امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 09:26:45
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 33315

تاریخ انتشار : 20/10/1395 - 09:10

روسیه، نیروهای ایران را به جنگی سخت تهدید کرد!

«روسیه این درخواست معارضان سوریه را منطقی دانست و قول اجرایی شدن آن را داده است..اخیرا هم روسیه نیروهای چچنی را به حلب اعزام و نیروهای ایرانی و دیگر گروه های شیعی را از این شهر دور کرد.»

به گزارش جویباران،روزنامه سعودی "عکاظ" در گزارشی مدعی شد: «معارضان سوریه به دنبال خارج شدن از حلب، از روسیه خواستند تا همه گروه های مسلح بیگانه را از سوریه بیرون کند. مسکو هم این درخواست را منطقی دانست و قول اجرایی شدن آن را بعد از تثبیت آتش بس و مذاکرات آستانه داد.»    

 
عکاظ در ادامه به نقل از منابع خود که نامشان را فاش نکرد، ادعا کرد: «کمی قبل از توافق ترکیه و روسیه بر سر آتش بس، مسکو نیروهای پلیس چچن را در حلب برای تأمین امنیت این شهر اعزام و نیروهای ایرانی و دیگر گروه های شیعی را از بر عهده گرفتن برقراری امنیت دور کرد. روسیه با این اقدام ضمن دادن پیامی آشکار، نیروی های ایرانی را به جنگ سخت تهدید کرد.» 
  
این روزنامه در ادامه مدعی شد: «هدف روسیه از خارج کردن همه نیروهای شیعی ایرانی، عراقی و حزب الله و حتی نیروهای سنی جبهه النصره و داعش از سوریه این است که گفتگوها صرفا سوری-سوری برگزار شود. به همین خاطر ترکیه با روسیه بر سر خارج شدن همه گروه ها و نیروهای مذکور به توافق رسیده است.»    
 
خاطرنشان می شود که در پی دور شدن عربستان از مذاکرات آستانه و شکست متحدان ریاض در حلب، ماشین های تبلیغاتی سعودی ترفند فرافکنی و فضاسازی رسانه ای را در پیش گرفته اند.    
 
این اقدام رسانه های سعودی در حالی این روزها شدت گرفته است که ترکیه درخواست هایی هماهنگ نشده با روسیه را از ایران مبنی بر خارج شدن حزب الله از سوریه مطرح کرده است.  
 
به دنبال این درخواست های مکرر، ایران رسما پاسخ منفی داد و از زبان علاءالدین بروجردی اعلام کرد که حزب الله و نیروهای ایرانی با هماهنگی دولت سوریه و به درخواست دمشق وارد این کشور شده اند و اگر قرار است کسی از سوریه خارج شود، آنهایی هستند که بدون درخواست دمشق و بی اجازه به خاک سوریه تجاوز کرده اند.    
 
گفتنی است که ترکیه عملیات موسوم به سپر فرات را در شمال سوریه به بهانه مقابله با داعش صورت داده و ضمن تجاوز به خاک این کشور مدعی است که می خواهد شهر الباب را از دست داعش آزاد کند.
 
 
 
 
 
منبع : جام نیوز
دیدگاه شما در مورد : روسیه، نیروهای ایران را به جنگی سخت تهدید کرد!

روسیه، نیروهای ایران را به جنگی سخت تهدید کرد!

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS