امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 17:25:17
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 33957

تاریخ انتشار : 14/11/1395 - 22:00

نمایندگان مجلس شورای‌اسلامی حوزه انتخابیه قائمشهر، جویبار، سیمرغ، سوادکوه و سوادکوه شمالی مطرح کردند

اجرای اَبَر پروژه آبرسانی در حوزه انتخابیه در اسفندماه/ بدعهدی سازمان برنامه‌وبودجه در پرداخت خسارت کشاورزان

نشست صمیمی بین نمایندگان مجلس شورای‌اسلامی در حوزه انتخابیه قائمشهر، جویبار، سیمرغ، سوادکوه و سوادکوه شمالی با شوراها و دهیاران بخش‌مرکزی شهرستان‌جویبار برگزارشد.

اجرای اَبَر پروژه آبرسانی در حوزه انتخابیه در اسفندماه/ بدعهدی سازمان برنامه‌وبودجه در پرداخت خسارت کشاورزان

به گزارش خبرنگار جویباران،سیدعلی‌ادیانی نماینده مجلس شورای‌اسلامی در حوزه انتخابیه قائمشهر، جویبار، سیمرغ، سوادکوه و سوادکوه شمالی در نشست صمیمی با شوراها و دهیاران بخش‌مرکزی شهرستان‌جویبار گفت: دهه فجر یادآور شعائر و شعور ملت ایران است که شاه بیت آن عدالت خواهی، دینی‌خواهی بود.

وی با بیان این‌که در نظام مقدس جمهوری‌اسلامی ایران کارهای بزرگی صورت گرفته است افزود: دو نگاه در کشور وجود دارد که یکی از آن‌ها فقط نقد و بیان مشکلات و نداشته‌ها است و دیگیری نگاه تمجید و تکریم محض است اما واقعیت آن است که مردم بیان می‌کنند زیرا نگاه مردم نگاه تقدیری و مطالبه‌گری است.

نماینده مجلس شورای‌اسلامی تصریح‌کرد: عملیات پروژه تأمین آب‌شرب مردم شهرستان‌جویبار، سیمرغ و قائمشهر از سد لفور در 10 اسفند‌ماه با حضور وزیر نیرو اجرایی خواهد شد.

ادیانی به تأمین آب‌زراعی مردم این شهرستان اشاره و عنوان‌کرد: به دنبال انتقال آب سد لفور برای استفاده کشاورزی مردم جویبارهستیم که می‌تواند رشد اقتصادی کشاورزان این منطقه را دوبرابر کند.  

وی همچنین از اجرای آسفالت 8 کیلومتری سه راه میارکلا به پهناب را در آینده نزدیک خبر داد.

نماینده مجلس شورای‌اسلامی به احداث جاده جدید درویش‌محمدشاه به قادی‌محله اشاره و تصریح‌کرد: این جاده تنها یک مسیر اتصالی بین دو روستا نیست بلکه یک جاده جایگزین برای 15 روستا در زمان آب گرفتگی جاده اصلی به مرکز شهر است.

عبدالله رضیان نماینده مجلس شورای‌اسلامی در حوزه انتخابیه قائمشهر، جویبار، سیمرغ، سوادکوه و سوادکوه شمالی دراین نشست با تبریک ایام الله دهه‌فجر گفت: بعد از گذشت سی‌وهشت سال از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران همچنان دراوج اقتدار و عزت، با رهبری و درایت مقام معظم رهبری قرار دارد.

وی به مشکلات مردم این منطقه در زمان آب‌گرفتگی سیکاپل اشاره و عنوان‌کرد: قرار شده بود در سال جاری اعتبار 600میلیونی تومانی از سوی ستاد بحران استان برای ساخت پل جدید تخصیص پیدا کند ولی متأسفانه تاکنون اعتباری به این پروژه تعلق نگرفت که با جدیت این موضوع را پیگیری خواهم کرد.

نماینده مجلس شورای‌اسلامی تصریح‌کرد: در جاده تازه احداث شده این روستا مردم بیشترین مشارکت را داشته‌اند و باید قدردان آنان بود، در حالی که وظیفه دولت حمایت بیشتر از چنین مردمانی است.

رضیان به یکی از دغده های کشاورزان مازندران اشاره‌کرد و گفت: با توجه به شرایط آب‌وهوایی امسال اقتصاد مازندران فلج شده است اما نمایندگان استان با جدیت تمام پیگیر جبران خسارت کشاورزان هستند.

وی افزود: پیش‌بینی کارشناس این بود که 1000 میلیارد خسارت به کشاورزان مازندران وارد شده است درحالی که مدتی بعد مشخص شد خسارت بیش از 2000 میلیارد تومان است.

نماینده مجلس شورای‌اسلامی اظهار داشت: طی جلسات متعدد بنا شد که 30 میلیارد تومان سوبسید،20 میلیارد بیمه و 70 میلیارد تومان برای خرید تضمینی به سازمان جهادکشاورزی داده شد.

رضیان به یکی از مشکلات اساسی در پرداخت خسارات کشاورزان اشاره و عنوان‌کرد: مشکلی اصلی ما این است که مصوبه جبران خسارت کشاورزان در هیئت دولت تصویب شده؛ ولی سازمان برنام‌بودجه تا به حال پولی برای این موضوع پرداخت نکرده است.

وی با بیان این‌که بیشترین جاده مواصلاتی در استان مربوط به حوزه انتخابیه ما است گفت: با توجه جاده‌های مواصلاتی فراوان که خطرات زیادی را هم به همراه دارد ولی تا به‌حال کار جدی نشده و بودجه‌ای به آن تخصیص نگرفته است.  

دیدگاه شما در مورد : اجرای اَبَر پروژه آبرسانی در حوزه انتخابیه در اسفندماه/ بدعهدی سازمان برنامه‌وبودجه در پرداخت خسارت کشاورزان

اجرای اَبَر پروژه آبرسانی در حوزه انتخابیه در اسفندماه/ بدعهدی سازمان برنامه‌وبودجه در پرداخت خسارت کشاورزان

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS