با ایران به شدت انتقاد کرده و گفته بود، اوباما درعرصه جهانی، چهره ای ضعیف و ناتوان دارد.

هاآرتص (haaretz) روز گذشته در این باره نوشت: موشه یعلون موضع خود را تغییر داده و به عملیات نظامی اسرائیل علیه ایران متمایل شده است. وی می گوید، ایالات متحده دربرابر تحولات جهانی از چین گرفته تا خاورمیانه و اوکراین، ضعف نشان می دهد.

وزیر جنگ اسرائیل: اوباما درعرصه جهانی، چهره ای ضعیف و ناتوان دارد

در ادامه این گزارش می خوانیم: آمریکا در حال استفاده از لحن بی سابقه ای در محکوم کردن موشه یعلون است. وی موج انتقادات هفته های گذشته خود را ادامه داد و روز سه شنبه نیز از باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا و اعضای تیم سیاست خارجی وی انتقاد کرد.

به گفته مقام برجسته آمریکایی، یعلون درحال بی اعتبار کردن دولت آمریکا و توهین به بالاترین مقامات رسمی آن است.

اظهارات تند وزیر جنگ اسرائیل علیه مقامات کاخ سفید به سخنان روز سه شنبه محدود نمی شود. شبکه آمریکایی سی ان ان (CNN) اواخر بهمن ماه گزارش داد که موشه يعلون به نزديکان خود گفته است جان کری متوهم، لجوج و بدون تبحر کافی است و بهتر است جايزه صلح نوبل بگيرد تا دست از سر اسراييل بردارد.

به نوشته رویترز (reuters) پس از انتقاد کاخ سفید از اظهارات یعلون، نتانیاهو وی را توبیخ کرده و مجبور به عذرخواهی از آمریکا کرد. جی کارنی و جن ساکی سخنگويان کاخ سفيد و وزارت خارجه آمريکا واکنش هايی خشمگينانه به اظهارات منتشر شده از سوی يعلون نشان داده و گفته‌بودند اين سخنان توهين‌آميز است به ويژه که کری برای نيازهای امنيتی اسرائيل به سختی تلاش می‌کند.

 

دیدگاه شما در مورد : آمریکا شوکه شد؛ واکنش بی سابقه کاخ سفید به توهین وزیر اسرائیلی

آمریکا شوکه شد؛ واکنش بی سابقه کاخ سفید به توهین وزیر اسرائیلی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS