امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 07:03:53
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 33290

تاریخ انتشار : 19/10/1395 - 15:42

آگاهی، اعتمادسازی و صبر‌وشکیبایی سه ویژگی معتمدین محلی در برخورد با آسیب‌های اجتماعی/ افزایش 25 درصدی طلاق و کاهش 13/4درصدی ازدواج در جویبار

جامعه‌شناس و مدرس‌دانشگاه گفت: اعتیاد، بی‌اخلاق، خیانت، ارتباطات فیزیکی، دخالت‌های خانوادگی از جمله عوامل شاخص طلاق در استان مازندران است.

آگاهی، اعتمادسازی و صبر‌وشکیبایی سه ویژگی معتمدین محلی در برخورد با آسیب‌های اجتماعی/ افزایش 25 درصدی طلاق و کاهش 13/4درصدی ازدواج در جویبار

به گزارش خبرنگار جویباران،دکتر ابراهیم‌اندرخورا جامعه‌شناس و مدرس‌دانشگاه در همایش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با موضوع کاهش طلاق با بهره‌گیری از ظرفیت‌های محلی در شهرستان جویبار گفت: با بررسی وضعیت ازدواج و طلاق در شهرستان جویبار از سال 91 تا 9 ماهه نخست امسال  شاهد افزایش 25 درصدی طلاق و کاهش 13/4 درصدی ازدواج هستیم.

وی پدیده طلاق را یکی از آسیب‌های جدی اجتماعی در جویبار عنوان و تصریح کرد: بیش از صد شاخص در بروز پدیده طلاق تأثیرگذار است.

این مدرس‌دانشگاه با تأکید بر عوامل بروز طلاق گفت: اعتیاد، بی‌اخلاق، خیانت، ارتباطات فیزیکی، دخالت‌های خانوادگی از جمله عوامل شاخص طلاق در استان مازندران است.  

اندرخورا به انواع اعتیاد به عنوان یکی از سطوح آسیب‌های اجتماعی اشاره و عنوان کرد: براساس آمارهای غیررسمی بیش از 80 درصد مشروبات الکی در مازندران دست‌ساز است که با بدترین مواد و شرایط  ساخته می‌شود.

وی تصریح کرد: آسیب‌های اخلاقی و خیانت یکی دیگر از آسیب‌های اجتماعی است که آمار آن هر روز افزایش پیدا می‌کند.

 

رکود اخلاق و کمبود شادمانی دو عامل اصلی بروز آسیب های اجتماعی

این جامعه‌شناس اظهارداشت: خودآزاری با دیگرآزاری از دیگر آسیب‌های است که خودکشی را نیز شامل می‌شود و 31 درصد خودکشی های استان مازندران مربوط به شهرستان ساری است.

اندخورا، رکود اخلاق و کمبود شادمانی دو عامل اصلی بروز بیشتر آسیب‌های اجتماعی است.

آگاهی، اعتمادسازی و صبر وشکیبایی سه ویژگی معتمدین محلی در برخورد با آسیب های اجتماعی

وی به بهره‌گیری از ظرفیت‌های محلی در کاهش آسیب‌های اجتماعی اشاره‌کرد و گفت: ریش‌سفیدان و بزرگان محلات می‌توانند در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش بسزایی داشته باشند اما باید از منطقه خود به وجود معضلات اجتماعی آگاهی و تسلط داشته باشند.

این مدرس‌دانشگاه اعتمادسازی در بین مردم را کلید موفقیت معتمدین در هر منطقه دانست و تصریح‌کرد: معتمدین و ریش‌سفیدان باید با ایجاد روابط دوستانه و مطمئن بین خود و مردم اعتمادسازی کنند تا آسیب‌دیدگان اجتماعی بتوانند به‌راحتی مشکلات خود را بازگو کنند.

اندخورا صبر و شکیبایی در برخورد با مشکلات را از دیگر ویژگی‌های معتمدین محل عنوان‌کرد و گفت: اگر این سه ویژگی را ریش‌سفیدان یا معتمدین محل بتوانند در خود تقویت کنند، سازگاری اجتماعی، فردی، سازمانی، رضایت و ساده زیستی در جامعه توسعه پیدا می‌کند.

وی همچنین پیشنهاداتی در مورد افزایش ازدواج در محلات مطرح و تصریح‌کرد: وجود صندوق‌های قرض‌الحسنه جهت کمک به زوج‌های جوان، اهتمام در برگزاری جشن‌های مذهبی و ایجاد محیط صمیمی و دوستانه از جمله راهکارهای افزایش ازدواج است.

دیدگاه شما در مورد : آگاهی، اعتمادسازی و صبر‌وشکیبایی سه ویژگی معتمدین محلی در برخورد با آسیب‌های اجتماعی/ افزایش 25 درصدی طلاق و کاهش 13/4درصدی ازدواج در جویبار

آگاهی، اعتمادسازی و صبر‌وشکیبایی سه ویژگی معتمدین محلی در برخورد با آسیب‌های اجتماعی/ افزایش 25 درصدی طلاق و کاهش 13/4درصدی ازدواج در جویبار

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS